Search

Гумбольдтський університет Берліна

Головним свідченням якості вищої освіти в Німеччині є рівень економіки цієї країни. Розуміючи вигідність інвестування в людський капітал, тамтешні посадовці зробили більшість програм ЗВО умовно безкоштовними — студентам треба оплачувати тільки видаткові навчальні матеріали.

Семестр у Гумбольдтському університеті Берліна коштує 314,39 євро. Наприклад, середня вартість семестру в КНЕУ (без додаткових виплат) становить 408,3 євро, а порівнювати якість і ліквідність знань… ну, ви й самі розумієте.

Додатковий бонус — спеціальна програма опікунства для іноземних студентів (Buddy Program). Її впровадило керівництво Гумбольдтського університету для зменшення стресу від навчання в незвичному мовному й соціальному середовищі.

Тож willkommen до одного з найвеличніших і найстаріших університетів Німеччини! Його заснували в 1809 році за ініціативи видатного німецького державника, філософа й філолога Вільгельма фон Гумбольдта. Сьогодні ж тут гармонійно поєднуються вікові традиції та найсучасніші технології навчання.

Організація навчання в університеті

Процес здобування знань організовано дуже зручно — у кожного студента є свій логін і пароль, що дають доступ до двох основних ресурсів альма-матер. Один — для реєстрування на курси й іспити, інший — загальноосвітній. Саме тут ви можете самостійно скласти свій розклад, завітати на особисті сторінки викладачів і поспілкуватися з іншими студентами. Крім того, на цьому ресурсі можна знайти будь-яку інформацію з предметів обраного курсу. Це дуже зручно — адже студенти навіть у Німеччині залишаються студентами, і випадки, коли після файної вечірки вам буде не до пар, цілком імовірні. Організатори навчального процесу теж колись були студентами й зважили на ці біхевіористські ризики, тому після кожної з лекцій її конспект одразу з’являється на сайті.

Дозвілля студентів

У цілому Німеччина дуже спокійна, консервативна й багато в чому нудна країна, але все це не про Берлін. Столицю Німеччини недарма називають культурним центром Європи. Тут зосереджено всі наймодніші — і водночас не «гламурні» — клуби, постійно влаштовують концерти виконавців зі всього світу й на будь-який смак, не вщухають музичні джеми в парках, не припиняються виставки найсучаснішого мистецтва… словом, освіта буде всебічною. До того ж позанавчальна програма є й у самому університеті — до ваших послуг безліч спортивних секцій, мовний центр, хор тощо.

Ще одна приємна дрібничка — університет не має пропускної системи, тому навіть до вступу ви можете прийти на будь-яку лекцію (розклад висить біля кожної аудиторії) та відчути на смак граніт науки, що його гризли майбутні нобелівські лауреати — звідси їх вийшло аж двадцять дев’ять — а потім навіть пообідати в студентській їдальні.

Факультети й спеціальності

В університеті імені Гумбольдта немає інженерних спеціальностей, тому обирати саме цей заклад безкоштовної вищої освіти в Німеччині слід тим, хто вирішив здобувати знання з гуманітарних і природничих наук. Для вас тут викладають 261 фах. Усі вони об’єднані в одинадцять факультетів, із яких два математичні й чотири філософські. Ось повний перелік:

  • факультет юриспруденції;
  • факультет сільського господарства та садівництва;
  • I факультет математики та природничих наук (фізика, біологія, хімія);
  • II факультет математики та природничих наук (математика, інформатика, психологія, географія);
  • I факультет філософії (філософія, історія, бібліотекознавство, інформатика, європейська етнологія);
  • II факультет філософії (кафедри німецької літератури, німецької мови та лінгвістики, англістики, американістики, романістики, класичної філології; інститут Північної Європи);
  • III факультет філософії (суспільні науки, науки про Азію й Африку, культурологія, мистецтвознавство);
  • IV факультет філософії (педагогіка, спортивні науки, якість навчання в освітній системі);
  • факультет релігієзнавства;
  • факультет економічних наук;
  • Шаріте — спільний факультет медицини Гумбольдтського та Вільного університетів.

Медичний факультет особливо цікавий, оскільки навчання тут відбувається на базі найбільшої університетської клініки Європи, де працюють 3700 учених та 220 професорів.

Освіта в Німеччині для випускників українських шкіл і ЗВО

Претендувати на місце в Гумбольдтському чи будь-якому іншому університеті Німеччини ви зможете тільки після двох років навчання у вітчизняному виші. Це заповнить прогалини в знаннях, спричинені дворічною різницею в терміні шкільного навчання наших країн, — там він становить тринадцять років.

Проте випускники шкіл із поглибленим вивченням німецької мови (DSD-Schulen), які одержали німецький мовний диплом (das Deutsche Sprachdiplom), можуть не дотримувати цієї умови й одразу після школи вступати на так звані річні підготовчі курси (Studienkolleg). Після них абітурієнти одержують право навчатися далі у ЗВО на будь-якому із факультетів. Тож навчання в такій школі — важлива перевага.

 Решті доведеться обирати тільки з тих спеціальностей, що збігаються за напрямом із розпочатим в Україні навчанням — тобто вступити на філософський факультет університету імені Гумбольдта після двох років на факультеті електроніки КПІ не вийде. Крім того, після двох курсів «тут» вас зарахують на перший курс бакалаврату «там».

Якщо ж ви вже здобули повну вищу освіту в Україні й бажаєте здобути ще одну в Німеччині, то жодних обмежень у виборі спеціальності ви не матимете, але навчання доведеться починати з початку.

Як вступити до Гумбольдтського університету

Процедура вступу до Гумбольдтського університету починається з подання заявки. Для її оформлення доброзичливі німці попросять вас сплатити обов’язковий збір у розмірі 75 євро, а також надати фотографію, копію паспорта, нотаріально засвідчений переклад атестата чи диплома з випискою оцінок — та довідку, якщо ви є студентом іншого навчального закладу. Також потрібно мати медичну страховку.

Бакалаврські програми

Крім загальнодержавних, керівництво університету має до абітурієнтів низку власних вимог. Претендент на місце в цьому храмі науки повинен скласти один із зазначених нижче тестів із німецької мови:

  • DSH (Deutsch Sprachprüfung für den Hochschulzugang) на рівні С1 або вище;
  • TestDaF — потрібна мінімальна кількість балів у всіх чотирьох частинах.

До того ж треба бути морально готовим до вимоги поліпшити свої знання мови.

Магістерські програми

Якщо ви вступаєте на двомовну магістерську програму, то від вас вимагатимуть подати результати TOEFL (мінімум 5,0) або IELTS (не менше ніж 87 балів). Також знадобляться рекомендації від викладачів, академічне резюме й мотиваційний лист. Написанню цього документа слід приділити максимум уваги, бо рішення про ваше зарахування ухвалюватимуть саме на його основі. Не будуть зайвими й копії всіляких дипломів і нагород або інше підтвердження наукових здобутків, якщо ви їх маєте.

До того ж у разі вступу на деякі факультети від вас можуть вимагати скласти додаткові тести або навіть написати есе на запропоновану комісією тему.

 Переваги освіти в Німеччині для іноземців

Найперша й головна перевага — це рівень й актуальність здобутих знань. До того ж — зі слів наших земляків, що вже навчаються в Берліні — німецька система освіти дуже відрізняється від вітчизняної. Головна відповідальність за навчальний процес у тому самому Гумбольдтському університеті лежить саме на студентах, викладачі ж радше виконують роль провідників або консультантів, що спрямовують студента й допомагають йому в пізнанні — ну й, звісно, перевіряють результати. Від вас це вимагатиме високої дисципліни, а також навичок тайм-менеджменту й самоорганізації. Усе це в підсумку дає студенту значні переваги на ринку праці, адже задля цього ви туди й збираєтеся — одержати високооплачувану роботу.

До речі, про роботу: після закінчення університету випускники мають право на вісімнадцятимісячну робочу візу. За цей час ви легко зможете знайти роботу за фахом. Якщо ж вирішите повернутися в Україну, то більшість світових компаній охоче запропонують вам тепле й гарно оплачуване місце.

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Ірина Романівна
    Львівський національний університет ім. Івана Франка.

    Люблю виклики та беруся за складні завдання. Мій 10-річний досвід викладача доводить, що підготувати учня до сертифікації за 5 тижнів – це реально. Мені подобається робота зі студентами, бо кожен учень – це особистість, і моє завдання допомогти їм розкритися, підсвітити можливості та сильні сторони. Знаходжу способи опрацювати потрібну тему захопливо та продуктивно.

    Марія Олексіївна
    Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології.

    100% моїх учнів успішно складають іспити Goethe, ÖSD та Daf. Завжди допомагаю учням створити та пройти власний шлях навчання, спираючись на те, що їм подобається робити найбільше. Роблю все можливе, щоб “треба” перетворилося на “хочу”. Через дискусії тренуємо мову: шукаємо аргументацію, обговорюємо актуальні питання, що дуже сприяє динаміці в навчанні.

    Марія Іванівна
    Львівський національний університет імені Івана Франка

    Вже 20 років викладання німецької – моє головне захоплення. Є вчителем вищої кваліфікаційної категорії. Задоволення від того, що всі мої учні успішно складають іспити та проходять сертифікацію, додає мені енергії та мотивації. Мої заняття, спрямовані на розвиток навичок усного мовлення та розуміння текстів, що відповідає вимогам Гете Інституту.

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет

          Готуємо документи

          • Перекладаємо та легалізуємо документи для вступу:

            • свідоцтво про народження;

            • довідку про несудимість;

            • заяви від батьків;

            • довідки про походження коштів (до чотирьох сторінок).

          • Легалізуємо дублікат свідоцтва про народження

          • Формуємо пакет документів для одержання візи або прихистку

          Організовуємо вступ

          • Підбираємо університет і спеціальність

          • Подаємо документи до одного ВНЗ на максимум 2 спеціальності

          • Реєструємо на складання вступного іспиту

          • Реєструємо в університеті й записуємо на підготовчі курси

          Контролюємо процес вступу

          • Супроводжуємо до зарахування на підготовчі курси

          • Надаємо рекомендовану літературу для написання вступного іспиту

          Допомагаємо з переїздом

          • Супроводжуємо до отримання візи або прихистку. Індивідуальний підхід до вирішення візових питань

          • Поселяємо до гуртожитку з групою

          • Оформлюємо прописку

          • Підтримуємо протягом чотирьох місяців після переїзду

          • Надаємо опікуна для неповнолітніх

          Соціалізуємо

          • Участь в зустрічах з іншими студентами, організованими на місці після приїзду.

          • Інформативна зустріч перед початком навчання про процес та особливості навчання, іспити і т.д.

          • Тематичні зустрічі з представниками компанії та іншими студентами.

          • Підсумкова зустріч наприкінці семестру з метою інформування про наступні кроки, обговорення актуальних питань про навчання та перебування.