Search

Що робити, коли «провалив» ЗНО?

Цей рік можна по праву вважати одним з найскладнішим для випускників шкіл та гімназій, тому причина не лише карантин та дистанційна форма навчання, а й нові правила складання зовнішнього незалежного оцінювання. Для прикладу, цьогоріч можна було складати п’ять предметів, чотири з яких обов’язкові. Розділили українську мову та літературу, ще й два рівні складності математики додали, яка для здачі вперше стала обов’язковою. Тому і не дивно, що на виході маємо “сумну” статистику. 

У 2021 році майже 8% абітурієнтів не склали ЗНО з української мови та літератури, ще вдвічі більше випускників не впоралися з історією 18 %.А найбільшим провалом цього року стала математика 31 % учасників не подолали пороговий бар’єр та не набрали 9 тестових балів з 67 можливих. Загалом з цього предмета взяли участь 244 тис. осіб, тобто 75,9 тис. відразу втратили можливість вступити до вищого навчального закладу.

За даними порталу ТСН, найкращі результати показали з біології не подолали прохідний етап лише 2% тих, хто складав тест.

Що ж робити тим, хто так і не набрав омріяні прохідні бали? 

Погодьтеся, очікувати наступну вступну кампанію — сумнівні перспективи.

По-перше, невідомо, які нововведення варто очікувати у 2022 році. 

По-друге, сумно втрачати 1 рік життя. Це не лише енергозатратно, а й фінансово затратно. Аби гарантовано вступити у бажаний ВНЗ та набрати високі бали, будьте готові знову “викласти” пристойні суми репетиторам.

По-третє, йти на контракт в Україні досить вартісно. Середня ціна навчання в КНУ понад 42 тис. грн. А навчання на факультеті міжнародних відносин вартує близько 60 тис. грн на рік. 

Ще одним з відомих методів, при “провалі” ЗНО є подання апеляції на повторний перегляд результатів іспиту. Це потрібно зробити протягом наступних 5 календарних днів з моменту оголошення результатів. Однак, навіть це не рятує та не дає жодних гарантій, що ви дійсно набрали прохідний бал.

Без паніки, вихід є!

Не варто ставити хрест на своєму майбутньому та чекати цілий рік, якщо не здали зовнішнє оцінювання. Можна ще впевнено розраховувати на вступ до закордонних навчальних закладів. Адже іноземні університети не вимагають сертифіката ЗНО там достатньо атестата про повну загальну середню освіту з додатком. 

Придивіться до навчання у країнах Європи. Для прикладу, щоб вступити до ВНЗ Австрії достатньо зосередитись на вивченні одного предмету німецької мови. 

Витрати на навчання за кордоном фіксовані 48,5 тис.грн. Ціна однакова для будь-якої обраної спеціальності. Тоді як в Україні навчання на контракті подорожчало на 10% та становить в середньому понад 56,8 тис.грн.

Вища освіта за кордоном — це перспективна кар’єра, диплом міжнародного зразка, що визнаний у всіх країнах світу та можливість подорожувати Європою.

Можливо провалене ЗНО це не кінець світу, а новий шанс? ?

Висновки робіть самі, але знайте всі хто обрав навчання за кордоном разом з Дивись Ширше вже успішні студенти найкращих навчальних закладів Австрії.  Всі консультації безкоштовні – звертайтеся ❤️

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.