Search

Вільний університет Берліна

Університет, що може пишатися своє історією, світовими рейтингами й власним викладацьким складом. Учитися там — мрія, еге ж? Цілком здійсненна, до речі. Усе найважливіше про вступ і навчання у Вільному університеті Берліна ми зібрали тут.

Оригінальна назва Freie Universität Berlin
Рейтинг у світі* 108
Рейтинг у Німеччині* 7
Спеціалізується на праві, економічних науках, культурології та лінгвістиці
Семестровий внесок 314,39 євро
Сайт https://www.fu-berlin.de/

* За даними дослідження Times Higher Education. Подивитися рейтинги університетів цього ж дослідження можна тут: https://goo.gl/kzmfjL.

Переваги навчання в Німеччині

  • Навчання не є дорогим.
    Студенти платять лише семестровий внесок, який у різних університетах коливається від 100 до 400 євро. У Вільному університеті Берліна цей внесок становить 314 євро.
  • Вступити цілком реально.
    Німецькі виші відкриті для іноземних студентів. Якщо правильно підготувати документи й вивчити мову — проблем не виникне.
  • Не варто боятися німецької мови.
    Так, мова є найбільшим бар’єром, якщо ви надумаєте вступати до німецьких університетів. Проте не варто цей бар’єр перебільшувати. Щоб вступити на підготовчі курси, досить знати мову на рівні B2 (для вступу до самого університету — C1, докладніше про це нижче). Почніть вивчати мову — і у вас усе вийде.
  • Вступних іспитів до університету немає.
    Єдине, що вам треба скласти — це іспит на мовний сертифікат.
  • Навчатися й жити в іншій країні — величезний досвід.
    Це добрий початок для професійної кар’єри, навички комунікації (іноземними мовами також), нові знайомства… Цей перелік можна ще довго продовжувати.
  • Під час навчання можна працювати.
    І, що важливо, офіційно. Студенти можуть працювати 20 годин на тиждень. Пересічна оплата праці становить від 7 євро за годину. До речі, на старших курсах можна працювати за фахом.

За що поважають Вільний університет Берліна

Цей університет тримає високі рейтинги й має багато нагород. Не розповісти про них вам було б, щонайменше, несправедливо щодо самого вишу.

До речі, ідеологію та мету універу влучно передає його девіз: «Правда, Справедливість, Свобода» (в оригіналі — Veritas, Iustitia, Libertas).

Вільний університет Берліна входить до складу об’єднання U15 — п’ятнадцяти найбільших і найрозвиненіших університетів Німеччини. Окрім престижності, членство в об’єднанні накладає на виші й зобов’язання: розвивати науково-дослідну діяльність в університетах, підвищувати якість викладання й заохочувати науковців публікувати їхні дослідження.

Також університет є одним з одинадцяти елітних вишів Німеччини, які входять до її державного фонду наукових досліджень. Цей фонд сприяє науці й дослідженням у німецьких ВНЗ. Починаючи з 2007 року Вільний університет Берліна визнають одним з дев’яти найкращих німецьких вишів.

Чому статус університету й щорічні високі рейтинги — це важливо? Таке широке визнання вишу свідчить про дві важливі речі:

  • у ньому працюють професіонали своєї справи та здобувають освіту ті, хто прагне стати професіоналом — навчання там істотно розширить коло ваших зв’язків;
  • його солідно фінансують зовнішні організації.

Крім того, університет Берліна готує добрих фахівців (про що свідчать його світові рейтинги). Це чудовий початок для вашої професійної кар’єри.

Історія Вільного університету Берліна

Університет має цікаву історію, і «вільний» він не просто так. Ця назва зародилася після Другої світової війни в Західному Берліні, який уважався вільним світом, на відміну від Східного, який вільним не вважався.

Університет заснувала група німецьких студентів 4 грудня 1948 року. Це була відповідь на переслідування студентів в університеті Унтер-ден-Лінден у радянському секторі поділеного, на той час, навпіл Берліна.
Ці студенти й науковці хотіли провадити дослідження без обмеження та впливу з боку держави. Звідси й походить назва Вільного університету Берліна.

Створити університет удалося за допомогою Сполучених Штатів Америки, які підтримали ініціативу студентів. Зокрема, підтримали фінансово: клінічний комплекс побудували завдяки фінансуванню фундації Бенджаміна Франкліна, а центральний лекційний корпус допоміг створити фонд Генрі Форда.

Цікаво знати про Вільний університет Берліна

  • Загальна кількість студентів 2018 року становила 31 тисячу. Серед них 20% — іноземці.
    На таку кількість студентів в університеті працюють 4350 осіб, серед них 349 — професори.
  • Окрім фінансування з боку зовнішніх організацій, університет щорічно одержує 318,5 млн євро від держави.
  • Університет відомий своїми дослідженнями у сфері гуманітарних наук і має широкі міжнародні зв’язки.
  • Усього в університеті діє 73 бакалаврські програми, 105 магістерських і 50 докторських.

Факультети й спеціальності

Бакалаврська програма у Вільному університеті Берліна триває три роки, магістерська — чотири. Нижче ми зібрали перелік усіх факультетів університету, щоб ви розуміли, які напрями можна вивчати в ньому. Повний перелік спеціальностей є на сайті університету.

  • Факультет біології, хімії, фармацевтики (Fachbereich Biologie, Chemie, Pharmazie);
  • Факультет права (Fachbereich Rechtswissenschaft);
  • Факультет економіки (Fachbereich Wirtschaftswissenschaft);
  • Факультет фізики (Fachbereich Physik);
  • Факультет ветеринарної медицини (Fachbereich Veterinärmedizin);
  • Факультет педагогіки та психології (Fachbereich Erziehungswissenschaft und Psychologie);
  • Факультет геологічних і географічних наук (Fachbereich Geowissenschaften);
  • Факультет історії та культури (Fachbereich Geschichts- und Kulturwissenschaften);
  • Факультет математики та інформатики (Fachbereich Mathematik und Informatik);
  • Факультет філософії та гуманітарних наук (Fachbereich Philosophie und Geisteswissenschaften);
  • Факультет політології та соціології (Fachbereich Politik- und Sozialwissenschaften);
  • Медичний факультет на базі клініки Шаріте (Medizinische Fakultät Charité – Universitätsmedizin Berlin).

У Вільному університеті Берліна навчають, зокрема, фахівців рідкісних спеціальностей, наприклад: візантиністики, юдаїстики, єгиптології, арабістики й синології. Дивіться уважно, щоб підібрати саме ту програму, що пасує вам найбільше.

Також у Вільному університеті Берліна є одна бакалаврська програма англійською мовою: Північноамериканські студії (North American Studies, докладніше: https://goo.gl/ZW9Vej) та низка магістерських англійськомовних програм.

При Вільному університеті Берліна працює клініка Шаріте (Charité), якою університет опікується спільно з Гумбольдтським університетом. Клініка Шаріте вважається найбільшим медичним факультетом Європи, тож Вільний університет Берліна — хороший вибір для навчання на медичних спеціальностях.

Єдиний напрям навчання, що не представлений у Вільному університеті Берліна, — це технічні науки. Якщо вам ближчі саме вони, радимо замислитися про інший університет. Університети Берліна: https://goo.gl/hn2c51 та Німеччини: https://goo.gl/PhLgWc.

Умови вступу

Є два шляхи, щоб вступити до Вільного університету Берліна:

  • Вступати до німецького коледжу (Studienkolleg) одразу після школи. У коледжі ви підготуєтеся до вступу вже до німецького університету.
  • Вступати до німецького університету після року навчання в українському виші.

Обидва варіанти вирівнюють різницю в кількості шкільних років у Німеччині й Україні.

Важливо: для вступу до університету складати іспити не потрібно. Якщо ж ви вступатимете до німецького коледжу, іспити все ж скласти доведеться. Крім того, для обох варіантів треба мати мовний сертифікат.

Підготовчий коледж (він же — штудіенколеґ) у Вільному університеті Берліна має чотири різні напрями:

  • M-курс для медичних спеціальностей.
  • W-курс для суспільних наук: економіка, бізнесадміністрування тощо.
  • G-курс для гуманітарних: історія, література, соціальні науки.
  • T-курс для технічних і природничих наук.

Адміністрація Вільного університету встановила такі терміни для подавання документів:

  • на зимовий семестр — із червня до 15 липня;
  • на літній семестр — із грудня до 15 січня.

Вступ з «Дивись ширше»

Ми розповіли найважливіше про навчання у Вільному університеті Берліна. Все ж, якщо у вас з’явилися запитання, зверніться до нас — і ми залюбки вам усе розповімо. А захочете — допоможемо вступити до німецького університету 😉

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет