Search

Диплом, який працює на тебе: як отримати престижну освіту в Німеччині

Освіта в Німеччині стає більш цікавою для українців. Близько 72 тисяч співвітчизників навчаються в іноземних ВНЗ, а 9 тисяч з них обирають саме університети Німеччини. Українці їдуть на батьківщину сосисок та пива не тільки за дипломом. Абітурієнтів приваблює можливість побудувати кар’єру та отримувати високий заробіток у майбутньому. Давайте детальніше поговоримо про переваги та складнощі навчання в університетах Німеччини.

Фото: Бранденбурзькі ворота, Берлін

Особливості навчання в Німеччині

За даними досліджень, найбільша частка опитаних українців — 35% —  хотіли б отримати освіту за кордоном, і лише 15% обрали б ВНЗ Києва. А одним з найпопулярніших напрямків для навчання є Німеччина — 4 місце в списку бажаних країн. І це легко пояснити: освіта в державних німецьких ВНЗ є безкоштовною, а рівень життя — незрівнянно вищим. Німеччина є промисловим лідером серед країн Європи, має високий індекс людського розвитку та подарувала світу найбільшу кількість нобелівських лауреатів протягом XX століття. Чи не круті умови для старту кар’єри? Дізнаймося ж про деякі особливості навчання в університетах Німеччини:

 • Для вступу необхідно володіти німецькою мовою на рівні B1-B2. Мовні навички мають підтверджуватися сертифікатом Goethe-Institute або TestDAF.
 • Іноземцям необхідно проходити навчання у підготовчих коледжах при університетах протягом 1 року при вступі після 11 класу. Однак, на відміну від Австрії, вступ до підготовчого відділення не гарантує подальшого зарахування на бакалаврську програму.
 • Освіта у державних університетах Німеччини є безкоштовною, за виключенням адміністративних внесків до 300. Вони сплачуються кожного семестру і включають проїзний квиток, утримання кампусів, бібліотечні абонементи та інші елементи благоустрою для комфорту студентів.

Фото: пам’ятник Олександру фон Гумбольдту перед будівлею університету його імені

Вартість проживання

Німеччина — це високі стандарти освіти, високий рівень життя і високі ціни. Особливо, якщо ти живеш в Гамбурзі, Мюнхені або Кельні. Але є приємне виключення — Берлін. Саме в столиці Німеччини життя є дешевшим, ніж в інших містах країни та загалом Європи. Це створює сприятливі умови для життя студентської молоді та представників творчих професій.

Витрати Мін. Серед.
Житло €240 €380
Харчування €200 €250
Транспорт Покривається семестровим внеском
Всього 440 530

Фото: Open Campus, Berlin

Фото: Campus Viva, Berlin

Фото: Campus Viva, Berlin

Переваги навчання у Німеччині

 • німецьке трудове законодавство є поблажливим до студентів, тому офіційно влаштуватися на роботу простіше , ніж в Австрії;
 • працюючі студенти з офіційним оформленням можуть отримати робочу візу;
 • є можливість працювати науковими співробітниками прямо в університеті;
 • багато стипендійних програм від урядових організацій та фондів. Таким чином, обдаровані  студенти з України можуть отримувати кошти, що покриватимуть витрати на проживання і навчання;
 • багато кар’єрних можливостей;
 • студентські квитки на подорожі країною.

Якість та формат освіти в учбових закладах Німеччини

11 університетів Німеччини входять до світового топ-200 найкращих вищих навчальних закладів. Хорошою репутацією користуються економічні університети Німеччини, а найбільш популярними є Вільний університет Берліна, Мюнхенський технічний університет, Франкфуртський університет імені Гете, Гумбольдтський університет Берліну та Кельнський університет.

Престижних учбових закладів у Німеччині є вдосталь, проте вступити туди не дуже просто зі звичайними випускними оцінками. Якщо ти недостатньо сумлінно гриз граніт науки в школі, то підкорити німецький ВНЗ буде складно.  Проте існує лайфхак: спочатку отримуєш диплом бакалавра у Австрії, а потім вступаєш на магістратуру до Німеччини. Якість бакалаврських програм в обох країнах рівнозначна, але вступити до Австрії простіше. Проте якщо ти готовий до хардкорних освітніх пригод і маєш чітку ціль вступити до німецького університету — немає нічого неможливого, особливо, з підтримкою «Дивись ширше».  

фото: библиотека Свободного Университета Берлина

Фото: бібліотека Вільного університету Берліну

Висновки

Освіта в Німеччині — для тих, хто бажає великих досягнень і не хоче витрачати час на диплом для галочки. Треба лише трохи наполегливості, знання мови та хорошого розуміння процесу вступу і формальних питань. Перші два пункти — за вами, усе інше команда «Дивись ширше» візьме на себе. Ми знаємо життя країн із середини і маємо співробітників у кожному місті, де навчаються наші клієнти.

Давай навчатися і пізнавати світ з «Дивись ширше». З нами це завжди легко та цікаво![:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет