Юридична освіта за кордоном: розкажемо про все від А до Я
Юриспруденція — універсальний напрямок освіти, який створює багато перспектив для подальшого працевлаштування. Мрієте стати адвокатом, слідчим чи працівником правоохоронних органів? Тоді юридична освіта за кордоном призначена саме для вас! Допоможемо визначитися зі спеціальністю, подати документи та успішно скласти вступні іспити.
Юридична освіта за кордоном: переваги навчання
Сьогодні професією юриста нікого не здивуєш. Вступити на таку спеціальність стало досить легко, отримати диплом — також, а от чи працює більшість випускників далі за цим фахом? На жаль, не завжди. Більшість українських випускників юридичних вишів шукають собі роботу в інших сферах, замість того, щоб йти працювати адвокатом чи суддею. Найчастіше така ситуація відбувається через брак знань: диплом є, а юридичної бази — немає. Саме тому ті, хто насправді любить працювати із законами та законодавчими актами, надають перевагу навчанню за кордоном.
Вступ до закордонного вищого навчального закладу — це:
- Кваліфіковані викладачі. Вимоги до педагогічного складу досить суворі, тому ті, хто стають викладачами в університетах, не лише знають багато матеріалу, а й вміють вчити.
- Стажування та подальше працевлаштування. Почати роботу за фахом можливо вже на перших роках навчання. Окрім того, що це дасть змогу самостійно себе утримувати фінансово, ще й буде можливість для реалізації своїх практичних навичок. Адже жодне судове засідання чи стратегію захисту клієнта неможливо дізнатися лише зі слів іншої людини.
- Можливість змінити місце проживання. Той, хто здобув юридичну освіту, знатиме законодавство країни на всі 100%. Саме тому, таким студентам набагато легше за бажанням оформити посвідку на тимчасове або постійне проживання.
Окрім того, не варто забувати, що будь-яке навчання за кордоном — це нові можливості та враження. А також знайомства з людьми та занурення в іншу культуру. Щоб цей процес відбувся легко, радимо обрати вступ із супроводом.
Юридична освіта за кордоном: що для цього потрібно?
Для тих, хто планує здобувати освіту, пов’язану з юридичною сферою, існує два основних рівні — це бакалаврський та магістерський. Кожен з них має свої особливості, але загальний перелік документів для студента-іноземця однаковий. Для вступу потрібно мати:
- Атестат або диплом — залежно від умов вступу та рівня освітньої програми.
- Сертифікат про знання мови — від B2 до C1.
- Диплом про проходження підготовчого курсу (для випускників ЗНЗ) або закінчення 1 курсу.
- Результати вступних іспитів: тестів, співбесіди, подачі резюме.
- Фото та копія паспорта.
- Віза або посвідка на проживання (тимчасове або постійне).
- Мотиваційний лист (за необхідності).
- Рекомендації викладачів, відгуки про стажування (для вступників на магістерський рівень).
Крім вище зазначених документів, часто приймальна комісія цікавиться досвідом ведення позакласної або наукової діяльності абітурієнта. Також потрібно надати тему майбутньої курсової чи дипломної роботи.
Можливі варіанти вступу
Для українських абітурієнтів є декілька варіантів вступу за кордон. Все залежить від рівня освіти та бажаного результату. Найбільш популярними шляхами є:
- Вступ після 11 класу на підготовчі курси. Після року навчання, можна подавати документи на 1 курс обраного університету. Без них вступ для іноземних громадян неможливий. Тому при такому варіанті втрачається цілий рік. Однак цей час можна провести з користю — отримати нові знайомства, враження та поступово адаптуватися до оточення.
- Після навчання на 1 курсі в Україні. Для цього необхідно скласти іспити в Україні — ЗНО (НМТ), вступити на юридичну спеціальність та закрити дві сесії — літню й зимову. Після цього можна, маючи підтвердження знання мови на рівні C1, подати заявку на вступ за кордон. Навчання в іноземному університеті може починатися з першого або другого курсу — залежить від обраного вишу та вашого рівня знань.
- Вступ на магістерську програму. Зверніть увагу, що вступ можливий лише на ту ж саму спеціалізацію, за якою було попереднє навчання. Тобто, якщо ви обрали вивчення кримінального права, вступити на магістратуру для адвокатів, що займаються сімейним правом, буде неможливо.
Також варто зазначити, що сам процес подачі документів та складання іспитів значно відрізняється від українського, тому краще звернутися за допомогою до наших спеціалістів. Ми забезпечимо супровід майбутнього студента на кожному етапі: починаючи з вивчення мови та підготовки документів, закінчуючи переїздом та складанням іспитів.
Особливості навчання за кордоном
Більшість українських абітурієнтів все ще вагаються стосовно вступу за кордон через фінансовий чинник. Варто зазначити, що більшість університетів в Європі надає змогу вчитися безкоштовно не лише своїм громадянам, а й іноземцям. Все залежить від вибору спеціальності: якщо за вашим фахом є бюджетні місця, то у вас є шанс також не платити. Сплачувати доведеться лише студентський внесок, який становить від 400 до 1000 євро в місяць. Також, звісно, лишаються інші витрати — житло, харчування, проїзд тощо.
Для навчання потрібно обов’язково знати іноземну мову. Юридична освіта за кордоном розрахована на те, що студенти-іноземці зможуть вільно спілкуватися зі своїми викладачами та легко розуміти як написане, так і сказане вголос. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно вивчити німецьку до потрібного рівня — сміливо звертайтеся за допомогою до наших спеціалістів.
Ми понад 10 років допомагаємо українським абітурієнтам, наші викладачі за цей час розробили універсальний прискорений курс. Завдяки допомозі досвідчених фахівців, ви швидко опануєте усі тонкощі спілкування та письма іноземною, і зможете легко скласти іспит для отримання сертифіката про знання мови.