Search

Все про Ґрацький університет імені Карла-Франца: вартість навчання, умови та факультети

Ґрацький університет імені Карла-Франца – один із найстаріших та найбільших університетів Австрії. З закладом пов’язано багато  визначних імен, зокрема тут навчались  шість лауреатів Нобелівської премії. До уваги студентів – широкий вибір навчальних курсів різноманітних напрямків. Керівництво університету усіляко опікується співпрацею з іншими науковими та навчальними закладами задля культурного, економічного та наукового обміну. Університет разом із іншими відомими європейськими ВНЗ входить до асоціації «Утрехтська мережа».

Оригінальна назва: Karl-Franzens-Universität Graz
Кількість студентів: ≈ 32 500
Кількість факультетів: 6
Рейтинг в Австрії: 4
Вартість навчання: ≈ € 1400/рік
Рік заснування: 1585
Країна: Австрія
Місто: Ґрац

Офіційний сайт: https://www.uni-graz.at/

Історія університету

Ґрацький університет було засновано у 1585 році ерцгерцогом Карлом II. Спершу тут існувало два факультети: філософський та теологічний. У 1778 було відкрито юридичний факультет. У 1782 університет перетворили на ліцей, але в 1827 його статус поновився завдяки імператору Францу I, й у 1863 з’явився ще один факультет – медичний.

Квітуче наукове життя призупинилося в 1938. Через нацистів університет полишили відомі вчені та безліч студентів. Починаючи з 1960 й до сьогодні кількість студентів постійно зростає.

У 2004 Медичний факультет отримав незалежність, а в 2007 було відкрито шостий факультет екології, регіонознавства й освіти.

Переваги навчання в Ґрацькому університеті імені Карла-Франца

Сьогодні в Ґрацькому університеті є шість факультетів:

 • католицької Теології;
 • правознавства;
 • бізнесу, економіки та суспільних наук;
 • екології, релігіонознавства й освіти;
 • мистецтв й гуманітарних наук;
 • природознавства.

Студенти мають можливість обирати із близько 120 бакалаврських, магістерських та докторських програм. Цікаво, що при університеті працює також cлавістичний інститут, один з найстаріших в регіоні. Тут вивчаються південно- та східнослов’янська культура. На території університету розташована унікальна бібліотека, де зібрано близько 4 млн. книг та журналів.

В університеті працює близько 3000 науковців із найрізноманітніших галузей. З університетом пов’язані Фріц Прегль (лауреат Нобелівської премії з хімії), Юліус Вагнер-Яурегг (лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини), Ервін Шредінгер (лауреат Нобелівської премії з фізики), Отто Леві (лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини), Віктор Франц Гесс (лауреат Нобелівської премії з фізики), Карл фон Фріш(лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини).

Життя студентів в Ґрацькому університеті імені Карла-Франца

Головний корпус університету є справжнім архітектурним шедевром в стилі барокко. В кампусі зосереджені навчальні аудиторії, інформаційний студентський центр “4students“. Тут студенти та усі охочі можуть отримати індивідуальні рекомендації та необхідну інформацію про університет та навчання телефоном/скайпом, електронною поштою, або через веб-сайт.

Навчаючись в університеті, студенти мають можливість працювати на частковий або повний робочий день, щоб отримати додаткову кваліфікацію, первинний досвід в галузі майбутніх професій, та оплатити навчання. Щоб полегшити пошук роботи, існує спеціальний Центр із працевлаштування. Також на території є центр підтримки молодих батьків, де можна залишити дитину на час занять в університеті.

Сучасний спортивний центр пропонує можливості для професійних занять спортом та фізкультурою. Студенти можуть обирати найрізноманітніші секції, включаючи новітні та альтернативні — від футболу й до зумби. Тут представлені курси для спортсменів усіх рівнів. Щоб заохотити людей приділяти більше уваги фізичним вправам, проводяться усілякі заходи. Наприклад, щорічний забіг Kleeblatt — Cloverleaf Race, в якому беруть участь кілька тисяч бігунів.

Маленькі Mensae, студентські бістро, розташовані неподалік від кампусу, дають можливість придбати смачні страви за доступними цінами.

Терміни подання документів та вступу в Ґрацький університет імені Карла-Франца

Для вступу на ОКР “Бакалавр” та ОКР “Магістр”:

Зимовий семестр: 1 червня

Літній семестр: 1 листопада

Умови вступу та навчання в Ґрацькому університеті імені Карла-Франца

Для вступу в університет необхідно подати документи про освіту, заповнити анкету, додати резюме та мотиваційний лист, а також документ, що підтверджує можливість навчатися на обраній спеціальності в університеті на Батьківщині.

Навчатися можна німецькою або англійською мовами. В обох випадках студентові доведеться підтвердити свої знання сертифікатом, або скласти іспит. Для навчання німецькою потрібен Goethe Zertifikat не нижче B2-рівня. Для англійської знадобиться сертифікат TOEFL (не нижче 87 балів), або IELTS (не нижче 6,5).

На більшість спеціальностей складати іспити не потрібно. Серед винятків — психологія, економіка, фармація, біологія.

Вартість навчання в Ґрацькому університеті імені Карла-Франца

Плата за навчання становитиме близько €750 за семестр. Окрім державних грантів, Ґрацький університет пропонує різноманітну фінансову підтримку обдарованим студентам.

Витрати на житло, транспорт та їжу становитимуть приблизно €500 – € 600. Вартість проживання може сильно відрізнятися, залежно від обраного типу житла.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет