Search

Чому Австрія для освіти — це зважений вибір

Освіта за кордоном — як ваги з трьома чашами. На одній лежить якість, на інший вартість, на третій престиж. Наприклад, британська освіта звучить солідно, але вимагає багато грошей. Диплом виша Польщі обходиться дешевше, але котирується на ринку праці не так високо. 

Ідеальний баланс витримує освіта в Австрії. І в цій статті ми розберемося, чому. 

Навчання у Австрії, Німеччині, Польщі та Англії

“Прекрасное далёко”

За кордон їдуть не за красивими дипломами. Справжня мета — майбутнє. Батьки хочуть, щоб діти побудували гарну кар’єру, не знали потреби, загалом жили цікавіше і яскравіше, ніж вони самі. Тому будь-який освітній план повинен відповідати на питання: а що потім?

У Австрії на цей рахунок є свої козирі.

ТОПові університети

Як мінімум 4 австрійських університети входять в ТОП-300 вишів світу. Віденський університет займає 134 місце у світі станом на 2020 рік за версією World University Rankings 2020. З огляду на те, що в рейтинги потрапляють тільки найкращі +- 1000 вишів, а всього на планеті їх понад 6000, це дуже високий результат.

Рейтинг Австрійських університетів
Рейтинг Австрійських університетів (джерело)

 

Австрійські університети у світовому рейтингу
Австрійські університети у світовому рейтингу (джерело)

 

Крім того, Австрія традиційно сильна в:

 • технічних спеціальностях (величезним попит має IT-напрямок);
 • правовому навчанні (пам’ятаєте, де знаходиться штаб-квартира ООН?);
 • мистецтві — чого варта одна тільки спадщина Моцарта!

10 000 годин

Знамениту фразу про десять тисяч годин для досягнення майстерності австрійці, схоже, взяли на озброєння. Студенти приділяють практиці не менше 50% часу. Їх із задоволенням беруть великі компанії, яким вигідно вирощувати для себе майбутніх співробітників, і навчають. 

Додайте до цього можливість відправитися в будь-яку країну ЄС на 1 семестр для стажування й уявіть, з яким багажем знань студент виходить зі стін альма матер.

Викладачі-практики

В Австрії один з найвищих показників практикуючих топменеджерів серед викладачів. Це вважається престижним: бути не тільки успішним керівником / топменеджером / бізнесменом, але і передавати свої знання наступному поколінню.

Тому навчають тут і професори-теоретики, і “польові фахівці” — ті, хто використовує свої знання в реальній роботі. Такі викладачі зазвичай ставляться до процесу з усією пристрастю, адже роблять це за покликом серця.

Грошове питання

Освіта в Австрії платна, близько 750€ за семестр. Ще потрібно щомісяця оплачувати проживання, харчування, транспорт, зв’язок, підручники, оформлення документів та ін. У 2019 середня вартість витрат студента в місяць становила 1200-1400€.

Але порівняймо:

Країна Вартість навчання, семестр Супутні витрати, місяць
Німеччина від 340€ від 950€
США від 2800$ від 1500$
Великобританія від 2400£ від 1650£
Чехія від 20€ від 400€
Австрія від 700€ від 600€
Канада від 7500 CAD  від 7800 CAD

 

Причому у випадку з Австрією суму щомісячних витрат можна зменшити відразу двома способами:

 • Гранти та стипендії. Кожен виш має власний грантовий фонд для нагородження найталановитіших студентів. Умови можна подивитися на сайті самого універу або уточнити у менеджерів Дивись Ширше, ми допоможемо знайти.
 • Робота. В Австрії студенти можуть працювати 20 годин на тиждень. Офіційно. Тобто така робота і приносить гроші, і зараховується до стажу та / або як практика. В середньому студентам вдається компенсувати до 500€ на місяць.

Варто враховувати також карантин та майбутню кризу, які, за деякими прогнозами, розтягнуться на найближчі 2 роки. США, Великобританія чи Канада знаходяться за морем, фактично, далеко, і вартують дуже дорого. А Чехія хоч і пропонує безкоштовну освіту, але характеризується відверто східноєвропейським рівнем життя. До речі, самі чехи їдуть на ПМП до Німеччини та Австрії. Тому Австрія — хороший варіант з якісною освітою. 

Не знаєте німецької? Це не проблема. Є курси для майбутніх студентів, які дозволяють вільно почувати себе як в лекційній аудиторії, так і в гуртожитку. Мову можна вивчити. Запитайте нас, як.

Виховання особистості

В Європі університети не тільки дають знання, а й буквально змушують рости. У порівнянні з австрійським, український універ — це блюдечко з блакитною облямівкою. Розклад є, перездачі є, практику, гаразд, оформимо. Головне, приходь і принось гроші. 

В Австрії ж ніхто не “водить за руку”. Батьки фізично далеко і юридично не мають права втручатися в навчальний процес, якщо студент вже досяг повноліття. Немає кураторів груп, а присутність на лекціях і складання особистого розкладу ніким не контролюється.

Вважається за норму, якщо студент відвідує ~10 лекцій і приділяє навчанню 2-3 дні на тиждень. Решта — самоосвіта, їй слід відводити не менше 70-80% часу навчання.

Такий підхід передбачає високий ступінь самостійності: обирай предмети, які цікаві, відвідуй лекції, які вважаєш найкориснішими. З одного боку — це свобода, але з іншого — відповідальність. Вже після 1 семестру студенти стають більш дисциплінованими та свідомими. А це саме те, що потрібно для успішного майбутнього.

Що ще…

 • Іноземців в Австрії багато, вони підтримують один одного і практично не стикаються з ксенофобією. В Відні 30% студентів — іноземці.
 • Чинне законодавство дозволяє студенту знаходитися на території Австрії 9 місяців після отримання диплома для пошуку роботи. Якщо вдалося знайти постійну роботу, можна замислюватися про отримання громадянства.
 • Високі шанси поступити, попри досить копіткий процес. Краще поступати разом з надійним провідником на ім’я Дивись Ширше.
 • 80% Австрії — гори. А гори — це відпочинок, чисте повітря, красива природа. Чарівне місце для життя. 

Ідеальний баланс

Австрія дійсно чудова для освіти (і всього, що після). Але якщо вам не подобається країна і ви не уявляєте свого майбутнього в ній… що ж, ось тут і криється найцікавіше. 

Австрійські дипломи високо цінуються в Європі, а ще вище — досвід, який студент отримав під час практики. Додаємо в цю гримучу суміш знання європейських мов (як мінімум німецьку та англійську плюс українську та російську) й отримуємо квиток з відкритою датою в будь-яку точку земної кулі. 

Дізнайтеся, як стати австрійським студентом вже найближчої осені. Залиште заявку і ми обов’язково зателефонуємо.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет