Медична освіта в Німеччині
Мрієте стати студентом медичного університету за кордоном? Німеччина запрошує до себе кожного охочого до лікарської справи. Опанування професії та отримання практичних навичок буде легким, завдяки супроводу кваліфікованих фахівців. Звертайтеся за консультацією прямо зараз для гарантованого вступу до омріяного ВНЗ!
Медична освіта в Німеччині: основні переваги
Європейська освіта пропонує неперевершені умови для українських студентів. Німеччина є одним з лідерів різноманітних медичних програм для іноземних абітурієнтів. Основними перевагами вибору для навчання саме цієї країни є:
- Безкоштовна освіта. На відміну від навчання за іншими спеціальностями, для медиків будь-яке навчання є безкоштовним. Оплачувати потрібно лише студентський внесок — раз на семестр. Його сума залежить від закладу, але зазвичай вона не перевищує 1000 євро.
- Стажування та робота за фахом. Навчаючись в Європі, можна забути про підробіток на низькокваліфікованій роботі. Компанії залюбки наймають до себе студентів, адже для них це також дає безліч плюсів. Звісно, студенту-першокурснику не доручать виконувати складні операції в лікарні, але супутні процедури, які також є важливими — легко. Окрім того робота в лікарні або спеціалізованій клініці дасть змогу на практиці випробувати свої знання. А з часом, отримавши досвід, можна легко знайти роботу за обраним фахом — медична освіта в Німеччині є високооплачуваною професією.
- Вивчення іноземної мови. Більшість людей надає перевагу вивченню англійської, хоча вона є не єдиною мовою, що використовують іноземці. Німецька дасть змогу надалі спілкуватися та працювати в Австрії, Бельгії, Люксембурзі тощо.
В разі виникнення труднощів при вивченні мови, радимо звернутися до наших спеціалістів. Перевірені викладачі, за більш як десять років роботи з абітурієнтами, розробили універсальний мовний курс, який в прискореному темпі дасть змогу її опанувати. Залишайте заявку на вивчення німецької для вступу — не гайте часу на підготовку!
Як стати лікарем в Німеччині?
Система вищої освіти за кордоном суттєво відрізняється від української. Саме тому існує декілька варіантів для вступу в університет:
- Вступ з України. Для цього потрібно за результатами НМТ вступити до медичного вишу та провчитися там один рік. Далі можна подавати документи в німецький заклад та переходити на навчання, попередньо склавши вступний іспит та надавши сертифікат про володіння мовою на рівні C1. Перевагою цього варіанту можна назвати економію часу — цей рік зарахується вам в Німеччині. Також вже буде наявний досвід навчання у вищому навчальному закладі та самостійного життя. Але варто пам’ятати, що за кордоном не можна змінювати спеціальність. Тому ще в Україні потрібно чітко визначитися з майбутньою спеціалізацією.
- Вступ у Німеччині. Для цього попередньо потрібно вступити в підготовчий коледж — Studienkolleg. Мінімальний термін навчання — один рік. Такий варіант підійде для тих, хто хоче легше адаптуватися до нової країни. За рік навчання майбутні абітурієнти не лише підтягнуть рівень своєї німецької внаслідок занурення в мовне середовище, а й дізнаються багато потрібних речей про побут країни, систему освіти.
Вартість навчання від вибору не змінюється — воно безкоштовне, за виключенням студентського внеску. Вибір залежить лише від вас. Досі є сумніви? Звертайтеся за консультацією до спеціалістів! Допоможемо з вибором омріяного інституту в Німеччині.
Етапи навчання за кордоном на лікаря
Навчання схоже на українську систему, але кожний етап має свої особливості. Його тривалість залежить від законодавства окремого регіону (землі), де знаходиться університет. В середньому можна виділити наступні рівні:
- Доклінічний етап. Зазвичай триває два роки (чотири семестри), протягом яких вивчаються різні види наук: природничі, гуманітарні та медичні. Вивчається робота молодшого медперсоналу, серед якої надання першої домедичної та медичної допомоги, догляд за хворими та виконання простих процедур. По завершенню даного етапу потрібно обов’язково скласти іспит та пройти практику.
- Клінічний етап. Середня тривалість — шість семестрів, тобто три роки. вивчаються вузькоспеціалізовані медичні науки: гінекологія, хірургія, методи лабораторного дослідження тощо. По завершенню етапу також потрібно скласти іспит.
- Практика та фінальний іспит. Без проходження цього етапу студент не може працювати лікарем — лише на посаді медбрата або асистента. Практична частина зазвичай триває протягом року, декілька етапів по 28-30 днів. Це може бути як чергування у відділенні, так і участь в різних методичних чи наукових заходах.
Важливо зазначити, що під час практики завжди є куратор — лікар з повною освітою, який визначає вид діяльності, її тривалість для студента. Сфера подібних занять має збігатися зі спеціалізацією — це ще одна можливість покращити свої практичні навички.
Німеччина: що потрібно для вступу?
Для тих, хто не любить зайві іспити, є гарна новина: абітурієнтам до університету їх складати не треба. Проте вони знадобляться під час вступу до підготовчого коледжу. А для переведення з українського університету потрібно надати перелік документів:
- сертифікат про знання мови на рівні B2-C1;
- атестат (з перекладом) та його середній бал — від нього буде залежати вступний рейтинг;
- копії власних документів — паспорта, довідки з університету тощо;
- після вступу — візу або посвідку на проживання.
Важливо пам’ятати, що Німеччина є лідером за рівнем бюрократії та термінами оформлення документів. Тому важливо максимально прискорити процес оформлення хоча б зі свого боку, адже кожна інстанція, яка буде надавати вам різноманітні довідки та підтвердження, буде робити це тривалий час. Це одна з особливостей німецької культури, тому лишається лише набратися терпіння. Або ж звернутися до наших спеціалістів, які допоможуть пришвидшити усі можливі моменти та оформити необхідні документи вчасно.