Search

Медичний університет Ґраца

Що можна сказати про університет, де викладачів майже вдвічі більше, ніж студентів? Лише те, що наукова діяльність там розвинена надзвичайно потужно, а викладачі мають змогу приділити вдосталь часу кожному студентові. Власне, так це й працює в Медичному університеті Ґраца: менторство викладачів, фокус на практичних заняттях, індивідуальний підхід до студентів.

Важливо, що вступити до Медичного університету в Ґраці можна відразу після закінчення української школи. Найважливіше про Ґрацький медичний читайте нижче.

Оригінальна назва Medizinische Universität Graz
Кількість студентів 968
Кількість викладачів 1499
Рейтинг в Австрії 9-й
Вартість навчання 745 євро за семестр

Офіційний сайт: www.medunigraz.at

Історія університету

Медичний університет Ґраца заснував Франц Йосиф I 1863 року.

Складно розповісти, скільки всього відбулося в Медичному університеті Ґраца за час його існування (цілих 155 років, як-не-як). Тож ми й не намагатимемося. Проте варто знати хоча б те, що:

 • У рік заснування в університеті викладали 11 професорів, кожен з яких був обізнаний у різних дисциплінах. Серед дисциплін були фізіологія, хірургія, акушерство, офтальмологія й навіть судова медицина.
 • Перший рентгенівський апарат і перша ЕКГ з’явилися в Медичному університеті Ґраца 1897 року.
 • 1900 року університет почав приймати на навчання жінок. Першою дівчиною, яка здобула медичну освіту в Австрії, була доктор Марія Шумайстер.
 • 1950 року університет почав освоювати нейрохірургію та створив для цього окреме відділення.
 • З 1993 до 2001 року керівництво Медичного університету Ґраца створило університетські лікарні травматології, психології та психотерапії, радіотерапії та ортопедичної хірургії.

Переваги навчання в Медичному університеті Ґраца

Цей університет доступний для українських абітурієнтів. Ви не зможете вступити до жодного австрійського університету відразу після закінчення школи в Україні. А до медичного в Ґраці зможете.

Річ у тім, що системи навчання в Австрії та Україні різні. Щоб вступити до австрійського університету, вам знадобиться:

 1. Повчитися рік в українському виші й уже потім вступати до австрійського, або
 2. Повчитися рік в австрійському Studienkolleg (щось на кшталт готування до вступу) і вже тоді перейти до університету.

У Медичному університеті Ґраца таких вимог немає. Вступити до нього можна відразу після школи й, відповідно, не втрачати цілий рік. Якщо ви, звісно, поспішаєте здобути гідну освіту 😉

Розвивається медицина, розвивається й Медичний університет Ґраца. Складно сказати, чи нога в ногу, адже наука розвивається надзвичайно стрімко. Проте персонал університету робить усе, щоб студенти здобували актуальні знання.

У Медичному університеті навчання ефективне. Студенти мають доступ до лабораторій, викладачі — медики-практики або ж дослідники в медицині.

Крім цього, університет має систему менторства. Це коли викладач особисто підтримує студента в його професійному зростанні. Підтримує індивідуально. Якщо вам цікаво вивчати щось безпосереднє (наприклад, ваші наукові інтереси відхиляються від базової програми), викладач-наставник допоможе вам. Зокрема, така система менторства враховує й те, що кожен студент по-різному сприймає інформацію.

Напрями навчання

Дипломні програми:

 • «Медицина» (Das Diplomstudium Humanmedizin)
 • «Стоматологія» (Das Studium der Zahnmedizin)

Бакалаврська й магістерська програма «Догляд за хворими» (Pflegewissenschaft)

Перелік магістерських програм і програм післяуніверситетської підготовки можна переглянути тут:

https://postgraduate-school.medunigraz.at/universitaetslehrgaenge/

Програми університету побудовано в такий спосіб, щоб студенти після вивчення загальних програм могли звузити власну спеціалізацію (наприклад, тут є магістерські програми з дерматології або догляду за діабетиками).

Крім цього, у Медичному університеті Ґраца можна завершити аспірантуру доктора філософії (PhD program) і докторську програму з медичних наук (doctoral program of Medical Science).

Коли подавати документи? А вступати?

Для подавання документів відведено такі часові проміжки:

 • 2 липня — 5 вересня
 • 2 січня — 5 лютого

Навчання в Медичному університеті Ґраца розпочинається в жовтні, незалежно від того, коли ви подасте документи.

Умови вступу

Вступний іспит до Медичного університету має назву MedAT. Він складається із чотирьох частин. Щоб скласти іспит, вам знадобляться знання з біології, хімії, фізики й математики. Іспит також перевіряє ваші кмітливість, логіку, уміння мислити й ваші soft skills.

Іспит проходить у формі тесту (тобто завжди доведеться обирати правильну відповідь із запропонованих). Скласти його можна один раз на рік, німецькою мовою.

Для вступу до університету вам також потрібно підтвердити знання німецької мови на рівні C1.

Усі умови вступу, часові проміжки складання іспиту й реєстраційна форма для вступу тут: https://goo.gl/f3vKRF.

Про Ґрац

Усі знають про Відень, але мало хто знає про Ґрац. А даремно. Центр Ґраца поважають навіть у ЮНЕСКО. Аж настільки, що внесли його до свого списку культурної спадщини ще 1999 року. Династія Габсбургів постаралася й залишила по собі гарне місто: ренесансні й барокові будівлі в гармонійному поєднанні з сучасною архітектурою — усе це є там.

У Ґраці є й замок на горі (краєвид на місто звідти просто вау), і канатна дорога, і площа з міським годинником. Місця для шопінгу там також є. Словом, ідеальне туристичне місто. Радимо поґуґлити про Ґрац, а ще краще навідатися туди 😉

Ми допоможемо вступити

Або відповімо на будь-які ваші запитання. Залишайте заявку, і ми зв’яжемося з вами.

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет