x

Зв’яжіться з нами:

м. Київ

+38 (068) 624 93 00

Центральний офіс м. Львів

+38 (096) 164 69 79

Поряд з легендою: огляд ключових австрійських університетів

«Обов’язково», «повинен», «такі правила» — цей лексикон радянської вчительки ти не почуєш в австрійських ВНЗ. В Австрії розуміють, що лише вільні від стереотипів люди можуть вирішувати реальні життєві задачі. Уявіть, прикладом, Карла Ланштейнера, котрий відкрив групи крові. Він зробив практику переливання звичною процедурою. Гадаєте, Карл роками нудьгував на парах медичного факультету? Звісно ні. Будучи ще студентом Віденського університету, він просто брав зразки крові друзів і бавився у лабораторії. Результат — 100 мільйонів врятованих життів щорічно. Когнітивні психологи свідчать, що на подібні відкриття здатний кожен. Головне — правильне середовище і творча свобода. Саме це пропонують кращі університети Австрії, тому цього разу поговоримо про них.

Чому Австрія

Найбільші студентські осередки Австрії — це Відень і Грац. В тамтешніх університетах є підготовчі відділення для іноземців, тому для українців це найбільш зручний варіант.

  • Життя у столиці недороге, у той же час Відень є найкомфортнішим містом в світі.
  • Авторитетне видання The Economist вважає, що тут не тільки найбільш стабільна й зростаюча економіка, а й найкраща освіта. Світовий топ-200 університетів це підтверджує: Віденський університет та Технологічний університет Відня входять до цього списку. Інші популярні виші: Віденський медичний університет, Віденський університет економіки і бізнесу та Університет Граца.
  • Рік навчання коштує 1500 євро. На проживання студенти витрачають 400-500 євро щомісяця.
  • Графік занять гнучкий, навчання можна поєднувати з роботою.

Якщо ви думаєте, що Відень — це лише нудні готичні храми і опера, то цей стереотип давно застарів. Влітку у Відні катаються на екстремальних санях, замість офіціантів у ресторані вас обслужать роботи, а протягом року вам не дадуть засумувати близько 100 австрійських фестивалів на кшталт Festgelande та Ars Electronica. Тут студенти не просто здобувають престижну освіту, а й вивчають нову культуру та цікаво проводять час. Та й повертаються до кампусів вони охоче, адже пишаються навчанням у альма-матер Фрейда, Шредінгера і навіть Шварцнегера. Далі — докладніше про популярні Австрійські ВНЗ.

Найпопулярніші університети Австрії

Віденський університет (Universitat Wien) Фото: Віденський університет (Universitat Wien)

Віденський університет (Universitat Wien)

Місто: Відень
Основні спеціальності: гуманітарні науки, інженерна справа, природничі науки і медицина
Форма власності: державний

Один із найстаріших університетів у Європі. 15 його випускників стали Нобелівськими лауреатами. Знамениті студенти: Зігмунд Фрейд, Отто Ранк, Стефан Цвейг, Ервін Шредингер. Зараз в його стінах навчається близько 100 тисяч студентів на 174 різних програмах. Віденський Університет співпрацює з 81 іншими університетами у всьому світі.
Офіційний сайт: http://www.univie.ac.at

Віденський технічний університет (Technische Universität Wien)


Фото: Віденський технічний університет (Technische Universität Wien)

Місто: Відень
Основні спеціальності: інженерна справа і технології, природничі науки
Форма власності: державний

Це один із найкращих технічних університетів Європи. Тут готують неперевершених фахівців з машинобудування, математики, комп’ютерних технологій і цивільного будівництва. Його випускником, а згодом і викладачем був Фердинанд Артур По́рше — засновник компанії Porche. Легендарний Нікола Тесла також навчався тут. Тому перед сучасними випускниками постає лише одна дилема — купувати бензиновий Порше, або електрокар Tesla.
Офіційний сайт: https://www.tuwien.ac.at/en/

Віденський медичний університет (Medizinische Universität Wien)

Віденський медичний університет (Medizinische Universität Wien)
Фото: Віденський медичний університет (Medizinische Universität Wien)

Місто: Відень
Основні спеціальності: медицина
Форма власності: державний

До 2004 року працював як медичний факультет Віденського університету, потім отримав цілковиту незалежність. На базі університету працюють клініки та хірургічні відділення, де лікують та оперують 160 тисяч пацієнтів щорічно. Студенти вже з першого семестру асистують лікарям, а по закінченню курсу можуть оперувати людей наосліп.
Офіційний сайт: https://www.meduniwien.ac.at

Віденський університет економіки і бізнесу (Wirtschaftsuniversität Wien)

Віденський університет економіки і бізнесу (Wirtschaftsuniversität Wien)
Фото: Віденський університет економіки і бізнесу (Wirtschaftsuniversität Wien)

Місто: Відень
Основні спеціальності: економіка
Форма власності: державний

Цей університет прогресивний у всьому — навіть футуристичні фасади зваблять вас негайно зробити селфі на їхньому фоні. Але це не головне. WU Vien є одним з 72 ВНЗ світу, акредитованих престижною асоціацією MBA. За цією програмою прагнуть навчатися провідні політики та бізнесмени. Випускниками цього університету є керівники компаній Siemens, Volkswagen, Nestlé, Western Union та Red Bull. Здається, настала твоя черга заснувати подібну компанію-гіганта. Українці зачекалися.

Університет Граца (Karl-Franzens-Universitat Graz)

Університет Граца (Karl-Franzens-Universitat Graz) Університет Граца (Karl-Franzens-Universitat Graz)

Місто: Грац
Основні спеціальності: природничі та гуманітарні науки, мистецтво
Форма власності: державний

Університет Граца готує чудових фахівців з природничих дисциплін. Це підтверджують 6 нобелівських лауреатів, що закінчили університет. Річний бюджет університету складає більше 200 мільйонів євро, левова частка яких виділяється на наукові дослідження та гранти для студентів.

Інші університети

Університет Лінца ім. Йоханнеса Кеплера (Johannes Kepler Universitat Linz)

Університет в місті Лінц, що спеціалізується на інженерії та технічних науках
http://www.jku.at

Інсбрукський університет імені Леопольда і Франца (Universitat Innsbruck)

Публічний університет в місті Інсбрук, входить до рейтингу кращих університетів світу. Тут готують фахівців з природничих дисциплін.
http://www.uibk.ac.at

Університет Зальцбурга (Universitat Salzburg)

Державний університет, спеціалізується більшою мірою на правознавстві та інших гуманітарних науках.
http://www.uni-salzburg.at

Університет Клагенфурта (Alpen Adria Universitat Klagenfurt)

Університет, де навчають переважно лінгвістиці та гуманітарним наукам.
https://www.aau.at

Грацький технічний університет (Technische Universitat Graz)

Публічний некомерційний університет, один із провідних технічних ВНЗ Австрії.
http://tugraz.at

«Лови момент!» — такого принципу дотримуються 62 наших студенти, що навчаються в Австрії. Можливість отримати престижну освіту і водночас жити в одній з найрозвиненіших країн Європи — чудовий шанс для них побудувати вражаючу кар’єру. І їм є на кого рівнятися — австрійські університети подарували науці, бізнесу та мистецтву чимало гучних імен. Стати з ними в один ряд — претензійна ціль. Але з командою «Дивись ширше» — немає нічого неможливого.