Search

Віденський технічний університет

Все про Віденський технічний університет: вартість навчання, умови та факультети

Оригінальна назва: Technische Universität Wien (TU Wien)
Кількість студентів: ≈ 18000
Кількість факультетів: 8
Рейтинг в Австрії: 3
Вартість навчання: ≈ 750 €/семестр
Рік заснування: 1815
Країна: Австрія
Місто: Відень

Офіційний сайт: https://www.tuwien.ac.at

Віденський технічний університет — головний вищий навчальний заклад Австрії, який займається підготовкою спеціалістів напрямку інженерії та природничих наук. Університет входить в трійку найпрестижніших вузів Австрії, співпрацює з найкращими технічними ВНЗ світу, і головне — надає якісну освітню базу, на основі якої “зросло” не одне покоління відомих підприємців і авторитетних вчених. У 2015 році навчальний заклад відсвяткував 200 років.

Історія університету

Віденський технічний університет був заснований в 1815 році Францем Йосифом II під  назвою “Цісарсько-королівський політехнічний інститут”. Перший вільно обраний ректор в навчальному закладі з’явився в 1866 році. Згодом університет було перейменовано в “Вищу технічну школу”, а сучасну назву він отримав в 1975 році. Сьогодні при університеті діє унікальний Технічний музей, де можна побачити як стару раритетну техніку, так і найсвіжіші новинки в сфері робототехніки і електроніки.

Переваги навчання у Віденському технічному університеті

Віденський технічний університет пропонує навчання на факультетах:

 • архітектури та містобудування;
 • електротехніки та інформаційних технологій;
 • машинобудування;
 • математики та геоінформатики;
 • фізики;
 • технічної хімії;
 • інформатики;
 • будівельному.

На відміну від більшості державних університетів з класичною теоретичною освітою, Віденський технічний університет робить акцент на практичному навчанні. Студенти ВНЗ проходять стажування на промислових підприємствах, беруть участь в наукових розробках, працюють із замовленнями діючих підприємств.

За більш ніж 200 років існування в стінах університету “виросло” чимало відомих інженерів. Віденський технічний університет завжди знаходиться в центрі найновіших наукових досягнень: викладачі і студенти університету пильно слідкують за світовими технологічними інноваціями, і самі регулярно вносять власний вклад в розвиток науки. Найсильнішими зі сторони наукової підготовки вважаються факультети машинобудування, математики, комп’ютерних технологій і містобудування.   Біомедицина, математичне моделювання, квантова оптика, машинобудування, хімія – напрямки, найбільш плідні на успішних дослідників. Тому всім, хто планує присвятити життя науковій діяльності, варто звернути увагу саме на ці спеціальності.

Університет постійно заохочує студентів брати участь у внутрішніх університетських конкурсах та міжнародних проектах. Навчальний заклад тісно співпрацює з іноземними науковими центрами і найвідомішими технічними ВНЗ світу – Стенфордським університетом, Мюнхенським технічним університетом, Массачусетським технологічним інститутом тощо.

Технічний університет пишається своїми відомими випускниками. Серед них Фердинанд Артур Порше, знаменитий німецький конструктор бронетанкової і автомобільної техніки, засновник компанії Porsche; знаний австрійський архітектор Фердинанд Фельнер, який спроектував і побудував більше 48 театрів в столицях Центральної Європи;  Нобелівський лауреат в галузі хімії Ріхард Зігмодні; фізик Крістіан Доплер, відомий відкриттям “ефекту Доплера” тощо. Геніальні композитори Йозеф і Йоганн Штраус теж навчалися тут, і навіть здійснили низку інженерних відкриттів.

Успішними випускниками наших часів є перший астронавт Австрії Франц Фібек, відомі в Австрії і світі підприємці, дослідники і громадські діячі Вольфганг Анценгрубер, Сусанна Запрева, Терезія Фогель-Ланер тощо.

Життя студентів у Віденському технічному університеті

Навчаючись у Віденському технічному університеті, студенти мають можливість здійснювати науково-дослідницьку роботу в лабораторіях і центрах, оснащених сучасним високотехнологічним обладнанням. Навчальний заклад має одразу декілька базових дослідницьких центрів, таких як центр електронної мікроскопії, рентгенівський центр, приміщення для низькотемпературних досліджень, а також величезну бібліотеку.

При Віденському технічному університеті діє два оркестри, власний хор, до яких можуть долучитися студенти, які захоплюються музикою і співом. Крім того, кожного року навчальний заклад влаштовує урочистий університетський бал – TU Ball. А ще кожного літа при навчальному закладі проходить грандіозна вечірка – TU Hoffest.

Терміни подання документів та вступу у Віденському технічному університеті

Для вступу на ОКР “Бакалавр” та ОКР “Магістр”:

 • Зимовий семестр: до 5 вересня.
 • Літній семестр: 5 лютого.

Умови вступу та вартість навчання у Віденському технічному університеті

Для того, щоб мати можливість вступити у Віденський технічний університет необхідно:

 • Володіти німецькою мовою на рівні В2/2 або вище (відповідно до  CEFR). Університет пропонує абітурієнтам проходити річні мовні курси, після яких студент складає іспит і зараховується на перший курс. Всі, хто володіють німецькою, однак не отримали за тест оцінку потрібного рівня, мають можливість взяти участь в експрес-курсах тривалістю в півроку.
 • Мати атестат про закінчену середню світу і додаток з оцінками – для тих, хто вступає на бакалаврат. Диплом бакалавра для вступників магістеріуму, або магістра для докторантури, з оцінками за всі роки навчання. Документи мають пройти легалізацію і переклад.
 • Письмово заповнити анкету університету (можна завантажити на сайті). Крім того, необхідно надати резюме та мотиваційний лист, написаний німецькою мовою. За бажанням можна прикріпити до пакету документів рекомендаційні листи від вчителів школи – це не обов’язково, однак вітається приймальною комісією.
 • Довідка (Nachweis der besonderen Universitätsreife), яка підтверджує право абітурієнта вступати в український вищий навчальний заклад на спеціальність, яку він планує здобувати в Австрії. Надається вищими навчальним закладом України, в якому можна вступити та той самий факультет, що і у австрійському ВНЗ.
 • Усім, хто вступає на англомовний курс, потрібно мати сертифікат TOEFL з результатом не менше 87 балів, або IELTS з оцінкою мінімум  6.5.
 • Скласти вступні іспити (для факультетів хімії, комп’ютерних технологій і будівництва).

Вартість навчання у Віденському технічному університеті складає близько 727 € в семестр. Окрім цієї суми, також доведеться сплатити збір студентського союзу – 19,20 €  за семестр. На житло в середньому потрібно буде витрачати приблизно 360$ на місяць, на їжу і проїзд – ще мінімум 200$.

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет