Search

Відень – місто, що живе у ритмі вальсу

Після відвідання величної столиці Австрії, міста Відень, більшість туристів нарікають лише на одне – часу зазвичай мало, а місць, вартих уваги, – неймовірно багато. У цьому сенсі, студенти, які навчаються в цьому аристократичному місті, мають беззаперечний бонус – майже необмежену кількість можливостей неспішно випити філіжанку віденської кави, щодня милуватися дивакуватими химерами на фасадах старовинних будинків та насолоджуватися музикою Моцарта, якою пронизана кожна часточка атмосферної складової міста.

Відень – дійсно чарівне місто, де на кожні сто шістдесят шість представників місцевого двомільйонного населення припадає один українець. Здебільшого, українці тут працюють, займаються бізнесом або ж навчаються у локальних  ВНЗ (2% від загальної кількості іноземних студентів Відня).

Пам’ятки історичного центру Відня

Розміри Відня вдвічі менші, аніж української столиці. При цьому, концентрація історичних пам’яток тут надзвичайно висока. Самих тільки музеїв нараховується більше ста. Досвідчені місцеві гіди рекомендують розпочинати ознайомлення з історичною спадщиною австрійської столиці з відомих у всьому світі навчальних закладів – Віденського Технічного Університету, Віденського Університету, Віденського Університету Природних Ресурсів та Прикладних Наук тощо. Вони є витворами архітектурного мистецтва та локаціями багатолітньої світової наукової та творчої діяльності.

Після ознайомлення з університетами Відня, слід скоріше переміститись у центральну частину міста, де розташувались розкішні пам’ятки австрійської історії. Неймовірний палац Гофбург (Hofburg), в архітектурі якого поєднались стилі від готики до модерну, впродовж семи століть був імператорською резиденцією Священної Римської Імперії, австрійських ерцгерцогів, угорських та чеських королів. До речі, саме перед цим палацом знаходиться Площа Героїв, з якої у 1938 році Адольф Гітлер проголосив своє історичне рішення про приєднання Австрії до Німеччини.

Проходячи повз палац Гофбург, обов’язково зазирніть в кімнату з урнами, що знаходиться у церкві Габсбургів. Там ви побачите моторошну картину – кілька десятків траурних урн із збереженими за старовинною традицією серцями усіх членів цієї відомої на увесь світ родини. Але не переживайте, всі урни закриті, на них лише є підписи, кому саме належить той чи інший атрибут.

Далі – Площа Михайла (Michaelerplatz). Для любителів археологічних цікавинок в центрі площі розмістили експозицію справжніх розкопок з древнім фундаментом римської домівки.

Найяскравішою пам’яткою площі є Церква Святого Михайла, де багато років тому вперше пролунав реквієм Моцарта. А ще, мабуть ви знаєте, що на момент смерті цього великого композитора, на його обличчі була маска? Саме її можна побачити у цій церкві. Моторошно? Але ж цікаво!

Послухати органну музику можна у Церкві Святого Петра (Peterskirche). Тут щодня приходять безкоштовні концерти, під час яких кожен слухач має можливість зануритися в атмосферу багатовікової історії глибинного звучання «короля всіх музичних інструментів».

Підходячи до центральної частини Відня, не можна не помітити монументальну споруду Церкви Святого Стефана (Stephansdom), яка вражає цікавою готичною архітектурою та величною похмурістю. ЇЇ найвища південна башта височіє над усім містом на 136 з половиною метрів та дозволяє туристам отримати неймовірну естетичну насолоду від оглядин Відня з висоти пташиного польоту. А ще – тут треба обов’язково загадати бажання, кажуть – воно завжди здійснюється!

Ну і звичайно — музичний годинник Анкер-Ур (Anker-Uhr). Його вважають справжньою візитівкою Відня, адже щодня рівно о дванадцятій на його циферблаті відтворюється рольове дійство у вигляді «танцю» найвідоміших осіб історичного Відня – Марка Аврелія, Карла Великого, Рудольфа Габсбурга и Анни фон Хоенберг та інших. Кожен із них «вальсує» під окрему музичну композицію.

І це ще далеко не все. Церва Святого Августина, Будинок Моцарта, Імператорський склеп, Національна Бібліотека Австрії, Парламент, Міська Ратуша та багато-багато іншого можна побачити упродовж захоплюючої трамвайної прогулянки по кільцевій вулиці Рінгштрасе (Ringstraße).

Обов’язково відвідайте Віденську оперу. Влітку на зовнішній стіні опери встановлюють великий екран, де вистави транслюються в режимі онлайн, тож кожен перехожий або турист може подивитися часточку цього грандіозного дійства.

Магазини, транспорт, сучасне мистецтво

Для шопоголіків центральна частина міста стане справжнім втіленням мрій. Тут розташовано безліч люксових магазинів найвідоміших локальних та світових брендів. Але варто зазначити, що найвідомішою “вулицею магазинів” є, звичайно, Маріяхільферштрасе (Mariahilferstrasse), яка простягнулась від Старого міста до самого Західного вокзалу.

Аби зручно, швидко і недорого пересуватись містом, варто заздалегідь потурбуватись про Віденську Картку (Vienna Card), яка гарантує суттєві знижки на проїзд міським транспортом (автобуси, трамваї, метро U-Bahn, приміські електрички S-Bahn) та 10-15% дисконту для відвідання 210 туристичних місць у Відні – музеїв, палаців, магазинів, ресторанів. Карта на 48 годин обійдеться у майже 19 євро, а на 72 години – у майже 22 євро. Віднем також можна проїхатись «з вітерцем» у комфортабельних жовтих таксі – посадка коштуватиме біля 4 євро, а кожний кілометр – 2-3 євро.

Єдиний транспорт, на який не розповсюджується Vienna Card, – це велосипеди. Перша година оренди двоколісного товариша буде абсолютно безкоштовною, друга – всього 1 євро, третя – 2 євро. Цілий день катання обійдеться у 4 євро, що, безперечно, є найбільш економною пропозицією.

Визначились із видом транспорту? Тож гайда у подорож парками Відня, які відомі своїми вишуканими ландшафтними дизайнами, великою кількістю скульптур та неймовірною чистотою. Це — Парк Бурггартен, Парк Пратер, Народний парк, Парк перед Ратушею та, Ботанічний Сад Віденського Університету, Міський Парк на річці Відень, відомий Віденський ліс та багато інших.

Незважаючи на всю консервативність, сучасний Відень відкритий для модернових мистецьких проектів та інноваційних технологій. Так, наприклад, поціновувачам гастрономічного мистецтва, треба хоча б один раз скуштувати страви у ресторанах Do-An та Naschmarkt Deli, що знаходяться на ринку Нашмаркт (Naschmarkt). Ці заклади вважаються піонерами у класичній віденській гастрономії та щодня збирають за келихом вина представників молодої та зрілої урбанізованої публіки.

Цікавитесь сучасним мистецтвом? У Відні можна завітати на проектні модернові виставки молодих авторів у різних локаціях відомого Музейного кварталу. Визначною мистецькою подією також є Австрійська міжнародна виставка сучасного мистецтва Viennacontemporary, що вже котрий рік поспіль проходить у Marx Halle.

Лайфхаки від бувалих віденців

Якщо знайомство із місцевими стражами порядку – не те, чим би ви хотіли займатися у Відні, треба утриматись від паління цигарок в публічних місцях, у закладах загального харчування, в транспорті та в зонах, близьких до дитячих закладів. Також увагу поліцейських можна привернути розпиваючи алкогольні напої за межами тематичних закладів та викидаючи сміття повз сміттєві баки.

Якщо під час подорожі містом вам знадобиться поповнити рахунок мобільного, аби поділитися емоціями з друзями, необхідно лише знайти газетний або тютюновий кіоск, де добра віденська пані продасть  вам відповідний ваучер.

Що вас точно здивує у Відні? Насамперед, це режим роботи магазинів – усі вони зачиняються о 18:00, в суботу – о 17:00, а у вихідні взагалі зачинені. Також вам буде незвично отримувати питну воду зовсім безкоштовно, з кранів та спеціальних вуличних фонтанів тече неймовірно чиста альпійська вода. Банківські картки приймають у всіх закладах Відня, однак, на відміну від Visa, краще та швидше працюють Maestro та MasterCard.

А ось і лайфхак з Wi-Fi. Мало хто знає, що відкритий безкоштовний інтернет можна «зловити» на вокзалі Westbahnhof, на всіх центральних площах, на ринку Нашмаркт, на вулиці магазинів Mariahilferstrasse. Це в тому числі і для того, щоб ви могли вчасно запостити фото в Instagram!

А ще – обов’язково скуштуйте віденський штрудель!

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет