Search

Знайти себе: топові та незвичні спеціальності в Австрії та Німеччині

Ми і самі пам’ятаємо ті довгі вечори, коли батьки сідали навпроти з питанням: «Ну що, ким хочеш бути?». 

Переважно це лякало: як можна так швидко вирішити, що робити у житті? Насправді, це не вибір синьої чи червоної пігулки – і тим паче не вибір життя і смерті. 

І не вибір батьків. Вони можуть підштовхнути, підказати з власного досвіду. Хоча будемо чесні, вони навчалися в інший час. Життя не стоїть на місці, з’являються нові горизонти для особистісного та професійного розвитку.

Питання про майбутню спеціальність лякає, коли не знаєш, що стоїть за цим вибором. Чи варто йти вивчати сучасне мистецтво, коли Ілон Маск запускає в космос ракети? Чи ця професія буде актуальною через двадцять років? Такі запитання слушні, але вони не мають змушувати абітурієнта прокидатися серед ночі у жаху. 

На щастя, у вас є Дивись Ширше, і ми готові допомогти прямо зараз. Для початку розповімо про топові спеціальності в Австрії та Німеччині.

Право

Вічна класика. Той випадок, коли мрії батьків і абітурієнта збігаються. Бути юристом – це престижно, цікаво і завжди актуально. 

У більшості при згадці про цю професію виникає стійкий лакшері-образ: дорогий костюм, коштовний годинник. Так, діяльність правника і справді непогано оплачується, але не всі уявляють, чим він живе насправді. Захищати інтереси компанії чи окремої людини в суді – одна справа, відслідковувати порушення авторського права локального артиста – зовсім інша. Але обидві перспективні і, як кажуть, на віки. 

Із огляду на сучасний ринок, де щодня в тому ж Instagram з’являється по кілька нових брендів, професія юриста не втрачає попиту. Це не лише про роботу в державних установах. Хто хоче більше креативу, може взятися за арт-юриспруденцію і захист нестандартних стартапів. Вибір за вами, але він в будь-якому разі правильний.

Із векторів розвитку: у світовій практиці уже років 10 популярний напрям онлайн-консультування. Із США та Європи цей тренд уже дістався до нас, і за ним майбутнє, адже навіть оформлення документів уже перейшло в електронну версію. 

Де вивчати

Правничі спеціальності пропонують університет Ґраца та Віденський університет (Австрія) та Лейпцизький університет (Німеччина).

Агробізнес

Якщо ви досі асоціюєте аграрну сферу з плакатами часів союзу, сільгоспами і браком коштів, у нас погані новини. Зараз агро is the new black для української економіки та розвитку країни в цілому. 

Забудьте про випасання гусей і Шевченкові «на панщині пшеницю жала». Український агросектор орієнтується на останні світові тренди, закуповує надсучасну техніку і навіть оснащує її ІТ-технологіями та аналітичними базами.  

Працювати в сільськогосподарській сфері – не значить бути водієм трактора чи комбайна. Компанії пропонують безліч вакансій, що руйнують стереотипи про агробізнес: інженер, дизайнер і навіть програміст. А ще тут можна бути керівником персоналу, менеджером із розвитку бізнесу, технічним чи продуктовим спеціалістом. Головне грамотно застосувати отримані в університеті знання. 

Зараз тільки на українському ринку біля 50 агрогігантів – компаній, що формують левову частку експорту в цій сфері. Навіть уявити страшно, скільки є можливостей для роботи у світовій агропромисловості. Тому вперед!

Де вивчати

Аграрні спеціальності є у Віденському аграрному університеті (Австрія) та у двох німецьких: Геттінгенському та Гоенгаймському.

Транскультурна комунікація

Звучить страшнувато, але по факту ця спеціальність про вміння ефективно спілкуватися з людьми різного бекграунду. Зараз, коли світом керують глобалізація і перемішування культурних кодів, важливо знаходити спільну мову з будь-якою точкою материкової Землі. 

Перш за все, транскультурна комунікація стане в пригоді у питаннях бізнесу. Чи не кожна компанія по всьому світу є мультикультурним колективом, де співробітники щодня вирішують купу завдань – і особистих, і робочих. 

Знаходити спільну мову з людьми різних культур треба і в бізнес-відрядженнях, де основним завданням є в чомусь переконати партнера. А як це зробити без знання традицій його культури та звичаїв?

До речі, міжкультурна комунікація не завадить і в неробочому житті: до прикладу, у подорожах. Ви будете своїм у всіх країнах світу.

Де вивчати

Таку спеціальність насамперед пропонує Віденський університет (Австрія). 

Журналістика

Хто володіє інформацією – той володар світу. У наш час ця сентенція стала ще актуальнішою. Текстовий контент усюди: від маленьких постів у соцмережах до масштабних промов політиків на телебаченні. 

Світ складається з історій, якими можна закохати в себе чи свій продукт, переконати і навіть дезінформувати. Журналістика навчить відрізняти фейкові історії від реальних і не загубитися в інформаційному шумі. 

Бути журналістом – значить вміти аналізувати масиви інформації і створювати суспільно важливий контент, що може змінити світ. Обирайте напрямок – політика, культурологія, арт – і вперед!

Де вивчати

На журналістиці спеціалізується Гамбурзький університет (Німеччина) і Віденський (Австрія). Університет Ґраца (Австрія) має перекладацький факультет, більше споріднений із філологією. 

Історія мистецтв

Часи, коли художник був голодним, уже давно позаду. Бідний митець у лахмітті пристосувався до вимог сьогодення і став керівником іменитої галереї сучасного мистецтва Тейт чи куратором Венеційської бієнале. Або ж започаткував комерційний арт-проект, що співпрацює зі світовими брендами на кшталт Nike.

Нічого б цього не було без вивчення історії мистецтв. Аби розуміти безпредметні інсталяції та сучасні колажі, треба знати увесь шлях, аж від античних статуй. До речі, вони були не білосніжні, а кольорові. Історія мистецтв і не такі секрети приховує.

А ще ця спеціальність потрібна майбутнім графічним чи продуктовим дизайнерам. Здавалося б, навіщо для роботи у Photoshop знати прерафаелітів та імпресіонізм? Відповідь проста: детальне споглядання творів мистецтва розвиває естетичне чуття, бачення кольору, форми та композиції. А якщо ви хочете створювати ігри чи мобільні застосунки, ці знання точно знадобляться.

Хочете бути новим Мікеланджело чи Пікассо? Вам точно сюди.

Де вивчати

Історію мистецтв студіюють у Віденському університеті (Австрія), університеті Штутгарта та Лейпцизькому університеті (обидва в Німеччині)

І насамкінець – три поради по вибору спеціальності від Дивись Ширше.

  1. Не слідуйте сліпо.
    Орієнтуватися в сучасних трендах – це добре, але не загравайтеся з модою. «Куди всі, туди і я» не має стати девізом вибору майбутньої професії. Спитайте себе, чи ви справді хочете бути блогером чи піарником. Може, вам більше підходить роль перевертача панд. Хоча в Австрії та Німеччині такого не вчать.
  2. Слухайте себе.
    Батьки порадили бути юристом? Окей, але це їхнє бачення. Ще трохи часу – і вся відповідальність перейде у ваші руки. Уявіть своє життя через 5-10 років: яке воно? Дослухайтесь до інших, але слухайте тільки себе – і майбутнє вам точно сподобається.
  3. Розвивайтесь невпинно.
    Немає професій, які можна опанувати раз і назавжди. У світі, де щороку (якщо не щодня) усе змінюється, важливо бути на варті. Читайте блоги на цікаву тематику, аби встигати за трендами. Досліджуйте реалізовані кейси, бо на чужих помилках вчитися мудріше, аніж на своїх.

Обирайте Дивись Ширше і трощіть граніт науки в Австрії чи Німеччині. Нові горизонти хочуть, щоб їх відкрили.

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.