Медична освіта за кордоном: особливості та переваги
Розкажемо про специфіку навчання за медичними спеціальностями за кордоном доступно та легко. Допоможемо скласти іспити, переїхати та вступити до омріяного університету за кордоном.
Чому медична освіта за кордоном вважається кращою?
Більшість абітурієнтів, вступаючи до вишу, хочуть отримати не лише теоретичні, а й практичні знання. Суха теорія з мінімальною кількістю практичного відпрацювання для медиків може бути фатальною. Адже від їхніх знань залежить людське життя. Обираючи майбутній вищий навчальний заклад, вони звертають увагу не лише на матеріальне забезпечення, а ще й на рівень професійності викладацького складу та майбутні кар’єрні перспективи.
В Європі багато часу приділяють розвитку та формуванню практичних навичок. Саме тому європейські виші традиційно вважаються кращими — вони дають знання іншого спрямування, більш наближеного до реальної професії та майбутньої роботи. Однак, навчання за медичними спеціальностями за кордоном має свої особливості.
Безкоштовна медична освіта за кордоном: чи це можливо?
Нині існує багато різноманітних програм, які дозволяють іноземцям вступати до іноземних університетів безкоштовно. Але це зовсім не означає, що фінансових витрат не буде. Лишаються студентські внески, оплата за проживання та інші моменти, які є в кожного студента. За умови навчання на високі бали та досягнення видатних результатів, можна отримати грант.
Основною умовою для можливості подачі документів на безкоштовне навчання є знання мови та атестат про отримання повної загальної середньої освіти. Абітурієнт повинен володіти іноземною на рівні, аналогічному місцевому населенню — від B2 до C1. Якщо у вас виникають труднощі з вивчення німецької мови, пропонуємо прискорений курс вивчення, який складений нашими фахівцями. Кваліфіковані викладачі допоможуть опанувати необхідну мову в найкоротші терміни, щоб ви встигли вступити до омріяного вишу цього року.
Медична освіта: ступені
Незалежно від країни, медична підготовка має свої ступені, що суттєво відрізняються від інших професій. В Україні та за кордоном є відмінність за терміном навчання та можливостями студента.
- Базова підготовка. В Україні здійснюється в медичних коледжах (вступ після 9 класу), а за кордоном лише на першому рівні вищої освіти — бакалавраті. Тривалість навчання — три роки. По закінченню можна йти працювати медсестрою або асистентом лікаря.
- Медична підготовка. Українське навчання дає змогу отримати усі потрібні знання під час навчання на бакалавраті протягом 5-6 років (залежно від фаху та закладу). Своєю чергою, медична освіта за кордоном передбачає вступ до магістратури. Якщо ви — іноземний студент, що приїхав з дипломом своєї країни, його потрібно додатково підтверджувати.
- Навчання за вузьким напрямком. Магістратура та аспірантура (докторантура) — кожна від 2 до 5 років, залежно від спеціальностей. Вони не є обов’язковими для всіх, як і попередній рівень. Але для роботи лікарем, а не молодшим медичним персоналом, потрібно пройти цей етап.
Для лікарів, що вже отримали свою спеціальність та проходять підвищення кваліфікації в докторантурі, наприклад, є можливість паралельно продовжувати свою діяльність. Це дає змогу одночасно навчатися та працювати за фахом, замість підробітку у сферах, далеких від медицини.
Які переваги отримання медичної освіти за кордоном?
Перший плюс, який спадає на думку — це універсальність документів. Європейські дипломи зазвичай котируються в усіх країнах світу. Тобто, здобувши освіту в Німеччині, можна легко поїхати працювати у Францію, Фінляндію чи Україну. Окрім того, можна виділити ще ряд переваг:
- Можливість працевлаштування. Більшість студентів знаходять роботу за фахом ще на етапі навчання. Якщо є бажання лишитися працювати в обраній клініці чи лікарні, то отримання диплома стане ще однією сходинкою в кар’єрі. Якщо ж ви плануєте працювати в Україні, то наявність досвіду роботи в Європі буде вам додатковим плюсом.
- Якісні знання — теоретичні та практичні. Закордонна освіта фокусується на вивченні лише тих предметів, які потрібні для спеціальності. Саме тому фахівці, що отримують диплом, мають не лише більше практичних навичок, а й міцнішу теоретичну базу. Для лікарів це особливо важливо, адже неможливо навчитися оперувати чи надавати допомогу за лекціями, чи відео — потрібна практика.
Також не забуваємо про фінансовий чинник — зарплата в закордонних фахівців буде вищою, ніж у вітчизняних. Це пов’язано з попередніми пунктами, адже лікар з досвідом та гарними знаннями зможе виконувати складнішу роботу, отже, його послуги коштуватимуть дорожче.
Медична освіта: умови вступу
На популярні лікарські спеціальності зазвичай досить високий конкурс, тому вступити з першої спроби, розв’язуючи усі питання, що виникають, самостійно досить важко. Якщо ви хочете працювати в медицині, але не визначилися зі спеціальністю — зверніть увагу на суміжні напрямки. Епідеміологи, реабілітологи, фізіотерапевти — ці та багато інших спеціалізацій можна отримати не лише в медичних університетах. В закладах з біологічним або фізкультурним напрямком навчатися буде не менш цікаво та престижно, але шанси на вступ набагато збільшуються.
При вступі потрібно обов’язково мати певний перелік документів. Серед них можна виділити:
- атестат або диплом — залежно від рівня вступу;
- закордонний паспорт та, за необхідності, візу;
- сертифікат про знання мови.
Оскільки шлях до подачі документів в іноземний університет досить тернистий, ми пропонуємо допомогу з усіма процесами, пов’язаними зі вступом. Окрім вивчення мови, допоможемо зібрати усі документи, перекласти їх необхідною мовою, подати заяву для вступу та успішно скласти іспити. Безкоштовна медична освіта за кордоном може перетворитися з мрії на реальність, якщо ви оберете вступ з супроводом спеціалістів. Звертайтеся, щоб потім не шкодувати про втрачені шанси!