Search

Як жити у Відні, якщо ви не Габсбург

Якщо ви обрали майбутню alma mater у Відні, то вам пощастить як слід дослідити столицю Австрії та проникнутися духом колишньої імперії. Всі чули про віденську оперу, бали, картинні галереї, концертні зали, але чи справді Відень — місто для артистократів? І що робити, якщо ви не Габсбург, але хочете доторкнутися до прекрасного і вчитися в університеті, з якого випустився Папа Римський Пій II.

Ми зібрали путівник пам’ятками, цікавими місцями для роботи й відпочинку у Відні для того, хто хоче не лише вчитися, а й пізнавати нову країну та культуру.

Місця для роботи й відпочинку у Відні

Про Австрію добре піклувалися Габсбурги, які збудували монаршу імперію, що проіснувала з 14 по 19 ст. Їхні сліди не лишилися непомітними. Сповна відчути, що таке непорушність імперії можна в резиденції Хофбург: 2600 залів і кімнат. Обов’язково відвідайте кімнату зі скарбами монархів. Це місце сили Габсбургів.

Резиденція Хофбург
Путівники поведуть вас у ключові місця Відню: парламент, ратуша, оперний театр, два палаци — Шенбрунн і Бельведер, Церква Святого Петра, Іспанська школа верхової їзди. Це культові місця, а національним символом Відню є Собор святого Стефана. Гляньте, який красень. До нього можна безкоштовно зайти та роздивитися вражаючі розписи. Вхід до собору платний, але під час меси (неділя в 10:30) вас пустять безкоштовно.

Аби побачити головні місця Відня одним махом — запам’ятайте назву кільцевої вулиці Рінгштрасе. Вона оточує центральний район міста, а уздовж неї можна побачити багато гарних споруд: Віденський університет, оперу, парламент та ратушу.

Фото: Jacek Dylag на Unsplash

Але попри всі спроби обійти культові пам’ятки — Відень це місто, де ти поставив за мету дійти до одного собору, а дорогою зупинишся, щоб роздивитися той, на який ти натрапив. Весь центр заслуговує на увагу. Тут можна побачити можливі й неможливі стилі й напрямки майже всіх епох: від готики й бароко до авангарду і модерну. Якщо ви плануєте навчатися у Відні, то встигнете дослідити центр вздовж і впоперек, а збиті туристичні маршрути швидко набриднуть. Тому пропонуємо декілька цікавих місць Відню:

  • дім Фріденсрайха Хундертвассера, австрійського Гауді. Неймовірне можливе — архітектура без прямих ліній та гострих кутів. Будинку лише 32 роки, але він вже завоював славу найнезвичнішого будинку Європи. А Фріденсрайх став так само визначний як Гауді для Барселони чи Ейфель для Парижу.

дім Фріденсрайха Хундертвассера

  • після дому Фріденсрайха вам може захотітися ще. Дивовижного з надлишком можна побачити в музеї, який збудував художник — Kunst Haus Wien. Museum Hundertwasser. Нині це Віденський Будинок Мистецтв з регулярними експозиціями віденських митців.

 Віденський Будинок Мистецтв

  • башта дурнів Наррентурм — найстаріша в Європі психлікарня. Башта входить у комплекс Віденського університету, а всередині нині патолого-анатомічний музей із експозицією у 50 тис. артефактів. Заспиртовані тіла, органи й воскові моделі — не найприємніше видовище, однак така Кунсткамера слугувала медикам у навчанні. Вартість квитка у музей 6 євро.

башта дурнів Наррентурм

  • музей Зиґмунда Фрейда — будинок, у якому Фрейд прожив 47 років. Окрім його особистих речей ви знайдете тут найбільшу бібліотеку психоаналізу.
  • за екстремальним спускайтеся у віденське підземелля. Довжина катакомб майже в 3 рази довша за одеські. А під землею історія від давньоримьских склепів, секретних бункерів нацистів і до винних погребів останнього століття. Підземелля не поступається інтересом зовнішній архітектурі міста.

музей сучасного мистецтва Mumok

  • музей сучасного мистецтва Mumok. Готуйте свої голови та очі до прекрасного й невідомого: стилі поп-арт, флуксус, новий реалізм та віденський акціонізм.

Ціни, їжа, житло: скільки грошей брати, щоб вистачало на Захер

Відень десятиліттями не поступається іншим містам за рівнем комфортності міста для життя. І всі переконані, що ця першість дорого коштує. Попри стереотип про дорогий Відень (все ж таки місто-аристократ) — місто далеко не найдорожча столиця Європи. Поїздка в метро по ціні вуличного капучіно — 2,5 євро, гамбургер — 3,7 євро, недорогий обід — 11 євро, квиток у кіно — 9 євро, а середня вартість таксі по місту — 13 євро.

Житло

Студенти переважно знімають кімнату в гуртожитку: від 250 до 400 євро на місяць. Цікаво, що орендні договори у столиці майже ніколи не міняються. Тому, якщо ви зняли кімнату за 300 євро — то і через 10 років платитимете так само. Разовий проїзд у транспорті коштує 2.20 євро. Вигідніше одразу придбати проїзний на рік — для студентів до 24 років він коштує близько 70 євро на семестр.

Продукти

Продукти

Якщо ласувати Захером не щодня, а лише на свята — то мінімальні витрати на їжу в місяць — близько 200 євро. Закуповуватися можна в бюджетних мережах Penny Markt та Hofer або в дорожчих Billa і Spar. Найпопулярніше ринкове місце — Naschmarkt: дорого, але вартує того. А на Brunnenmarkt можна знайти рибу, м’ясо і сезонні овочі та фрукти за дешевшою ціною. Австрійці, як і німці, випивають достатньо багато пива, тому вас може здивувати і потішити, що в супермаркетах часто пиво дешевше за воду.

Де їсти

Відносно дешево можна пообідати у Wiener deewan. Щодо перекусу — то в центрі за піцу доведеться заплатити від 10 євро, а ближче до житлових кварталів вона коштує 6-7 євро. Окрім того, у Відні, як у Німеччині, варто бути готовим до великих порцій. Завжди дивіться на вагу страви, яку обираєте — подекуди краще взяти одну порцію на двох.

H&M

Одяг

За речима рушайте на вулицю Mariahilferstrasse, де розташовані різні магазини світових марок. Тут багато магазинів H&M.

Кіно, вино і полотно: вечір п’ятниці та вихідні у Відні

Щопонеділка і щосереди квитки в кіно обійдуться вам дешевше, ніж на вихідних — всього 6-7 євро. У неділю певні музеї безкоштовні. А якщо приходити на виставки у день відкриття — то вхід у галерею теж нічого не коштуватиме. В інші дні ви заплатите 8-12 євро. Радимо сходити в Museumsquartier — комплекс, в якому розташовані різні цікаві музеї. Вхід до нього безкоштовний, але до кожного музею платний. Там безліч експозицій і ви точно повернетеся туди не раз.

Під час навчання вам доведеться багато читати. Але якщо читати — то чому б не в найгарнішій бібліотеці Віденського університету — Universitätsbibliothek Wien, де старовинні книжки так і ваблять пізнавати історію. Місце сили, знань і тиші.

Бібліотека Віденського університету

Розслабитися та відпочити головою після навантажень можна гуляючи заповідником Лайнцер Тіргартен. 80% заповіднику — це казковий Віденський ліс: дуби й буки, яким близько 400 років. Тут зібрані рідкісні види птахів і тварин. Прогулюючись спеціальними тропами зможете натрапити на саламандру. Окрім того в заповіднику створили місця для пікніку, тому сміливо їдьте сюди разом із друзями. Можна піднятися на оглядову башту і охопити поглядом 2,5 тисячі гектарів зелені. Тут дійсно є що подивитися і це хороший спосіб освіжитися. До речі вхід на заповідник вільний.

заповідник Лайнцер Тіргартен

У «Храмі класичного живопису» (як називають Відень) знайшлося місце для потужної галереї стріт-арту. Надихнутися творчістю віденських вуличних художників можна в Inoperable. Тут часто проводять стріт-арт фестивалі та перформанси. Неочікувано як для аристократа-Відня, хіба не так?

 Impact Hub Vienna

Вчитися та працювати можна в коворкінгу Impact Hub Vienna. Але це не просто робоче місце — тут регулярно проводять лекції, воркшопи, тренінги та презентують нові міжнародні проекти, до яких можна долучитися. Impact Hub — це місце, яке об’єднує людей абсолютно різних професій та інтересів і ви можете підхопити нові ідеї для власної ініціативи.

коворкінг Impact Hub Vienna

Ну і куди ж без кав’ярень: де снідати і спілкуватися з друзями

Де снідати і спілкуватися з друзями в Відні

Одна з найкращих кав’ярень міста — Café Leopold Hawelka. Ціна на каву стартує від 2 євро. Українські студенти у Відні полюбляють ходити на сніданок у пекарню La Mercerie, на десерт у Cafe7stern, на душевні балачки у Cafe Telegraph, а на смачну вечерю у Ramasuri.

З десертів скуштуйте традиційні австрійські булочки Бухтельн, пиріг «Мавр у сорочці» і солодкий омлет кайзера Кайзершмаррн. Ну і звісно, торт Захер (радимо спробувати його у культовому кафе Mozart), який нагадує празьке тістечко, штрудель, а також віденські кнедлі, які не мають нічого спільного з чеськими.

Замість висновків

Тепер відчуваєте, що аристократичний Відень відкритий для всіх? І позірний він не через пиху, а від того, що урочисто зустрічає кожного нового гостя столиці Габсбургів.

Навчання проходить не лише в стінах університету й бібліотеки. Тому якщо ви вагаєтеся чи поступати у Відень — пам’ятайте, що опинитеся у колишньому серці імперії Габсбургів, які дуже любили місто і витончено прикрасили його. Обравши Відень — ви полюбите його як справжній Габсбург і проникнетеся його витонченою культурою, духом і настроєм.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.