Search

Досвід Тетяни: англомовна програма, Лінц та невдалий вступ

Студентка англомовної програми в Лінці вирішила поділитися з Дивись Ширше своїми враженнями щодо свого процесу вступу та навчання. Вона отримала досвід самостійної подачі документів та співпраці з агенцією.
Тож знайомтеся: Тетяна Шелудко, англомовна програма General Management, Лінц, Австрія.

1. Розкажи про себе: звідки, де навчалась тут, чому саме Австрія і саме Лінц?

Якщо ти читаєш цю статтю, ти, як і я більше двох років тому задумався, що ж робити далі. Варто почати з того, що в Україні я навчалась у Києво-Могилянській академії за спеціальністю “Фінанси та кредит “. Я неймовірно вдячна своїм викладачам, а особливо декану, яка неймовірно посприяла вступу. Але про це пізніше. Це була цікава програма, де я отримала багато знань. До речі, багато предметів викладалося саме англійською. Але потім я зрозуміла, що завжди хотіла навчатися поза межами України. Я розглядала багато країн, університетів та спеціальностей. Мій вибір поставав між Канадою, де хороша еміграційна політика, Австрією, де ціна на навчання дійсно низька, а рівень високий, та Англією, яка була моєю мрією, щоб там навчатись. Між цими трьома країнами я вибирала ту, яка дасть мені хороший рівень знань, і при цьому я зможу у майбутньому сама себе забезпечити та оплачувати навчання. Тому обрала Австрію.

Чому ж Лінц? Так, я знаю, що більшість з вас навіть не знає, що таке місто у Австрії існує. Але насправді воно третє за чисельністю населення після Відня та Грацу. Я обрала два університети: Universität Innsbruck та Die Johannes Kepler Universität. Якщо дивитись на рейтинг їх у країні, то вони на 3 та 4 місці відповідно (були у 2016 році). І далі почалось найцікавіше….

2. Як проходив процес вступу: документи, досвід, помилки, допущені при подачі і до чого це призвело

Процес вступу до Австрії відрізняється від інших країн, і навіть відрізняється між університетами. Тут ти не можеш подати документи без диплому, якщо ми говоримо за магістерську програму. Тобто у вас є лише місяць на підготовку всіх документів після того, як ви отримуєте диплом. Це насправді дуже мало часу, якщо брати до уваги, що це літо, багато відпусток і апостиль потрібно чекати.

Пакет документів складався з: диплому, додатку до диплому, рекомендаційних листів, мотиваційного листа, автобіографії, силабусу, диплому про рівень мови (англійської), довідки, що ви можете навчатися в Україні на такій же спеціалісті або на схожій.

Найперше, з чим я зіткнулася, це помилка у моєму дипломі, де був неправильний рік народження. І саме у цій ситуації мені допомогла мій декан, пані Олександра, яка вийшла на роботу у відпустці лише для того, щоб вирішити питання щодо перевидання диплому. Далі були складнощі з апостилем, тому нервів у те літо було чимало.

Взагалі, за регламентом, університети розглядають ваші документи до 12 тижнів, оскільки я подала свої документи у серпні, я зрозуміла, що почати навчання у жовтні, напевно, я не зможу. Тому будьте готові зачекати, це перевірка для вас, наскільки ви хочете цього, і наскільки це ваше.

Як я казала раніше, подавалась я у два університети. На той час я жила у Києві, тому і подавала документи через одну з київських компаній. В університет Інсбрука не вдалось вступити, бо, як виявилось, пакет документів мав бути відправлений в оригіналі, про що я звісно не знала, адже документи подавала саме компанія. Тому зрештою Лінц обрав мене сам.

3. Актуальна ситуація: як проходить навчання, предмети, які особливості життя у Лінці?

Я навчаюсь на англомовній програмі General Management, яка триває два роки. Але насправді ви можете навчатись хоч і шість, якщо ви цього хочете. Схема навчання дещо схожа з Могилянською, адже теж є вибіркові курси та обов’язкові (у моєму випадку їх 6). Ви самі обираєте предмети, які ви хотіли б вчити наступного семестру, і вся відповідальність на вас, університет лише сприяє вашому вибору, але вирішальне слово за вами.

Особливість навчання у тому, що це дуже “домашній” університет. Під цим я маю на увазі, що класи здебільшого до 20 людей, і ви маєте змогу не лише на класну колективну роботу, але й на пряме спілкування з викладачем. Наприклад, цього семестру у мене був курс International Marketing, де викладачка сфотографувала нас на початку щоб вивчити наші імена, а от вчора після екзамену запросила у кафе в університеті на обід. Таке спілкування тут не рідкість, проте однозначно, це велика перевага. Коли до мене приїхала подруга, яка навчається у Польщі, вона була неймовірно здивована тим, що у цій же кафешці викладачі і студенти сидять за одним столом та п’ють апероль. Але тут це сприймають як процес обміну досвідом.

4. Життя в Лінці: ціни, гутрожитки, робота та вільний час, чи багато українців?

Лінц насправді достатньо велике місто, навіть якщо з першого погляду він маленький. Тому ціни, в цілому, не надто нижчі за ціни у Відні. Також це промислова “столиця” Австрії, дуже багато компаній сконцентровані саме тут.

Гуртожитки тут коштують 180-380 євро на місяць, все залежить від ваших вимог. У моєму гуртожитку ціни 230 або 360 євро, у залежності від того, чи ви хочете жити у кімнаті одні чи з сусідом, але у вас буде своя кухня та душ/туалет.

За хорошого рівня знання німецької ви точно зможете поєднувати роботу і навчання, тому основним є знання мови, адже роботу знайти не дуже складно. І якщо ви працюєте 20 годин на тиждень, ви зможете оплачувати собі проживання і ще залишиться для ваших особистих витрат. Українців в університеті приблизно 7, тому якщо порівнювати з Віднем, тут їх дуже мало, але у цьому є теж свій плюс.

5. Актуальні спеціальності для навчання: англомовні та німецькомовні програми.

Як і майже всюди в Австрії, програми бакалавра тут здебільшого викладають німецькою мовою, але є декілька англомовних. На магістратуру все більше програм є англійською мовою.

Тут досить потужні програми бакалаврату: Business Law, Biological Chemistry (англійською мовою), Human medicine, Bachelor’s Degree in Mechatronics, Bachelor’s Degree in Polymer Engineering Technologies, Bachelor’s Degree in Social Sciences, Economics & Business.

Та магістратури: Molecular Biology (англійською), Biological Chemistry (англійською), Computer Science (англійською), Management in Polymer Technologies (MPT) (англійською), Master’s Degree in Mechatronics, Master’s Degree in Web Sciences, Master’s Degree in General Management (англійською і ви можете обирати навіть міжнародну програму з можливістю навчання у трьох країнах), Master’s Degree in Global Business (англійською, також ви навчаєтесь у різних країнах), Master’s Degree in Tax Law and Tax Management.

Також, деякі програми безпосередньо поєднанні з компаніями такими як Audi, Voestalpina.

6. Подача документів.

Як було сказано раніше, документи ви подаєте за два три місяці до бажаного періоду навчання, але тут два семестри, тому не хвилюйтесь, якщо ви раптом не зможете почати навчання у жовтні, а лише у березні. Ще однією перевагою є те, що якщо ви хочете навчатися на німецькій, але у вас поки немає достатнього рівня, вас зарахують в університет, і у вас буде можливість вчити мову тут. Єдина умова – маєте вивчити до рівня B2/C1, до двох років, але все залежить від вас. Ви можете і за півроку підтягнути мову і одразу почати навчання.

В результаті, я задоволена своїм вибором.

[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.