Search

7 навичок ефективного абітурієнта

Роботодавці все частіше звертають увагу на характер і особисті риси, не тільки на професіоналізм. Вони впевнені, що навчити чомусь людину простіше, ніж змінити її риси характеру, те, як вона спілкується, ставиться до людей і до роботи. Все це загально називають софт-скілами, на противагу hard skills, тобто професійним умінням.

Софт-скіли – це навички, що допоможуть працювати в команді і соціалізуватися. І це те, чого не вчать у школі. Вміння переконувати, знаходити підхід до кожної людини, вести переговори, бути лідером тощо. Ці навички здатні змінити не лише робочі процеси, а й якість життя.

Шон Кові у книжці «7 навичок високоефективного абітурієнта» адаптував софт-скіли до підліткового віку. Він цікаво описав кожен з них, доповнив ситуаціями з життя і дав море корисних порад. Так підлітки отримали не просто цікаве чтиво, а цілий практичний посібник, що допоможе взяти бика за роги майбутнє у власні руки.

Ми розповімо про кожну з 7-ми навичок у стилі Дивись Ширше – яскраво і з гумором. Готуйтесь записувати: це буде бомбічно корисно!

Навичка 1. Будьте проактивними

Усі мріють полетіти в космос і дослідити Марс. І тільки Ілон Маск взяв ситуацію у свої руки і побудував ракету. От що значить бути проактивним на практиці.
Проактивність – перша навичка, що зробить вас впевненим водієм у Теслі свого життя. Вона знадобиться і в аудиторії, і після навчання – коли ви почнете крутий підйом кар’єрними сходами чи власну справу.


Проактивна вправа, що зробить з вас Ілона Маска

Станьте рушієм змін.
Якщо вас не влаштовує ситуація навколо – змініть її. Ви й самі не в курсі, на що здатні. Погана погода, провалена контрольна і сварка з одногрупником – це не так страшно, як спершу здається. Зробіть свій день незабутнім самотужки. От уявіть собі, якби Ілон Маск плив за течією і не запускав ракети в космос?

Навичка 2. Думайте наперед

Пам’ятаєте цю казку братів Грімм? Гензель і Гретель – приклад того, як важливо від початку дбати про результат. Звісно, вони не читали книжок з мотивації, але їхній винахід із хлібними крихтами просто вогонь!
Думати про наслідки – навичка, що знадобиться в будь-якій життєвій ситуації. Навіть, коли здається, що план не потрібний зовсім. 

Ефективна вправа, що врятує всі ваші задуми
Вигадайте собі девіз. Це як Конституція країни чи слоган улюбленого бренда. Чітка місія допоможе діяти за внутрішніми переконаннями і впевнено йти до мети. Напишіть цей маніфест і повісьте як плакат. Нехай усі знають, що ви за фрукт і на що ви здатні.

Навичка 3. Визначайте пріоритети

Навіть, якщо ви багаторукий Шива, навчіться відрізняти основне від другорядного. Бо інакше буде ситуація «руки махають, а діла немає».
І це не лише про виконання домашнього завдання чи робочі задачі. Структуруйте навіть побутові завдання – так день пройде ефективно, а мозок не втомиться від багатозадачності.  

Проста вправа, що навчить розставляти пріоритети
Заведіть щоденник. Хай це буде зручний зошит, планер чи навіть нотатки у смартфоні. Починайте кожен день із запитання: що важливого я планую зробити сьогодні? Окремо запишіть дрібні задачі. Так приємно викреслювати пункти зі списку і відчувати, який ти молодець.

Навичка 4. Думайте про виграш для всіх

Пам’ятаєте мультик про трьох козаків? Він і зараз не втрачає актуальності. А все тому, що вміння працювати в команді – це навичка на всі часи.
Її варто опанувати для того, щоб не почуватися аутсайдером в колективі і разом досягати результатів. Один в полі не воїн, пам’ятаєте?

Вправа, що зробить вас командним гравцем
Отримуйте задоволення від кожної дії. Уявіть будь-яку ситуацію як гру, де не треба думати про виграш. Просто кайфуйте від процесу – так і в універі, і на роботі все буде вдаватися набагато краще.

Навичка 5. Навчіться слухати

Усі пам’ятають цю смішну серію з «Друзів», де Фібі вчила Джоуі французької. Вона просила повторити прості фрази, а у відповідь отримувала цілковиту маячню.
Це як метафора ситуацій, що часто виникають у реальному житті. Ви говорите, а вас просто-таки не чують. Саме тоді на допомогу приходить п’ята навичка.

Щоденна вправа, що навчить слухати інших
Зберігайте тишу. Якщо ви любите поговорити, спробуйте принаймні один день мовчати. Порушуйте тишу лише тоді, коли це справді необхідно. Це навчить вас говорити по суті і краще чути всіх навколо. Але це не про ті ситуації, коли треба відповідати на парах 🙂

Навичка 6. Будьте в контакті

Сюжет його фрески повторюється вже 500 років. А все чому? Бо навичка 6 – всьому голова.
Знаходити синергію важливо всюди: з одногрупниками, в робочому колективі, з рідними вдома. Це стосується і формального, і неформального спілкування. Адже не лише працювати, а й розслаблятися треба в команді. 

Проста вправа, що допоможе знайти синергію
Помічайте взаємодію. Зверніть увагу на прояви синергії навколо вас. Як працюють разом обидві руки, як грають футболісти в команді, як вирішуються творчі проблеми. Так ви зрозумієте, що все навколо побудоване на синергії.

Навичка 7. Самовідновлюйтесь

У будь-якій ситуації будьте як Дейнеріс. Так само виходьте неушкодженими з вогню дедлайнів і стресових ночей перед іспитами. Правда, наприкінці серіалу щось пішло не так. Але це тільки привід вивчити останню корисну навичку.
Самовідновлення – це про фізичне та моральне здоров’я. А також про те, що треба вміти відпочивати. У прямому сенсі. Нічого. Не. Робити. 

Вправа, з якою ви будете як новенький
Киньте собі виклик. Спробуйте відмовитись від шоколаду, тістечок, лимонадів і жирної їжі на тиждень. Весь цей час спостерігайте за самопочуттям. Може, вам так сподобається цей експеримент, що ви перейдете на цілковитий ЗСЖ. Енергії буде море!

Юху! Ви вивчили всі корисні навички, що знадобляться в універі, на майбутній роботі і просто в житті. Збережіть усі ці вправи і виконуйте їх щодня. З часом вони стануть частиною ваших буднів – і всі задуми будуть вдаватися самі собою.

А щоб уже точно опанувати ці 7 навичок, вирушайте у літній мовний табір від Дивись Ширше. Ми підготували для учасників мотиваційний квест тривалістю в 10 днів. Там вони змоделюють реальні ситуації і навчаться правильно на них реагувати в майбутньому.
Крім прокачки софт-скілів, школярі зануряться в німецькомовне середовище та познайомляться з університетами Австрії. 

Де: у Відні
Коли: 9-23 серпня 2020 року
Про табір: https://dyvys.org/camp/[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет