Search

5 місць недалеко від Відня, де зберігся дух Середньовіччя

Столицю Австрії, місто Відень, щороку обирають тисячі абітурієнтів з усього світу для здобуття якісної вищої освіти у найкращих аристократичних традиціях місцевих університетів. Але Відень – це не лише навчання!

Канікули та вихідні – саме той час, коли студенти мають можливість відпочити, розвіятися і “зарядитися” позитивною енергією. Наприклад, незабутні враження може подарувати подорож середньовічними замки, в яку можна вирушити як самому, так і в компанії друзів. Тим паче, і у Відні, і на околицях їх збереглося неймовірно багато. Далі ми поговоримо про місця неподалік  столиці, які перенесуть вас у лицарську епоху .

Хайлігенкройц – діючий середньовічний монастир

Абатство Хайлігенкройц (Stift Heiligenkreuz – Монастир Святого Хреста) є однією з найстаріших пам’яток Середньовіччя в Австрії, яка дивом збереглася до нашого часу, незважаючи на війни та численні нищівні руйнації. Монастир має досить стриману архітектуру, однак лаконічне поєднання романського та готичного стилю ранніх епох сподобається поціновувачам старовинних монументальних будівель.  Часом його заснування вважають 1133 рік – саме тоді  макграф Леопольд III Святий заклав першу цеглину. Вже у вересні цього ж року монастир був освячений під назвою Святого Хреста.

Майже через 50 років, у 1187 році, на монастирській території було зведено першу повноцінну церкву. Головні прикраси церкви –розписний хрест із зображенням Воскресіння Христа (копія романського оригіналу, створеного в 1138 році) та величний орган, на якому свого часу грали Франц Шуберт і Антон Брукнер. Зберігається в обителі й інша унікальна реліквія – частка Животворящого хреста від святого розп’яття.

А чи часто вам доводилося чути григоріанський спів у виконанні справжніх монахів? У Хайлігенкройці – це звична справа, оскільки зараз в монастирі живе близько 90  монахів. Хор Хайлігенкройц навіть записав кілька альбомів, загальним накладом понад 500 000 CD. Диски мали величезний успіх! Монахи ведуть власне господарство і опікуються зібраною власноруч бібліотекою. Тільки уявіть – колекція монастиря налічує близько 50 000 томів християнської літератури!

У внутрішньому оздобленні монастиря ви не зустрінете орнаментів або фресок – це переважно монотонно сірі стіни і такі ж сірі склепіння на нервюрах. Проте, будьте певні, від вигляду такої величної стриманості буквально захоплює подих!

Місце розташування – 25 км від Відня, Віденський ліс.

Сайт: https://www.stift-heiligenkreuz.org

На чому доїхати з Відня – автомобіль (30 хв, 2-5 євро), потяг від станції Wien Mitte-Landstraße (1 год, 12-15 євро), таксі (30 хв, 50-60 євро).

Кройценштайн – замок-реконструкція

На висоті 260 м над величним Дунаєм, у містечку Леобендорф, розташований мальовничий замок Кройценштайн (Burg Kreuzenstein), який має 400 років самобутньої історії. Саме це чарівне місце було обране голлівудськими режисерами Полом Андерсом і Домініком Сеною для історичних зйомок американської версії «Трьох Мушкетерів» та «Сезону Відьом» з Ніколасом Кейджем.

Однак цей середньовічний, на перший погляд, пам’ятник архітектури – насправді майстерна реконструкція, зруйнованого під час Тридцятилітньої війни замку Габсбургів 12-го століття. Кройценштайн відбудували в кінці 19-го століття за старовинними кресленнями буквально камінь за каменем за дорученням графа Йоганна Вільчека.

Перш ніж відвідати територію замку, рекомендуємо дослідити таємний підземний тунель. Сюди можна потрапити з рову, який знаходиться перед замком.  В печері на самому початку тунелю зберігається один з мисливських трофеїв власника Кройценштайна – скелет гладкого кита, впольований  під час полярної експедиції 1872 року.

Особливою гордістю замку Кройценштайн є Збройна Кімната. Тут зібрана унікальна колекція холодної зброї: починаючи з древніх часів до епохи пізнього Середньовіччя. А у Мисливському залі виставлено величезну кількість трофеїв, серед яких є і вже зовсім дивовижний ріг єдинорога! Надзвичайну, але правдиву історію полювання на нього вам розкажуть під час екскурсії.

Обов’язково відвідайте також урочистий лицарський зал та сімейний склеп Вільчеків.

Місце розташування – м. Леобендорф, 19 км від Відня.

Сайт: https://www.kreuzenstein.com

На чому доїхати з Відня – електричка S-Bahn S3  (40 хв, 5-6 євро), потяг S 82501 зі станції Wien Mitte-Landstraße (30 хв, 6-10 євро), таксі (20 хв, 40-50 євро).

Місто-фортеця Дюрнштайн

Дюрнштайн (Dürnstein) – містечко з населенням не більше 1000 жителів, розташоване на березі Дунаю у мальовничій долині Вахау. В Австрії Дюрнштайн відомий Монастирем Августинців 15 століття, де знаходиться справжній символ міста – церква Марі-Хіммельфальт. побудована в стилі бароко. Її небесно-блакитний фасад  на тлі гір і звичної міської архітектури виглядає неймовірно красиво.

Саме в Дюрштайні можна побачити руїни середньовічного замку Кюнрінгербург, де після третього хрестового походу відбував своє ув’язнення Річард Левове Серце, прославлений король Англії.

Дюрнштайн – невеликий гарне місто з вузькими середньовічними вуличками, яке, до речі, входить у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Для гурманів буде цікаво спробувати особливий абрикосовий лікер, який виготовляється за секретним рецептом місцевими жителями. Також варто відвідати музей вишуканого вина, де проводяться зустрічі найбільш відомих у світі виноробів.

Місце розташування – м. Дюрнштайн, 85 км від Відня.

Сайт міста: http://www.duernstein.at/de.html

На чому доїхати з Відня – потягом Regional-Express від станції Wien Franz-Josefs-Bahnhof до станції Krems/Donau (1 год) + автобусом від станції Krems/Donau до станції Dürnstein/Wachau Parkplatz Ost (15 хв) = всього 1 год 15 хв, 16-22 євро.

Палац Лаксенбург – романтична казка Габсбургів

Чи знали ви, де з’явився на світ спадкоємець австрійського престолу Принц Рудольф? Так, у палаці Лаксенбург (Laxenburg), або як його ще називають – «романтичній казці Габсбургів» неподалік від Відня. Він знаходиться на території древнього парко-замкового угіддя 12 століття та виконаний  у стилі бароко. Сучасний вигляд архітектура палацу здобула після  реконструкції у 17-у столітті під керівництвом італійського архітектора Людовико Бурначіні.

Сьогодні територія палацу Лаксенбург є унікальним прикладом європейського ландшафтного мистецтва 18-19 століття. «Романтичною казкою Габсбургів» його називають, оскільки за часів правління Марії Терезії тут велося активне світське життя: постійно проводилися турніри, свята та вистави придворного театру. На території палацу і нині  проходять різноманітні культурні заходи, весільні урочистості та навіть ділові зустрічі світового рівня.

Палац Лаксенбург стоїть на березі чудового озера. Тут можна покататись на човнах, спостерігаючи за його білосніжними жителями – величними лебедями.

Місце розташування  – м.Лаксенбург, 15 км від Відня.

Сайт: http://www.schloss-laxenburg.at  

На чому доїхати з Відня – таксі (30 хв, 40-50 євро), автомобіль (30 хв, 2-5 євро), автобус №566 від метро Зюд-Тиролер-Платц (30 хв, 4-5 євро).

Розенбург – замок троянд

Неймовірний замок Розенбург (Rosenburg) розмістився у самому серці заповідника Кампталь. Зведений у далекому 1175 році місцевим правителем Полем Розенбургом, через 400 років замок був майже повністю зруйнований. Проте  протягом 15-16 століть його постійно реставрували – так в архітектурі замку Розенбург з’явився яскраво виражений стиль ренесанс.

Замок відомий своїми тринадцятьма вежами, кожна з яких має особливу архітектуру. В центральній частині замку розташовано 26 залів, де відтворені елементи культури та побуту Епохи Ренесансу – мармурова підлога, старовинні меблі, картини, мисливська зброя, оркестровий майданчик тощо.

Щороку у дворі Розенбургу проходять середньовічні фестивалі і стилізовані лицарські турніри. У замку проводяться регіональні виставки, концерти, спектаклі.  А з квітня до жовтня кожен гість може стати свідком щоденного феєричного шоу за участю соколів, беркутів та кречетів, що проводиться під його стінами.  

Розенбург відомий своїм садом троянд.  У місцевому розарії вирощують 120 видів цих квітів, включаючи рідкісні унікальні сорти.

Місце розташування – м.Розенбург, 100 км від Відня.

Сайт: http://www.rosenburg.at

На чому доїхати з Відня – автобус від зупинки Wien Praterstern Bf (1 год 10 хв) до зупинки Horn NÖ Hauptplatz + від зупинки Horn NÖ Hauptplatz до Розенбургу (10 хв) – всього 1 год 20 хв, 19 євро.

[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет