Search

Де і навіщо вивчати мистецтво в Австрії та Німеччині

Певно, ви вже не раз замислювались про вибір спеціальності. Ми вам допоможемо: ось три причини, чому варто вступати на Історію мистецтв до Австрії чи Німеччини.

  1. Друзі та близькі називають вас творчою особистістю;
  2. Ви дивитесь хороші фільми чи довго розглядаєте картини в галереї;
  3. На вашому робочому столі завжди панує легкий безлад.

Ну добре, третя причина може просто свідчити про вашу неохайність. Та все ж, любите естетику – вивчайте світове мистецтво. А якщо ви ще й творите – це точно ваше!

Навіщо вивчати історію мистецтв?

Мистецтво потрібне, аби тримати суспільство на плаву. Люди завжди прагнули, із одного боку, виражати себе, а з іншого – споглядати прекрасне. Зараз, коли майже всі процеси автоматизовані і навіть роботи отримують громадянство, твори мистецтва так само актуальні. 

Про це говорить статистика. Світовий арт-ринок постійно розвивається. За останні 15 років обсяг продажу шедеврів зріс у 14 разів. Це зумовлено пануванням інтернету і, як наслідок, легшим доступом до творів мистецтва. Зараз 90% поціновувачів прекрасного купують арт-об’єкти через інтернет. 

У цьому році на світовому аукціоні зафіксували рекорд: роботу сучасного митця продали за найбільшу суму. Ідеться про «Кролика» Джеффа Кунса: скульптуру продали за $91 млн. До цього такі гроші віддавали тільки за шедеври минулих століть. 

Скульптура «Кролик», Джефф Кунс

Певно, усі вже чули про найдорожче в історії полотно – «Спаситель світу». Картину нібито пензля Леонардо да Вінчі продали за $450 мільйонів. Тож немає сумнівів: мистецтво зараз на хвилі популярності. 

Друга причина – музеї воскресли. Тепер вони не асоціюються з помешканням митця, де екскурсоводи завченим текстом розповідають про його перше кохання і проби пера. Музеї стали потужним центром розвитку сучасного мистецтва, де художники демонструють свої роботи, викликають глядача на діалог і стають частиною простору. 

Щороку у світі виникає біля 700 нових музеїв. Саме тому їх називають економічною реальністю XXI століття. Щоб розуміти, у які твори мистецтва краще вкладати кошти і яких експозицій потребує суспільство, треба вчити історію художньої культури. 

У студіюванні цієї спеціальності є і соціальна роль. Гроші ви заробите з будь-якою професією, а от нести світло в маси, освічувати суспільство – це місія мистецтвознавця. І повірте, вам буде про що поговорити будь з ким. Спойлер: комікси Marvel та логотипи відомих брендів – це наслідок тисячолітнього розвитку високих мистецтв. 

Що я буду вивчати?

Музей історії мистецтв, Відень

Основа навчальної програми – мистецтво Заходу (Європа, Америка) та Cходу. Ці курси дадуть уявлення про розвиток естетики від давніх часів до сьогодення. Тут ви дізнаєтесь, чому «Чорний квадрат» Малевича став логічним продовженням жанру натюрморт. Так-так, ми не жартуємо.

Предмет вивчення спеціальності – усе візуальне мистецтво: живопис, архітектура, скульптура і графіка. А також сучасні форми: фотографія, відеоарт, перфоманс, реді-мейд, інсталяція тощо – усі перелічувати не будемо, їх дуууже багато. Як і не розкажемо вам, чому Марсель Дюшан перетворив звичайний пісуар на супервідомий арт-об’єкт. Вступайте на Історію мистецтв – і самі все дізнаєтесь.

Ви навчитесь відрізняти стилі мистецтва та їхні напрямки. Зрозумієте причиново-наслідковий зв’язок між ними і зможете визначати період написання картини, тільки поглянувши на неї. А ще спеціальність сформує естетичний смак – і ви застосуєте ці знання у будь-якій сфері: від дизайну одягу до реклами. Вражає, чи не так?

А ким я буду?

Ця спеціальність передбачає не лише здобуття ґрунтовних знань про візуальні мистецтва від перших фресок до віртуальних інсталяцій. Протягом навчання ви знайдете нові зв’язки і розвинете особисті якості. 

Приміром, навички управління людьми і мистецькими проектами. Спеціальність Історія мистецтв передбачає курси арт-менеджменту, де вчать організації мистецьких подій. Так ви дізнаєтесь, як створити виставку від самого початку: відібрати роботи, вигадати концепцію, організувати людей і презентувати подію широкому загалу. 

Також у вас будуть курси культурології, психології, соціології та етнології. Вони допоможуть краще зрозуміти людську природу та закони сприйняття мистецьких творів. 

Отже, варіантів реалізації в подальшому море. Обирайте свій (гордість батьків – у подарунок):

Куратор, арт-менеджер. Це працівник мистецької інституції: музею сучасного мистецтва, галереї, вільного арт-простору. Організовує виставки, шукає спонсорів і партнерів, презентує роботи. Найвищий щабель – стати арт-директор, приміром, галереї Тейт у Лондоні чи нашого Pinchuk арт-центру.

Експерт з оцінки мистецтва. Визначає вартість полотна митців минулих епох чи сучасних художників. Прогнозує, яких робіт чекає аудиторія і ніби спрямовує вектор розвитку арт-ринку.

Кадр з фільму «Найкраща пропозиція»

Музейний працівник, галерист. Сучасне мистецтво має одну особливість: його часто треба пояснювати. Воно видається незрозумілим, бо непідготовлений глядач не бачить зв’язку певної роботи з усіма шедеврами минулих століть. А ви бачите, тому можете стати провідником відвідувача у світ мистецьких сенсів. 

Спеціаліст профільного видання. Люди втомилися від поганих новин та інформаційного шуму – тому все частіше читають про мистецтво. Їх цікавить і життя митців (те, чого не розказували в школі), і тлумачення відомих картин. Ви можете писати для профільних журналів, інтернет-видань і навіть телеграм-каналів. І так, за це сьогодні платять непогані гроші.

Викладач мистецтва. Ця професія для витривалих: треба любити дітей і не боятися стресу. Проте можна бути не тільки вчителем у школі чи викладачем вишу. Зараз є купа лекторіїв на тему мистецтва – навіть онлайн. Чому б вам не спробувати створити свій після завершення навчання?

Який університет обрати?

В Австрії Історію мистецтв вивчають у Віденському університеті. 

Австрія – батьківщина світової музики, так її назвали завдяки творчості композитора Й. Штрауса. Це країна величної архітектури, де декоруванню житла надавали найбільшу роль. Саме тут у старовинних будівлях можна побачити унікальні вироби зі скла, порцелянові фігурки та класичні меблі, що стали візитівкою Австрії.

Музей «Альбертіна», Відень

Тут можна на практиці опанувати твори візуального мистецтва. Наприклад, віденська Альбертіна – це понад 65 тис. оригінальних рисунків і 1 млн зразків графіки. Серед них – робота Рафаеля Санті, Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Пабло Пікассо і Густава Клімта.  У галереї є також велика бібліотека і читальний зал. 

Чудові новини: до 19 років вхід у Альбертіну безкоштовний. Споглядайте мистецтво хоч щодня, головне – не замість пар в університеті. 

Прослідкувати зміну художніх стилів «з натури» у Відні можна також у Музеї історії мистецтв. Тут зберігається найбільша колекція Брейгеля, а також роботи Рафаеля, Дюрера, Рубенса та інших класиків. Не забудьте відвідати унікальну експозицію старовинних інструментів, такого ви більше ніде не побачите – хіба в книжках.

До 19 років сюди також можна потрапити безплатно.

У Німеччині спеціальність Історія мистецтв пропонують університети Штутгарта, Лейпцизький та Вільний університет Берліна.

Розвитку і поширенню мистецтва Німеччини дещо завадили історичні події. На початку XX століття модернізм розколовся на понад десять оригінальних течій. Саме тоді був творчий пік художників – кубістів, сюрреалістів, абстракціоністів та експресіоністів. Серед них Пауль Клеє, Пабло Пікассо, Марк Шагал, навіть відомі імпресіоністи – Ван Гог, Поль Сезанн і Поль Гоген. 

Нацистська влада 1937 року оголосила роботи цих митців дегенеративним мистецтвом і влаштувала одноіменну виставку. Там картини назвали антинімецькими і ворожими. Та відвідувачі зацікавились цим осміяним мистецтвом – і навпаки дізнались про нього більше. Виставку в цілому відвідало 3 млн людей.

Спеціальна комісія шукала полотна із нацистського списку і вилучала їх із музеїв. Так, зараз багато цих робіт можна побачити лише у приватних колекціях, деякі – безповоротно втрачені.

На щастя, збереглося теж немало. Їх можна побачити насамперед у Музеї образотворчих мистецтв у Лейпцигу. Якщо ви стоїте, сядьте: колекція музею вас точно вразить. 3500 мальованих, 1000 скульптурних і 60 000 графічних творів мистецтва! До речі, тут є і сучасна експозиція лейпцизьких мастрів. 

Вартість входу для студентів – 3,5 євро. 

Тепер ви знаєте, що криється за спеціальністю Історія мистецтв. Тому не зволікайте, давайте разом створимо із вашого навчання справжній шедевр!

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.