Search

Найпопулярніші університети Німеччини в 2019 році

Ми підготували список найкращих університетів Німеччини для різних спеціальностей. А також найважливішу інформацію про них. На випадок, якщо ви будете обирати, де вчитися. Скажемо точно: німецькі університети — чудовий вибір. Чому? Пояснюємо нижче!

Чому саме університети Німеччини?

З європейським дипломом простіше з пошуком роботи, та й загалом у житті. Знаємо: ви в курсі. Але річ не в самому дипломі, а в досвіді життя за кордоном. Самостійність, цінності, навички — ось що має значення. Зв’язки, врешті-решт. Окрім цього:

 • Навчання в університетах Німеччини безплатне. Подбати потрібно про житло та харчування. Єдині витрати на навчання — студентський внесок, а це десь 100—300 € за семестр залежно від університету. Плюс витрати на книжки, без них ніяк.
 • Не варто боятися іноземної мови. Підтягнути свої знання до потрібного рівня можна за 2 роки тут, в Україні, і продовжити вже там. Цілком реально, якщо запланувати завчасно.
 • Там можна працювати. І покривати частину витрат на проживання. Це цілком легально.
 • Німецькі університети в топі університетів Європи, якщо вірити рейтингу Times Higher Education: https://goo.gl/VWoahu.

Про найкращі ВНЗ Німеччини та їхні особливості ми розповідаємо нижче.

Ціни семестрових внесків зазначено станом на листопад 2018 року.

Мюнхенський технічний університет

(Technische Universität München)

У чому сильний: комп’ютерні дослідження, біотехнології, технічні та точні науки (зокрема, фізика).

Семестровий внесок: 117 €.

Сайт: www.tum.de.

Тривалість навчання: 6 семестрів бакалаврату, 4 семестри магістратури.

Лідер серед німецьких університетів, альма-матер 13 лауреатів Нобелівської премії та просто передовий університет світу. Мюнхенський технічний може пишатися своєю інноваційністю. І не лише через зовнішній вигляд, ні. Університет підтримує бізнесові ініціативи студентів та випускників, якщо вони стосуються інноваційних ідей і технологій. Такий собі підприємницький університет 🙂

Цікавий факт:

6 тисяч менеджерів з 20 країн світу обрали TUM як один з 10 університетів, чиїх випускників вони б хотіли бачити у своїх компаніях.

Гайдельберзький університет Рупрехта-Карла

(Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg)

Спеціалізується на: медицині, лінгвістиці, праві та природничих науках.

Семестровий внесок: 152,3 €.

Сайт: www.uni-heidelberg.de.

Гайдельберзький університет має казковий вигляд. Такий він, один з найстаріших університетів Німеччини, заснований 1386 року. Умови для досліджень у цьому університеті — одні з найкращих у Європі. Ще й бібліотека університету тримається в топі серед усіх бібліотек Німеччини (за рейтингом бібліотечного індексу BIX).

Цей ВНЗ можна вважати медичним університетом Німеччини. Проте й гуманітарні науки тут на високому рівні.

Гумбольдтський університет Берліна

(Humboldt-Universität zu Berlin)

Основні напрями: лінгвістика, культурологія, психологія, право, економіка та соціологія.

Семестровий внесок: 314,39 €.
Сайт: www.hu-berlin.de/de.

Університет Гумбольдта — один з найвідоміших університетів Німеччини. Це тому, що принципи останнього перейняли більшість університетів світу. Ці принципи прості:

 • єдність викладання та дослідження — викладачі не лише викладають, а й постійно збільшують обсяг своїх знань;
 • викладачі самостійно формують зміст своїх курсів;
 • студентам вільно самим вибирати дисципліни, які вони хочуть вивчати;
 • обов’язкових предметів для студентів немає взагалі.

Усе логічно. Університет повинен стати місцем для професійного розвитку і студентів, і викладачів. І це працює. Навчатися в такому університеті — саме задоволення.

Рейнсько-Вестфальський технічний університет Аахена

(Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen)

Спеціалізується на інженерних спеціальностях. Зокрема, сильний в архітектурі та інформатиці.

Семестровий внесок: 257,17 €.

Сайт: www.rwth-aachen.de.

Технічний університет Аахена може пишатися випускниками, які очолюють великі технічні компанії Німеччини (наприклад, Давід Балензіфен — засновник і гендиректор gridX, а також доктор інженерних наук Ґюнтер Шуг, гендиректор компанії e.GO). Про що це свідчить? А про те, що цей університет — багатий. Фінансування надходить зі сторонніх джерел, що є логічним: підтримати рідний університет і цим подякувати за свій успіх — приємна справа для випускника 🙂

Як наслідок, найбільший технічний університет Німеччини має потужну науково-дослідну базу і співпрацює з промисловістю країни. Теорію з практикою там поєднують як слід.

Вільний університет Берліна

(Frei Universität Berlin)

Спеціалізується на таких напрямах: право, економічні й суспільні науки, культурологія та лінгвістика.

Семестровий внесок: 311,59 €.
Сайт: www.fu-berlin.de.

Університет має цікаву історію, і «вільний» він не просто так. Ця назва зародилася в часи холодної війни в Західному Берліні, який уважався вільним світом. У той час як східна частина перебувала під владою Радянського Союзу й не була вільною.

Університет відомий своїми дослідженнями у сфері гуманітарних наук і має багато міжнародних зв’язків.

У Вільному університеті Берліна навчають, зокрема, рідкісних спеціальностей: візантиністики, юдаїстики, єгиптології, арабістики й синології.

Технологічний інститут Карлсруе

(Karlsruher Institut für Technologie)

Спеціалізується на: інженерних спеціальностях, інформатиці й математиці.

Семестровий внесок: 153,69 €.

Сайт: www.kit.edu.

Найстаріший технічний університет Німеччини, у якому, крім технічних спеціальностей, добре навчають і економічних дисциплін.

Кажуть, учитися там непросто, але воно того варте. Обмінюватися думками й ідеями в KIT надзвичайно просто, а сам інститут — чудове місце для тих, хто хоче створити щось нове й корисне для всього світу.

Важливо! У Технологічному інституті Карлсруе є навчання англійською мовою. На випадок, якщо ви надумаєте вступати в Німеччині без знання німецької мови 🙂

Такі вони, найкращі університети Німеччини. Не поспішайте, обирайте ВНЗ та напрям, які вас цікавлять. Зважте всі за і проти, адже саме університет дасть вам поштовх у професійному розвитку. Як вступити до німецького університету? Звертайтеся — підкажемо. І зі спеціальністю визначитися допоможемо.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет