Search

Як отримати студентську візу в Австрію з першого разу

Настя закінчила 11 клас і успішно вступила у Віденський економічний. Гордість батьків, захват в очах однокласників, успішне майбутнє попереду — усе як треба. Ейфорія від вступу змінилася хвилюванням щодо переїзду в нову країну. Прийшов час подаватися на студентську візу. Настя почитала в інтернеті вимоги, попитала у знайомих, зібрала документи — і натхненно полетіла у Відень. І тут…

У вас чотири «НІ»

Для студентів є чітке правило. Хочеш вчитися у віденському універі — отримай візу в Magistratabteilung 35. Магістрат — це такий офіційний орган в Австрії, щось типу міністерства. Він відповідає за весь офіціоз і видає дозволи на тимчасове проживання (нас цікавить саме Aufenthaltsbewilligung).

Нерідко Магістрат відмовляє студентам, що й сталося з Настею. Перше враження не переробиш, особливо якщо це стосується подачі на візу. Далі ви зрозумієте, чому.

Підступні умови

На офіційному сайті Магістрату є перелік базових документів на отримання студентської візи. Штука в тім, що вичерпних вимог там немає. Тому від семестра до семестра виникають нові факти, про які студенти можуть дізнатися вже кабінеті візового офіцера. Це те, що в шкільних підручниках із основ здоров’я називають «стресовою ситуацією».

Приміром, візьмемо довідку про доходи. Батьки чи опікуни студента мають підтвердити, звідки вони взяли кошти на навчання і проживання в Австрії. Принцип зрозумілий, але ні структури довідки, ні прикладу заповнення на сайті Магістрату немає. Тоді студента чекає найстрашніше — відмова у візі. Чи, якщо пощастить, донесення документів і виправлення помилок.

2 тижні на другий шанс

Виникли проблеми із документами при першій подачі? У вас є 14 днів на реабілітацію в очах суворих візових офіцерів. За досвідом Дивись Ширше, 60% студентів отримують позитивне рішення з першого разу. Решту просять донести нові документи чи переробити надані.

Не так просто це зробити без сторонньої допомоги, та ще й в Австрії. Тим паче не завжди Магістрат діє за переліком вимог. У таких випадках знадобиться допомога досвідченого юриста. Дивись Ширше співпрацює з адвокатом на місці, щоб терміново вирішувати важливі питання в Австрії.

Юридична абракадабра

Ті, хто бояться німецької, просто ще не бачили ділову німецьку. Якщо виникають проблеми із документами, магістрат повідомляє про своє рішення електронною поштою чи спеціальним листом. Юридична етика не дозволяє писати прямо, тому студентові доведеться розгадувати ці бюрократичні ребуси.

Може прийти лист обсягом у 4 сторінки, а важливий із них по суті один абзац. Лишилося здогадатися, який. Цей квест потребує сторонньої допомоги професійного перекладача і навіть юриста, що розтлумачить написане.

Інтернет — не порадник

«Гуглити» вже давно стало синонімом слова «знати». Та в питаннях візи з інтернетом треба бути обережними, аби не прогоріти в реальності.

Дивись Ширше набрався досвіду з сотнями студентів, і тепер знає про візи більше, ніж сам Гугл. Ми працюємо з різними випадками, тож розуміємо, наскільки вони можуть відрізнятися.

У Магістрата є офіційний сайт, де є вимоги до подачі документів та їхній перелік. Та є два «але»: інформація неповна і подана тією ж юридичною абракадаброю. Розумій як хочеш.
Є статті, де ті самі вимоги переказані своїми словами. Наші менеджери часто знаходять там неточності, що передаються з уст в уста. Тож із такою інформацією слід бути обережними.

І найцікавіше — форуми та групи у Facebook про навчання українців в Австрії. Саме там обговорюють навчання та візові питання, бувалі діляться досвідом, а вступники знаходять відповіді та заспокоєння. У чому тут може виникнути проблема?

Дмитро Виговський, засновник Дивись Ширше, говорить про так звану «помилку вцілілого». Щасливчик, що швидко і успішно отримав візу, ділиться своїм досвідом як єдино можливим. Так інші абітурієнти складають хибне і легковажне враження про процес отримання візи і прогорають, коли приходить їхня черга. Кожен досвід індивідуальний, тому не варто приміряти на себе ситуації інших студентів. Є ризик втратити довіру при першій подачі — і далі буде складніше.

Віза очима Дивись Ширше

Якби Настя була нашою підопічною, усе могло скластися інакше. За роки роботи ми відпрацювали алгоритм отримання студентської візи в Австрії.

Спочатку треба підготувати документи. Частину ми збираємо в Україні (свідоцтво про народження, фінансові папери), частину — в Австрії (страхування, довідка про зарахування в університет).

Далі розраховуємо суму коштів на рахунку. У австрійців усе має бути чітко, тому і формула доволі серйозна: (сума за проживання/міс. + 280 євро)*12. Але спойлер: Магістрат може встановити ліміт на власний розсуд.

По приїзду в Австрію наші менеджери збирають групу студентів із готовими пакетами документів. Усі дружно йдуть у Магістрат, а от у кабінет візового офіцера пускають тільки абітурієнта. Менеджер чекає на рішення зовні і одразу реагує, якщо щось іде не за планом. Від нього залежить все: він не лише по-дружньому підбадьорює невпевненого студента, а й ділом допомагає вирішувати серйозні питання.

Самотужки дуже важко зібрати повну пачку документів і пройти всі кола ̶п̶е̶к̶л̶а̶ австрійської бюрократії, щоб отримати візу з першого разу.

Плюшка від ДШ: візові суперздібності

І наостанок — перелік суперздібностей, що допоможуть вам отримати заповітне «так» від візового офіцера:

  • Німецька мова. Як ви зрозуміли, бажано володіти ще й формальною німецькою, аби на рівних спілкуватися із самим Магістратом.
  • Відповідальність. Підготувати всі документи з переліку і нічого не забути — той ще виклик. Особливо коли їх треба донести чи доробити протягом 14 днів.
  • Везучість. Шукайте конюшину, вдягайте щасливі талісмани, обколюйте одяг булавками — що завгодно, аби вам не відмовили у студентській візі.
  • Дивись Ширше. Жарти жартами, але ми б не радили покладатися на везучість. Краще звернутися до досвідченого порадника у питаннях візи, що проведе крізь усі бюрократичні кола без стресу. Вже 7 років ми робимо такі документи, що комар носа не підточить.

Якщо віза в Австрію — це лотерея, то ми знаємо, як її виграти. Приєднуйтесь 🙂

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет