Search

Навчання за Фрейдом: як отримати вищу освіту в Австрії

Уявіть студента, який 20 годин читає підручники, відсиджує заняття і пише конспекти, а інші 4 години — спить. Після чотирьох років життя в такому режимі ще 3 місяці треба шукати роботу з нормальною платнею і їсти вівсянку… Не надихає? Тоді давайте поговоримо про вищу освіту в Австрії. Там все навпаки — 2-3 дні занять на тиждень, практика у підприємствах і диплом, з яким легко побудувати кар’єру. Що ще цікавого є в австрійських університетах — дізнаємося прямо зараз.

Фото: центральний вхід до Віденського Університету

Особливості навчання в університетах Австрії

В Австрії все інакше: ніякої бюрократії, конспектів, щоденних лекцій, семінарів та контрольних робіт. Більшу частину матеріалу студенти вивчають самостійно, а заняття в кампусах займає 2-3 дні на тиждень. Студенти медичних ВНЗ з перших курсів асистують лікарям у клініках, а вивчення технічних спеціальностей поєднують зі стажуванням у технологічних компаніях. Ніякої макулатури і втраченого часу. Лише реальні навички та корисні знання.

Один із семестрів обов’язково відводиться на закордонну практику в рамках Еразмус — програми міжнародних стажувань для студентів. Це значить, що окрім Австрії, можна побачити життя в іншій країні й отримати більше досвіду.

Освіта в Австрії для українців коштуватиме 740 за семестр, що вдвічі менше, ніж для громадян Росії та Америки. До того ж, вступити до університетів Австрії простіше, ніж, наприклад, до Німеччини. Вступ на підготовче відділення університету відразу означає зарахування на перший курс бакалавра.

Вартість проживання

Рівень життя в Австрії високий, а Відень вже 7 років поспіль очолює світовий рейтинг найбільш комфортних міст світу. Тут безпечно, чисто і недорого, порівняно з іншими країнами Європи. Мінімально, студентові доведеться витрачати на проживання 500, з урахуванням витрат на проїзд, зв’язок та відпочинок.

Витрати Мін. Серед.
Житло €240 €380
Харчування €200 €250
Транспорт €33 €33
Всього 473 660

Фото: квартал з магазинами, Відень

Переваги та складнощі навчання в Австрії

Чому варто отримати вищу освіту в Австрії:

 • навчання коштує недорого — 740 за семестр для українців;
 • студенти мають можливість офіційно працювати та покривати частину витрат;
 • вступити в багатьох випадках можна без екзаменів на основі атестату та випускних оцінок. Вступ до підготовчого відділення для іноземців означає автоматичне зарахування на курс бакалавра;
 • можна самому обирати програми, навчальні предмети та теми курсових;
 • зручний час для навчання та здачі екзаменів студент обирає сам;
 • вступати можна як восени, так і навесні;
 • можна вивчати німецьку на спеціальних підготовчих курсах при ВНЗ;

Австрійська система вищої освіти дає свободу вибору навчальної програми і розкладу занять. Студенти вчаться правильно розставляти пріоритети та організовувати свій час.

Фото: заклад Phil, де студенти можуть випити кави та почитати книжки

Якість та формат освіти в учбових закладах Австрії

Три університети Австрії входять до топ-300 найкращих університетів світу. Найпопулярнішими напрямками є медицина, економіка, інженерна справа, гуманітарні та природничі науки. Топовими університетами є:

 • Віденський університет, випускником якого був Фрейд
 • Віденський технічний університет
 • Університет Граца
 • Економічний університет Відня
 • Віденський медичний університет
 • Віденський аграрний університет

В університетах Австрії не занудьгуєш. Студенти вже через 4 семестри навчання самі обирають спеціалізацію, цікаві для вивчення теми та терміни складання екзаменів. Австрійські ВНЗ не вимагають від студентів відвідувати всі заняття й навчатися за чіткою програмою. Розумієш, що хочеш заснувати птахівниче підприємство — занурюєшся у птахівництво й економіку. Мрієш стати експертом з інформаційної безпеки — вивчай технології. Ніяких зайвих предметів і даремно втрачених ночей за вивченням непотрібного матеріалу.

Висновки

Якщо відправити дитину на навчання до Австрії, то через 4 роки її можна не впізнати — отримуєте самодостатнього європейця з гарною освітою, кар’єрними перспективами та досвідом. Саме це ви й уявляли? Тоді не зволікайте, адже гарна підготовка — запорука вступу у ВНЗ. Головне — бажання, а збір та відправку документів, резервування квитків, пошук житла та допомогу в облаштуванні довірте команді «Дивись ширше».
[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет