Search

Soft skills – що це, чому важливо та як розвивати?

Давайте почнемо з найцікавішого ?

За даними на кінець 2020 року, володіння soft skills додає до заробітної плати у середньому +85% – непогано, правда ж?

Глибокими знаннями за спеціальністю та високою кваліфікацією вже нікого не здивуєш. Саме тому зараз на ринку праці цінуються особисті якості. Ти в будь-якому випадку маєш з кимось комунікувати, у тебе повинні бути розвинені навички самонавчання, самоосвіти. Адже все рухається, світ не стоїть на місці. Тому складно уявити професію, в якій взагалі не потрібні софт скіллз.

Що про це думають найпрестижніші роботодавці сучасності?

 

Ілон Маск – той, що генеральний директор Tesla – каже, що soft skills – це ключ до успіху. На Всесвітній конференції штучного інтелекту в Шанхаї, Маск прогнозував, що вже дуже скоро «повстання машин» призведе до скорочення величезної кількості спеціалістів у всіх галузях. Робота, яку вони виконують, буде автоматизованою. Зокрема це стосується так званих «твердих» скілів. А це технічні навички, які підтверджуються гордими дипломами ВНЗ: знання іноземних мов, дизайн, програмування, бізнес-адміністрація, тощо.

Про цінність soft skills знає і Білл Ґейтс. Він двічі на рік присвячує цілий тиждень розвитку критичного мислення – усамітнюється подалі від шуму великих міст, щоб зосередитись і подумати. Протягом цього важливого часу, Ґейтс генерує інноваційні ідеї. Серед результатів цієї його вправи – усім відомий Internet Explorer, який дуже скоро став популярним в цілому світі.

А Стів Джобс казав, що працювати потрібно не 12 годин, а головою. Відомо, що Джобс не мав технічних скілів, як у нинішнього генерального директора Apple Тіма Кука, чи співзасновника компанії Стіва Возняка. Але він був саме тим ключовим лідером і генератором ідей, який зробив Apple Company такою, якою світ знає її сьогодні.

Отже, soft skills – універсальні скіли, корисні в абсолютно різних професіях, не залежно від галузі. Це вміння ефективно спілкуватись з іншими, вирішувати конфлікти, приймати виважені рішення, як Стів Джобс. Це вміння приділяти час критичному мисленню, як Білл Ґейтс, та вирішувати актуальні проблеми, як Ілон Маск.

Словом, виходить, що, якщо грамотно збагатити свій навчальний репертуар добіркою soft skills, які не під силу жодному штучному інтелекту – вуа-ля, тобі відкритий шлях до вершин, яких ти, можливо, ніколи й не уявляв, чи не уявляла.

Які soft skills бувають?

 

Проаналізувавши вимоги до 20 млн вакансій, найбільша світова соціальна мережа для встановлення ділових контактів LinkedIn виділила найактуальніші навички 2020 року:

  1. креативність;
  2. уміння переконувати;
  3. навички співпраці;
  4. гнучкість;
  5. емоційний інтелект.

Зараз інтерес до soft skills і потреба в них стали ще сильнішим. Технології розвиваються так стрімко, що отримані нами знання дуже швидко застарівають. Тому цінним стає не той працівник, який колись багато всього вивчив, а той, хто вміє швидко розвиватися, ефективно пристосовуватися під нові умови і знаходити нестандартні рішення. Крім того, успіх всього проекту часто залежить від взаєморозуміння в команді.

Як цьому навчитись? Як визначити необхідний саме мені напрямок?

Зазвичай, люди розвивають свою кар’єру методом спроб та помилок, а коли озираються назад – жалкують, що раніше не зрозуміли якихось важливих речей. Часто, це про важливість нетворкінгу, нюанси спілкування з колегами, чи партнерами, або власний тайм-менеджмент – скільки часу ти присвячуєш роботі і як його організовуєш? Тож як же вибрати ту саму, свою, професію, підходящий ВНЗ, побудувати професійне майбутнє? Та й чого насправді шукають роботодавці?

Дивись Ширше знайшли рішення! Ми створили онлайн курс для учнів та учениць старшої школи, який допоможе краще зрозуміти, які індивідуальні сильні сторони у кожного, а також на курсі:

  • Дослідити свій потенціал.
  • Вибрати професійну сферу, яка підходить саме тобі.
  • Зрозуміти, як стати справжнім профі у своєму напрямку.
  • Дізнатись, де можна навчатись, на що зважати й до чого готуватись.
  • Визначити зони розвитку.
  • Освоїти необхідні soft skills.

Курс “VEКTOR” створений, щоб допомогти визначити основні напрямки розвитку особистості, підібрати ВНЗ, які підходять саме тобі та багато цікавих інтерактивів. Ми залучили до співпраці експертів HR і психології та пропонуємо тобі:

  • Добірний тест з профорієнтації та його персоналізоване трактування.
  • Створення твого першого резюме та написання мотиваційного листа, які прокоментує спеціаліст зі сфери HR та рекрутингу.
  • Секрети проходження співбесід та ефективної презентації себе.
  • Круті моделі прийняття рішень та критичного аналізу: квадрат Декарта, матриця Ейзенхауера, SMART та SWOT (разом і дізнаєшся, що це таке ?).
  • Робота над креативними проектами в командах.

Та це ще не все, будуть і сюрпризи ? Тож спробуй з нами!

Щоб дізнатися деталі чи записатися на курс можна зателефонувати нам, написати чи просто замовити зворотний дзвінок.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет