Search

Віденський медичний університет

Оригінальна назва: Medizinische Universität Wien
Кількість студентів: ≈ 8000
Кількість факультетів: 2
Кількість навчальних програм: 6
Рейтинг в Австрії: 6
Вартість навчання: ≈ €380/семестр
Рік заснування: 1365
Країна: Австрія
Місто: Відень

Офіційний сайт: https://www.meduniwien.ac.at

Коли у Австрії говорять про медичну освіту, то в першу чергу мають на увазі Віденський медичний університет. Це найпрестижніший медичний вищий навчальний заклад країни і відомий науково-дослідний центр. При університеті працює власна лікарня (Allgemeines Krankenhaus, AKH in Vienna), медичний персонал якої – викладачі і студенти ВНЗ. Тому  MedUni Vienna, як його називають у Відні,  дає студентам унікальні можливості для досліджень і лікарської практики.

Історія університету

Історія Віденського медичного університету починається в 1365 році із заснування медичного факультету у Віденському Університеті. У ті часи цей факультет вважався alma mater найкращих лікарів країни, звідси виходили найбільш затребувані спеціалісти. Саме тут тогочасні лікарі отримували дозволи на лікарську практику, а місцеві професори диктували правила і алгоритми лікування. Повну автономію і статус незалежного університету факультет отримав у 2004 році, після проведення в Австрії реформування освіти. І хоча минуло вже 600 з лишком років, MedUni Vienna  й досі є основним навчальним закладом медичного профілю в країні, а також популярним місцем для лікування і діагностики здоров’я.

Переваги навчання у Віденському медичному університеті

МedUni Vienna – найбільший медичний вищий навчальний заклад в Європі. Диплом цього ВНЗ дає змогу працювати в будь-якій країні Європи, або продовжити навчання в ординатурі, після закінчення якої відкрити власну практику. У Віденському медичному університеті студенти не просто вивчають дисципліни. Вони постійно перебувають в медичному “серці” Відня, де вирує професійне життя, практикують найкращі спеціалісти країни. Навчатися тут означає постійно перебувати в контакті з професіоналами, спостерігати за їх роботою, і, звісно, практикуватися самому.

MedUni Vienna — більше ніж навчальний заклад, це справжній науково-дослідний центр, площею 40000 м2. Атмосфера максимально сприяє навчанню – вчитися тут і цікаво, і ефективно, і престижно. В штаті університету працює близько 5 тис викладачів. Більша частина з них – вчені і практикуючі лікарі.  На території університету також розташована 31 клініка, де щорічно стаціонарно лікуються більше 100 тис. пацієнтів. Більше 60 тис  людей проходять амбулаторне лікування, а близько 48 тис.  —  оперативне лікування в хірургічних відділеннях. Практику молоді лікарі проходять безпосереднього в університеті і мають можливість контактувати з реальними хворими, працювати над реальними завданнями і проблемами протягом всього навчання. В університеті також функціонує 12 кафедр, де студенти отримують спеціалізовані знання за обраними напрямками.

MedUni Vienna пропонує дві основні дипломні програми — загальна медицина та стоматологія. Дипломні програми розраховані на 12 семестрів: спершу викладаються основи, потім на їх базі охоплюються все більш і більш широкі теми. Теоретичні лекції супроводжуються практичними заняттями, які тривають цілий семестр і проводяться в університетській клініці. Заняття проходять в маленьких групах і орієнтовані на конкретні ситуації.

В MedUni Vienna можна здобути ступінь магістра, захистити роботу для отримання ступеню кандидата наук, або ступінь доктора прикладної медицини. Університет вважають потужним центром для отримання післядипломної освіти, де можна здобути розширені знання на 13-ти післядипломних курсах. Крім того, студенти мають можливість розвивати і вдосконалювати знання на спеціальних додаткових навчальних курсах, таких, як біологія пухлин, менеджмент медичного догляду, медична фізика або токсикологія тощо. Все це робить університет центром “випуску” висококваліфікованих спеціалістів і вчених Австрії і всієї Європи, та генерування інноваційних наукових відкриттів в галузі медицини.

Віденський медичний університет постійно співпрацює з міжнародними організаціями і науковими медичними центрами. До речі, саме MedUni Vienna першим з усіх австрійських медичних ВНЗ, вийшов на міжнародний ринок. У 2005 році було навіть створено спеціальний міжнародний центр  MUVI (The Medical University of Vienna International Hospital Operations GmbH), який наразі успішно бере участь у комплексних проектах управління охороною здоров’я в Малайзії, Лівії та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Відомими випускниками MedUni Vienna є Зигмунд Фрейд, відомий психолог, невролог, основоположник психоаналізу, професор, який тривалий час викладав в університеті, а також нобелівські  лауреати в напрямку з фізіології і медицини, оториноларинголог, Роберт Барані, психіатр Юліус Вагнер-Яурегг, та імунолог, хімік, інфекціоніст, який першим відкрив існування сумісності різних типів крові за групами, резус-фактор крові, Карл Ландштайнер.

Життя студентів у Віденському медичному університеті

Віденський медичний університет, крім багатьох спеціалізованих клінік, медичних центрів і інститутів, розташованих на території,  має дванадцять навчальних корпусів, з сучасними лабораторіями та аудиторіями, які обладнані новітньою апаратурою. Навчатися і проводити власні дослідження студенти можуть в Центрі комп’ютерної анатомії (Computerraum Anatomie), Навчальному центрі медичної хімії (Lernzentrum Medizinische Chemie), університетській бібліотеці, де зберігається актуальна профільна література та періодичні видання. Крім того,  студенти MedUni Vienna мають змогу безкоштовно займатися в бібліотеці Віденського Університету.

Аби майбутні медики вели активний і здоровий спосіб життя, керівництво університету подбало про надання вигідних пропозицій із занять спортом в місцевих спортивних центрах. Також студенти можуть скористатися хорошими знижками в віденських закладах харчування.

Терміни подання документів та вступу у Віденському медичному університеті

Для вступу на ОКР “Бакалавр” та ОКР “Магістр”:

 • Літний семестр — з 01.12 до 05.02.
 • Зимовий семестр — з 01.03 до 05.09

Умови вступу та вартість навчання у Віденському медичному університеті

Аби мати можливість вступити в медичний навчальний заклад Австрії одразу після випуску зі школи, іноземні абітурієнти повинні скласти спеціальний тест німецькою мовою – Eignungstest. Вступати в MedUni Vienna можна і після того, як провчився один рік в українському медичному ВНЗ. Тоді тест цей тест складати не потрібно. Студента одразу відправляють на підготовчі курси при університеті, після проходження яких допускають до вступних іспитів (Aufnahmeprüfung). Після двох років навчання в своїй країні, до вступних іспитів студента допускають одразу. В будь-якому разі, володіти німецькою мовою треба на достатньо високому рівні. Для підтвердження належного знання німецької підійдуть наступні документи:

 • Österreichisches Sprachdiplom Deutsch – Oberstufe Deutsch (OD)
 • Österreichisches Sprachdiplom Diplom Wirtschaftssprache Deutsch (WD)
 • Goethe Institut – Oberstufe Deutsch (C1)
 • Goethe Institut – Wirtschaftssprache Deutsch (C2)
 • Wiener Internationale Hochschulkurse – Oberstufe Deutsch (C1 / OD) telc GmbH – Deutsch (C1) Hochschule
 • Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer StudienwerberInnen (DSH-2 / DSH-3)
 • TestDaF: позначка щонайменше 3 x TestDaF-Niveaustufe 5 und 1 x TestDaF-Niveaustufe 4

Для забезпечення чесних умов вступу кількість місць для іноземних абітурієнтів у Віденському медичному університеті чітко фіксована. Австрійські вступники можуть претендувати на 75% місць, громадяни країн ЄС – 20% місць. Абітурієнти з інших країн можуть зайняти 5% місць.

Вартість навчання у Віденському медичному університеті складає 750 €  в семестр. На житло доведеться витрачати близько 360$ на місяць, на харчування і громадський транспорт — ще мінімум 200$.

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет