Search

Все про Віденський Університет: вартість навчання, умови та факультети

Давайте без романтики, а по суті. Якщо розглядати отримання вищої освіти як інвестицію, то треба подумати про її окупність. Ми не говоримо про те, скільки років треба очікувати, щоб відбити вартість контракту в українських вишах. Тут все як у грі в рулетку — ніколи не вгадаєш, скільки шукатимеш роботу з вітчизняним дипломом магістра. В Австрійських ВНЗ все чітко — вже з третього курсу бакалаврської програми на тебе полюють європейські роботодавці. Багато з цих роботодавців — топ-менеджерів великих компаній — мають за честь працювати викладачем в університеті. Половина викладацького складу Віденського університету — це практикуючі бізнесмени, науковці та громадські діячі. Наприклад, викладачем економіки був Александер ван дер Беллен — теперішній президент Австрії. Такий от він — Віденський університет. Тож в цій статті поговоримо про нього.

Віденський університет

Які пряники дає Віденський

Минулого року Віденський вручив дипломи 10 тисячам випускників. Третина з них — іноземці, в тому числі — українці. Що їх приваблює? Наші 54 студенти Віденського універу, що навчаються в зимовому семестрі-2017/18, зазначають, що відчувають впевненість у майбутньому, отримують професійні навички на практиці і вибудовують мережу професійних контактів вже на старті навчання. Віденський університет заохочує працю студентів, зокрема у стінах кампусів. Тут працює 9 500 співробітників, у тому числі слухачів курсів.

Сам процес навчання побудований за принципом 50% теорії, 50% практики. Студенти не зобов’язані відвідувати лекції щодня і загалом тут мінімум контролю. На офіційному сайті Віденського працює система Moodle, де викладена вся інформація для студента: розклад занять на семестр, програми предметів і навчальні матеріали. Тут же викладачі розміщують презентації до кожної лекції та відеотрансляції. Проте студенти не засиджуються вдома за комп’ютерами. Якщо запізнюєшся на лекцію на 10 хвилин — в аудиторії на 400 слухачів не знайдеш місця. Бо тут цікаво, а гаяти твій час на непотрібну макулатуру ніхто не збирається.

Університет зацікавлений у вихованні нових крутих науковців. Наприклад, у 2013 році студенти Віденського запустили в космос штучний супутник UniBRITE і проводять астрономічні дослідження, а історичний факультет відтворив майже вщент зруйновані літописи часів Візантії. Результат — 9 Нобелівських лауреатів, безліч наукових відкриттів і знакових суспільних діячів.

Фото: студенти Віденського університету під час занятьФото: студенти Віденського університету під час занять

Особливо відзначимо університетську бібліотеку. Адже це той рідкісний випадок, коли бібліотечні полиці не навіюють нудьгу. Тут завжди людно, адже студенти обожнюють полювати на ексклюзиви, які доступні далеко не кожному в світі. Тут є першоджерела 600-річної давності, що є ровесниками самого університету. В цій бібліотеці колись нишпорили Фрейд, Шредінгер і навіть папа римський Пій ІІІ. Сучасним студентам доступні 7 мільйонів книг, 325 тисяч електронних книг, 87 тисяч журналів та 1200 баз даних. Тут є знання, що дають владу і вплив.

Фото: бібліотека Віденського університету Фото: бібліотека Віденського університету

Особливості вступу і вартість навчання

Вступити до Віденського університету можна і без знання мови. Головна умова — закінчити 11 класів української школи і бути готовим вивчити німецьку протягом перших п’яти семестрів. Для цього тут є спеціальне підготовче відділення, де не тільки вивчають мову, а й одразу заглиблюються в специфіку обраного фаху. Вступати можна на літній, або зимовий семестр — до 2 вересня, або до 2 лютого відповідно. Прийом документів на окремі спеціальності триває до березня.

Вартість навчання — 1500 євро на рік. Плюс витрати на проживання — у межах 600 євро щомісяця. Докладніше про студентське життя читайте у статті про навчання українських студентів в Австрії.

Обираючи один із 174 курсів університету, враховуйте, що пріоритетними напрямками тут є математика, фізика, інформатика, економіка, бізнес та гуманітарні дисципліни. Це сміливо підтвердять Ервін Шредінгер, Нікола Тесла і Зігмунд Фрейд. Не вірите — запитайте у Вікі.

Терміни подання документів та вступу у Віденському Університеті

Для вступу на ОКР “Бакалавр”:

  • Зимовий семестр 2017/18: з 3 липня до 30 листопада 2017.
  • Літній семестр  2018: з 8 січня до 30 квітня 2018.

Для вступу на ОКР “Магістр”:

  • Зимовий семестр 2017/18: з 3 липня до 5 вересня 2017.
  • Літній семестр  2018: з 8 січня 5 лютого 2018.

Умови вступу та вартість навчання у Віденському Університеті

Для того, щоб мати можливість вступити у Віденський Університет, необхідно:

  • Володіти німецькою мовою на рівні не менше B1. Абітурієнти, які проходять мовні курси при університеті, вступають без співбесіди.
  • Мати атестат про закінчену середню освіту або диплом. Якщо ви бажаєте вступати на постдипломні програми, зверніть увагу на те, що диплом про закінчення вищого навчального закладу має відповідати спеціальності, на яку подається заявка.
  • Довідка (Nachweis der besonderen Universitätsreife), яка підтверджує право абітурієнта вступати в український вищий навчальний заклад на спеціальність, яку він планує здобувати в Австрії. Надається вищими навчальним закладом України, в якому можна вступити та той самий факультет, що і у австрійському ВНЗ.
  • Довідка про фінансову спроможність покрити всі витрати на навчання і проживання. Оформлюються під час отримання візи.
  • Для навчання на англомовних програмах необхідно надати сертифікат IELTS Academic з результатом 7.5 чи мінімум 7.0 з кожної частини тесту, або TOEFL IBT з результатом не менше110 балів.

Територія університету і студентське життя

13 будівель університету займають величезну територію. Але тут не заблукаєш — корпуси розташовані компактно, а через дорогу є станція метро. На близькій відстані усе необхідне: аптека, банкомати, кав’ярні та парки для відпочинку. До речі, на всій території парку поруч з корпусом імені Фрейда доступний безкоштовний wifi. Тут студенти в теплий час займаються і відпочивають. Дві столові на території парку нагодують студентів досита за 5 євро.

Фото: кафе у критому дворику Віденського університету Фото: кафе у критому дворику Віденського університету

У вільний час студенти Віденського не зависають у фейсбуку, інстаграмі та твітері, а йдуть назустріч реальним знайомствам і можливостям, які дає їм альма-матер. Лише на початок березня на сайті університету анонсовано 13 подій. Серед них — конференції та лекції з іноземними науковцями, майстер-класи з бізнесу та дипломатії, ярмарки вакансій, презентації грантових програм і стипендій та екскурсії. Двічі на рік Студентське об’єднання Австрії, що базується у Відденському університеті, влаштовує вечірки і зустрічі студентів.

Декілька тисяч молодих та амбітних людей збираються в одному місці, щоб знайти нові знайомства і влитися в компанію однодумців.

Чому варто вступати у Віденський

Все, що відбувається у Віденському університеті — це зовсім не дива, а норма життя, до якого треба прагнути. Важко повірити, але австрійці так і живуть — щоденно прагнучи вдосконалювати себе і світ навколо. Мабуть саме тому Відень визнаний найкращим містом для життя у світі із його найкомфортнішою інфраструктурою, середньою зарплатнею 3500 євро, низьким рівнем безробіття і корупції. Навчання у Віденському для українця — не просто шанс отримати престижний диплом і кар’єру. Це можливість побачити один із найкращих зразків демократії, прозорої економіки і поваги з боку держави до людей.

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.