Цей рік можна по праву вважати одним з найскладнішим для випускників шкіл та гімназій, тому причина не лише карантин та дистанційна форма навчання, а й нові правила складання зовнішнього незалежного оцінювання. Для прикладу, цьогоріч можна було складати п’ять предметів, чотири з яких — обов’язкові. Розділили українську мову та літературу, ще й два рівні складності математики додали, яка для здачі вперше стала обов’язковою. Тому і не дивно, що на виході маємо “сумну” статистику.
У 2021 році майже 8% абітурієнтів не склали ЗНО з української мови та літератури, ще вдвічі більше випускників не впоралися з історією — 18 %.А найбільшим провалом цього року стала математика — 31 % учасників не подолали пороговий бар’єр та не набрали 9 тестових балів з 67 можливих. Загалом з цього предмета взяли участь 244 тис. осіб, тобто 75,9 тис. відразу втратили можливість вступити до вищого навчального закладу.
За даними порталу ТСН, найкращі результати показали з біології — не подолали прохідний етап лише 2% тих, хто складав тест.
Що ж робити тим, хто так і не набрав омріяні прохідні бали?
Погодьтеся, очікувати наступну вступну кампанію — сумнівні перспективи.
По-перше, невідомо, які нововведення варто очікувати у 2022 році.
По-друге, сумно втрачати 1 рік життя. Це не лише енергозатратно, а й фінансово затратно. Аби гарантовано вступити у бажаний ВНЗ та набрати високі бали, будьте готові знову “викласти” пристойні суми репетиторам.
По-третє, йти на контракт в Україні досить вартісно. Середня ціна навчання в КНУ — понад 42 тис. грн. А навчання на факультеті міжнародних відносин вартує близько 60 тис. грн на рік.
Ще одним з відомих методів, при “провалі” ЗНО є подання апеляції на повторний перегляд результатів іспиту. Це потрібно зробити протягом наступних 5 календарних днів з моменту оголошення результатів. Однак, навіть це не рятує та не дає жодних гарантій, що ви дійсно набрали прохідний бал.
Без паніки, вихід є!
Не варто ставити хрест на своєму майбутньому та чекати цілий рік, якщо не здали зовнішнє оцінювання. Можна ще впевнено розраховувати на вступ до закордонних навчальних закладів. Адже іноземні університети не вимагають сертифіката ЗНО — там достатньо атестата про повну загальну середню освіту з додатком.
Придивіться до навчання у країнах Європи. Для прикладу, щоб вступити до ВНЗ Австрії достатньо зосередитись на вивченні одного предмету — німецької мови.
Витрати на навчання за кордоном фіксовані — 48,5 тис.грн. Ціна однакова для будь-якої обраної спеціальності. Тоді як в Україні навчання на контракті подорожчало на 10% та становить в середньому понад 56,8 тис.грн.
Вища освіта за кордоном — це перспективна кар’єра, диплом міжнародного зразка, що визнаний у всіх країнах світу та можливість подорожувати Європою.
Можливо провалене ЗНО — це не кінець світу, а новий шанс? ?
Висновки робіть самі, але знайте всі хто обрав навчання за кордоном разом з Дивись Ширше вже успішні студенти найкращих навчальних закладів Австрії. Всі консультації безкоштовні – звертайтеся ❤️