Основні переваги та труднощі навчання за кордоном
Переваги та недоліки навчання за кордоном в порівнянні з вітчизняною системою — доступно та зрозуміло для кожного. Допоможемо визначитися зі спеціальністю та країною для вступу, оформити документи та отримати омріяну професію в найкоротші терміни.
Які плюси навчання за кордоном?
Основна відмінність закордонної освіти — орієнтованість на подальшу роботу. Ті студенти, які змогли вступити до вищого навчального закладу, відрізняються високим рівнем знань та практичних навичок, тому легко та швидко знаходять роботу. Роботодавці зацікавлені в залученні нових працівників, які можуть швидко адаптовуватися до нових умов та знають усі тонкощі роботи.
Серед основних переваг можна виділити:
- Високий рівень освіти. Ретельний відбір викладачів, які є справжніми професіоналами своєї справи, дає про себе знати. Викладацький штат в університетах складається з перевірених працівників, які не лише добре знають матеріал, а й вміють його доступно подати. Матеріальне забезпечення вишів також гарне — необхідні прилади, макети та обладнання лабораторій зазвичай є в потрібній кількості та робочому стані.
- Вагомість диплома. Європейський диплом визнається майже у всьому світі та не потребує підтвердження додатковими фаховими іспитами. Тому надалі влаштуватися на роботу можна не тільки в тій країні, де навчалися, а й в багатьох інших.
- Вдосконалення мовленнєвих навичок. Знання іноземної мови важко отримати без реальної практики. Оптимальним варіантом для покращення є заглиблення в мовне середовище. Саме це відбувається зі студентами, які їдуть навчатися за кордон. Спілкування іншою мовою не лише покращує її знання, а й розвиває мислення та вміння висловлювати свої думки без жодних додаткових зусиль.
- Нові знайомства та зв’язки. Завжди приємно отримати нових друзів! Але знайомство з іноземцями дасть змогу не просто поспілкуватися, а й вивчити нову культуру, дізнатися про багато нових особливостей та тонкощів стосовно жителів іншої країни. Цього неможливо досягти, знаходячись в Україні.
- Подорожі та нові знання. Часто навчальні заклади пропонують своїм найкращим студентам стажування за кордоном. Це чудова можливість для тих, хто любить навчатися та мріє побувати в декількох країнах Європи. Можна провести певний час — від кількох місяців до пів року — в різних країнах, і при цьому нічого не втратити у навчанні. Знаходячись за кордоном, подорожувати між країнами набагато простіше, адже не потрібно кожного разу проходити кордон.
- Працевлаштування за фахом. Працювати за фахом студенти зазвичай починають вже на старших курсах. Роботодавці зацікавлені в таких працівниках, забезпечують гідні умови праці та заробітну плату. Тому багато студентів працевлаштовуватись ще в перші роки навчання. А згодом таке місце роботи може стати постійним.
Окрім зазначених вище причин, кожен знайде ще й власні плюси навчання за кордоном. Наприклад, після закінчення навчання за бажанням можна отримати посвідку на тимчасове або постійне проживання. Цей процес буде простішим, якщо людина до того вже проживала певний час за кордоном та зарекомендувала себе як відповідальний громадянин.
Які мінуси навчання за кордоном?
Хоча переваг у закордонній освіті дуже багато, недоліки також є. Основним стає фінансовий чинник — коштів на навчання потрібно набагато більше, ніж в Україні. Однак це питання частково можна вирішити за допомогою стипендії або гранту. Також можна виділити наступні мінуси навчання за кордоном:
- Мовний бар’єр. Вивчення нової іноземної мови може змусити відступити багатьох. Адже далеко не кожен знає англійську чи німецьку на достатньому рівні. На щастя, можна скористатися послугами спеціалістів, що супроводжують студента на всіх етапах вступу та дають змогу вивчити мову за прискореним курсом.
- Заплутане та довге оформлення документів. Окрім звичайних документів для вступу, часто доводиться розв’язувати питання з візою або іншими паперами, що дають змогу перебувати на території іншої країни тривалий час. На щастя, як і з попереднім пунктом, тут можуть допомогти спеціалісти компанії “Дивись Ширше”.
- Вступні іспити. Складність, формат та тривалість суттєво відрізняються. Тому готуватися потрібно починати заздалегідь. Також варто дізнатися усі тонкощі проведення таких випробувань, адже окрім фахових тестів може знадобитися мотиваційний лист чи проходження співбесіди. Наша компанія надає усі необхідні матеріали для підготовки — приклади мотиваційних листів, резюме, а також допомагає з реєстрацією на іспит.
Звісно, не можна забувати й про відстань — далеке перебування від дому та рідних часто змушує сумувати. Ми проводимо регулярні зустрічі для українців у Відні, тож у вас буде можливість познайомитися із новими людьми та завести цікаві знайомства.
Чому українці обирають навчання за кордоном?
Кожен третій абітурієнт в Україні мріє про вступ до закордонного університету — про це свідчать дослідження аналітичного центру CEDOS. Життя та навчання за кордоном здаються безхмарними та неперевершеними, однак чи все так насправді? В реальності ж, багато тих, хто вступає в європейські виші самостійно, в перші ж місяці навчання стикаються з неабиякою кількістю проблем. Щоб їх уникнути, краще заздалегідь дізнатися про переваги та труднощі навчання за кордоном, обрати перевірених спеціалістів, що допоможуть з усіма питанням.
Серед основних причин вибору закордонного навчання можна виділити дві: якість навчання та рівень добробуту. В суспільстві досі лишається думка, що гарно жити можна лише за кордоном, а в рідній країні досягти значних успіхів неможливо. Саме тому, одинадцятикласники ретельно готуються до вступних іспитів та обирають для себе кращий, на їхню думку, варіант — навчання за кордоном.
Якісна освіта, нові враження та диплом престижного ВНЗ того варті. Досі сумніваєтеся? Звертайтеся за консультацією до наших спеціалістів! Пояснимо усі тонкощі вступу та підготовки до нього, допоможемо з оформленням документів та надамо супровід на всіх етапах: від підготовки до переїзду та до отримання диплома.