Search

Віденський університет природних ресурсів і прикладних природничих наук

Все про Віденський університет природних ресурсів і прикладних природничих наук: вартість навчання, умови та факультети

Оригінальна назва: Universität für Bodenkultur Wien (BOKU)
Кількість студентів: 10 000
Кількість факультетів: 15
Кількість навчальних програм: 37
Рейтинг в Австрії: 11
Вартість навчання: ≈ €380/семестр
Рік заснування: 1872
Країна: Австрія
Місто: Відень

Офіційний сайт: https://www.boku.ac.at

Віденський університет природних ресурсів і прикладних природничих наук, або BOKU, часто називають Alma Mater Viridis (Університет Життя). Він є головним навчальним закладом і дослідницьким інститутом Австрії, який спеціалізується в галузі відновлюваних ресурсів. Цей ВНЗ — один з провідних в сфері сільськогосподарських наук, і є стабільним завсідником ТОП-200 найкращих університетів Європи. Місія закладу — не тільки готувати висококваліфікованих спеціалістів і науковців, але й постійно розробляти інноваційні підходи у вивченні проблем навколишнього середовища, раціонального використання сировини і молекулярної біології.

Історія університету BOKU

Віденський університет природних ресурсів і прикладних природничих наук був заснований в 1872 році як коледж сільськогосподарських наук. Одним із засновників навчального закладу є Йозеф Роман Лоренц — відомий австрійський економіст і натураліст. З 1975 року заклад отримав статус університету.

ВOKU — перший ВНЗ Австрії, який отримав сертифікат Європейського EMAS (Eco Management and Audit Scheme). Зокрема, за розробку системи екологічного менеджменту (в 2006 році).

Переваги навчання у BOKU

У Віденському університеті природних ресурсів і прикладних природничих наук працює близько 1500 викладачів, більшість з яких — висококласні спеціалісти і науковці. Навчальні програми з усіх запропонованих спеціальностей в BOKU добре продумані та збалансовані, спрямовані на надання студентам широкого спектру теоретичних знань і практичних навичок. Тож з університету студенти випускаються висококваліфікованими і готовими до викликів сучасного ринку праці.

Значну увагу приділяють вивченню поточних проблем сучасного навколишнього середовища. Саме ж викладання базуються на динамічних дослідженнях та високому рівні практичної актуальності з використанням сучасних дидактичних методів. Це спонукає студентів та випускників розвивати власні ідеї. Така освіта дозволяє не тільки досконало володіти своїм фахом, а й зрозуміти складні міждисциплінарні зв’язки.

Студенти не просто отримують теоретичні знання, але й постійно залучаються до  вирішення реальних екологічних завдань, які стоять перед австрійською науковою спільнотою. На базі університету працює один з основних і найкращих в Європі дослідницьких центрів — Центр Глобальних Змін і Сталого Розвитку (Centre of Global Change and Sustainability). Тут студенти мають можливість експериментувати: працювати над створенням безпечних для атмосфери умов вирощування овочів і фруктів, або досліджувати зміни клімату і його вплив на демографію.

На бакалавраті навчання проводиться переважно німецькою мовою, а от магістерські програми можна вивчати як німецькою, так і англійською. Загалом університет пропонує 9 бакалаврських, 25 магістерських програм і 3 докторських програми. Великий у BOKU і вибір факультетів:

 • Біотехнологічний факультет
 • Аграрний факультет
 • Факультет хімії
 • Факультет нанобіотехнології
 • Факультет аграрних біотехнологій
 • Факультет економічних і соціальних наук
 • Факультет досліджень повітря, атмосфери і навколишнього середовища
 • Факультет інтегративної біології і досліджень біорізноманіття
 • Факультет харчової промисловості та технології виробництва харчових продуктів
 • Факультет ландшафту та інфраструктури
 • Факультет матеріалознавства і управління технологічними процесами
 • Факультет будівельних технологій і екології
 • Факультет лісової промисловості та грунтознавства
 • Факультет прикладної ботаніки і біотехнології
 • Факультет прикладної генетики та клітинної біології

Віденський університет природних ресурсів і прикладних природничих наук має 9 корпусів, які розташовані неподалік один одного у місті Відень. Головний кампус університету є пам’яткою архітектури і знаходиться у мальовничому парку Türkenschanzpark, який перетворився на справжнє студентське містечко. Тут локалізовані департаменти сільського господарства, ґрунтознавства, садівництва, тваринництва, економіки та соціальних наук.

Ще один міський кампус розмістився на Muthgasse — це штаб біотехнології, хімії, наук про рослини, управління водними ресурсами, відділи управління відходами та харчових наук. Існує також комплекс дослідницьких об’єктів в Туллні, північніше від Відня, з біотехнологічними та сільськогосподарськими науковими лабораторіями та об’єктами.

BOKU підтримує партнерські зв’язки з найкращими профільними університетами світу і є учасником провідної університетської мережі — Euroleague for Life Sciences university network, членів  якої об’єднує співпраця в питаннях раціоналізації використання природних ресурсів, ветеринарії, сільського та лісового господарства тощо.

У Віденському університеті природних ресурсів і прикладних природничих наук навчалося багато знаменитих впливових австрійських державних діячів. Зокрема, Леопольд Фігль – Федеральний канцлер Австрії (1945-1953), Франц Фішлер — Комісар ЄС з питань сільського господарства, сільського розвитку та рибальства (1995-2004 рр.), Ніколаус Берлакович — Федеральний міністр сільського господарства та лісового господарства (2008-2013 рр.), Гюнтер Гайден — Федеральний Міністр сільського господарства та лісового господарства (1976-1986), Андра Руперхтер — Федеральний міністр сільського господарства та лісового господарства (з 2013 р. По теперішній час)

З університетом пов’язують діяльність таких видатних вчених, як Мартін Уілкенс, Уолтер Біттерліх, Адольф Ріттер фон Гуттенберг, Гербер Кільян, Йозеф Кісер, Хельга Кромп-Кольб — метеоролог і дослідник клімату, Карл Е. Шедл, Франц Швакхофер, Еріх фон Цчермак-Сейсенгг, Мартін Вілкенс — дослідник тварин та ректор-засновник BOKU.

Життя студентів у BOKU

У Віденському університеті природних ресурсів і прикладних природничих наук студенти мають можливість отримати синкретичні знання з природничих наук, соціальних наук, інженерії, і навіть економіки, взяти участь у дискусіях, присвячених актуальним природним проблемам сьогодення, і долучитися до пошуку їх вирішення пліч-о-пліч з досвідченими вченими. Тож BOKU дає змогу під час навчання реалізуватися не тільки як студент, але і як спеціаліст, і науковець.

Аби спростити життя студентів і викладачів і зекономити їх час, у Віденському університеті природних ресурсів і прикладних природничих наук запустили спеціальну ІТ-систему — BOKUonline. Вона дозволяє виконувати різні адміністративні завдання, необхідні в університеті, без клопоту. Тут студенти можуть реєструватися на університетські курси, іспити, вирішувати питання з документами, шукати і зберігати контактні дані, надсилати електронні листи, дізнаватися оцінки,заповнювати заявки.

Кожен студент Віденського університету природних ресурсів і прикладних природничих наук має персональну чіп-карту — BOKUcard. Це електронна студентська карта, яку використовують для ідентифікації студента (на ній зберігаються данні про нього). Вона теж значно спрощує усілякі “паперові” питання та допомагає в навчальному процесі (наприклад, під час відвідування бібліотеки).

В BOKU діє програма ERASMUS +, фінансована Європейскийм Союзом, студенти-учасники якої можуть протягом 3-12 місяців навчатися в ВНЗ-партнері іншої країни (28 країн-членів ЄС, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Македонія, Туреччина). Вона дозволяє студентам отримати досвід роботи в усьому світі, на великих підприємствах, навчально-дослідницьких центрах.

Усі бажаючі студенти університету можуть удосконалювати знання іноземних мов на університетських мовних курсах. Регулярно набираються групи для вивчення 13 мов світу. “Фішка” мовних курсів BOKU – тандемне навчання, під час якого учень постійно спілкується і контактує з носієм мови. Тож можна одночасно покращувати свої мовні навички та знаходити нових друзів !

Терміни подання документів та вступу у BOKU

Зимовий семестр: попередня реєстрація з 26 червня до 5 вересня

Літній семестр: попередня реєстрація з 8 січня до 2 лютого

Умови вступу та вартість навчання у BOKU

Для того, щоб мати можливість вступити в університет необхідно володіти німецькою мовою на рівні не менше B1. Крім того, обов’язкова умова — проходження попередньої реєстрації, шаблон заповнення якої можна знайти на сайті ВНЗ.

Вартість навчання у  Віденському університеті природних ресурсів і прикладних природничих наук складає близько 380  € в семестр. На житло у Відні студенту доведеться витрачати приблизно 360$ на місяць, на їжу і проїзд — ще десь 200$.

[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет