Search

Карантин та освіта за кордоном: варто чи ні

Щодня ми спілкуємося з безліччю батьків та абітурієнтів, які зайшли у глухий кут та не розуміють куди рухатися далі… Чи варто вступати за кордон зараз, чи ні, чи може почекати кінця карантину, чи ризикувати, а може ризиків то і немає?

Дивись Ширше хоче поділитися своїм досвідом та, можливо, допомогти Вам стати ближчими до мрії.

Почати варто з найболючішого – світова пандемія. 

Так. це подія, що паралізувала весь світ, тут важливо розуміти – це історія, яка не закінчиться швидко. Треба адаптовуватися, загартовувати свій дух та, ні в якому разі, не ставити життя на паузу.

Не втомимося говорити про те, що відкладати поїздку до кінця пандемії це на 99% втрата шансу на навчання за кордоно. Пояснюємо чому:

 1. Ніхто не знає коли зінчиться ситуація з карантинами у різних країнах, за найоптимістичними прогнозами – 1,5-2 роки.
 2. Просто чекати 2 роки, щоб поїхати навчатися за кордоном імовірно ніхто не буде, Ви будете вступати до ВНЗ України.
 3. Далі два можливі сценарії. 

Перший: вірус подолано, кордони відкрито, можна спокійно вступати, але ж дитина вже 2 роки провчилася, має друзів-студентів, адаптувалася у новому закладі, у новому місті, обжилась в гуртожитку і тд. Постає питання вибору, кинути і зупинити зараз все та поїхати навчатися до Австрії, Німеччини чи залишитися там, де вже все зрозуміло та комфортно. 

Другий: вірус лютує і надалі, думки про освіту за кордоном не покидають Вас, але приходить розуміння скільки часу вже втрачено. На цей момент дитина могла б уже бути студентом престижного європейського ВНЗ, пройдено всі процедури вступу, виїзду, отримано посвідку на проживання і тд.

Тому, радимо не відкладати на потім те, що можна зробити вже сьогодні! Давайте не прогинатися під обставини буденності, а разом пристосовуватися, працювати та досягати мети. Тим більше, що ми знаємо як це зробити ?

Далі поговоримо про те, як не прогавити вступний сезон та навчальний рік 2021/2022.

Перш за все – категорично не рекомендуємо робити все самостійно!

Вступ до закордонного ВНЗ – надзвичайно складна процедура, завжди такою була, а в період пандемії все стало ще складніше: виші постійно змінюють умови вступу та прийому документів, всі терміни змінювалися, деякі речі перевели в онлайн формат, можливість фізичного виїзду за кордон нестабільна, процедура отримання візи ускладнена. Майже всі установи, комунікація з якими необхідна при вступі: банки, страхові компанії, Магістрат, сервіз з прописки і, навіть, деякі університети працюють суто за записом, що також ускладнює роботу, особливо коли запис на місяць вперед.

Вибрати компанію для допомоги у вступі варто дуже ретельно. Вам мають озвучити всі ризики, можливості та гарантувати варіанти виходу з непередбачених ситуацій.

Що процедура досить складна зрозуміло, тепер ми розповімо чому команда Дивись Ширше навчилась за останній час, який досвід отримали та які фішки у нашому арсеналі.

Рука на пульсі

Ми робимо все, щоб виконати свої зобов’язання, наші гарантії це не пусті слова, вся команда тримає постійний контакт з Посольством Австрійської Республіки в Києві, з Посольством України в Республіці Австрія, Федеральним міністерством Австрії, Магістратом (органом, який видає візи). 

Гарантія виїзду

Країни змінюють весь час правила перетину кордону, тому ми регулярно працюємо над цим питанням. Команда Дивись Ширше має перевізників-партнерів, які завжди тримають нас в курсі справ і кожну хвилину ми оперативно розуміємо реальну ситуацію на кордоні. 

Візове питання

Для подачі на візу неповнолітніх має бути присутній один з батьків. З огляду на проблеми з перетином кордону цього семестру, ми шукали способи, які б дали можливість батькам не їхати в іншу країну, пишаємося що знайшли вихід з цієї ситуації. Варто зазначити – стратегію вступу ми готуємо індивідуально під кожного.

Проживання за кордоном

Студент після виїзду продовжує закривати формальні питання з документами та поселення в гуртожитки відбувається не одразу. В стабільний час проміжний період отримання всіх документів займає до 2х тижнів, зараз же все затримується багато дітей стоять в списках очікування в гуртожитках і чекають. Дивись Ширше знайшли ряд студентських гуртожитків, які почали з нами співпрацю та виділили кімнати для наших клієнтів. Якщо хтось з дітей хотів інший формат проживання, іншу кімнату чи квартиру – ми знаходили індивідуально варіанти.

Онлайн питання

Реєстрації в деякі ВНЗ здійснюються в режимі онлайн через відеозв’язок, особисто ми не мали змоги бути присутніми. Так само як і при деяких подачах документів чи оплатах тощо. Саме тому ми підготували ряд інструкцій, покрокових рекомендацій та провели інструктажі для батьків та дітей.

Висновки робіть самі, але маленький спойлер – всі, хто вирішив їхати з Дивись Ширше цього семестру – виїхали успішно і зареєструвалися вчасно на навчання.

Немає нічого неможливого, коли Ваш провідник у світ освіти – Дивись Ширше ??

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

  Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

   Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Premium пакет
    Комфорт+ пакет
    Комфорт пакет
    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

     VIP пакет
     Преміум пакет
     Комфорт пакет