Дмитро Виговський, засновник “Дивись Ширше”
Новий рік святкують наприкінці грудня, але в освітній галузі все інакше. Студенти та учні починають відлік з вересня, а менеджери зі вступу — з весни.
Слушна нагода підвести підсумки та проаналізувати тенденції, що вплинуть на наступний вступний сезон. Почну з цифр.
За сезон 2019/2020 команда Дивись Ширше:
- Допомогла вступити 117 студентам. 93 з них вже навчаються за кордоном, інші планують переїзд в серпні 2020 року.
- 0 відмов по візі.
- Найшвидше отримання візи — 40 хвилин. Наш рекорд 🙂
Це гарний результат. Сезон пройшов добре, багато зроблено. Звісно, були й напружені ситуації. Проте цифри красномовні: ми зібрали дуже сильну команду супроводу, котра береться навіть за складні візові історії. І перемагає!
До речі, це теж один з позитивних моментів, що змушує мене посміхатися кожного разу, як я про це думаю: наша закордонна команда наразі повністю складається з колишніх клієнтів.
Уявіть: студент їде на навчання, отримує вид на проживання, долучається до Дивись Ширше аби тепер допомагати іншим втілювати мрії в реальність. Цього року наш штат має 6 нових менеджерів в різних країнах. Мене, як засновника проекту, довіра тепер уже колег надзвичайно надихає.
Важливий момент. Це означає, що кожен з нашої команди пройшов весь шлях вступу самостійно. Це люди, які можуть допомогти, спираючись на власний досвід та власне бачення внутрішньої організації німецьких або австрійських універів.
Ось, як це працює на практиці.
Кейс перший. Універ відмовився прийняти сертифікат TestDaf і відхилив аплікацію студентки. На щастя, ми швидко зреагували та подали апеляцію згідно всіх вимог. Це допомогло: комісія розглянула пакет документ ще раз, й дівчину прийняли на навчання.
Кейс другий. Клієнт випадково розбив вікно в держустанові. Неабияка подія, але для європейців часом це цілком може стати приводом для анулювання візи. Менеджери Дивись Ширше взяли на себе комунікацію з поліцією та “постраждалою” установою. Як результат, жодних претензій ні від перших, ні від других. Студент продовжує навчання.
Кейс третій, щасливий. Студент отримав запрошення в останній день реєстрації. Але ще знаходився в Україні. Уявіть швидкість: вже понад вечір він був у Відні, а наступного дня зранку пройшов реєстрацію, хоча, де-юре, вона закінчилася напередодні. Щасливчик 🙂
Кейс четвертий, найскладніший. Один із найбільш цікавих прикладів нашої роботи: клієнтка має підтверджені доходи. В додаток до цього її бабуся офіційно проживає (та працює) в Італії. Що ти робиш в такому випадку, якщо ти Магістрат? Правильно, даєш одну відмову за іншою без обґрунтованих пояснень. Справа вже наближалася до депортації дівчини, і ми втрутилися в боротьбу разом з адвокатом. Сперечалися кілька місяців! Але виграли: клієнтка отримала візу й величезний досвід. Тепер вона — менеджер Дивись Ширше.
Трохи лампової статистики
Ці питання часто озвучують ті, хто лише почав цікавитися вступом за кордон. В які виші реально вступити? А туди точно беруть? А скільки там взагалі українців?
На жаль, я не маю точної статистики, але готовий поділитися нашими скромними результатами, аби ви уявили собі приблизну картину.
Отже, куди вступили наші абітурієнти за 2019/2020 вступний рік:
- більше 80 абітурієнтів обрали Віденський Університет;
- по 9 навчаються зараз в Економічному та Технічному Університетах;
- 5 поступили в Медичний Грац;
- по 1 в БОКУ та Ветеринарний.
Топові спеціальності сезону 2019/2020:
- Економіка / міжнародна економіка — 37;
- Інформатика / економічна інформатика — 19;
- Публіцистика — 15;
- Транскультурна комунікація — 15;
- Право — 13;
- Політологія — 10.
Що буде завтра?
Однією з причин, чому ми наполегливо рекомендуємо майбутнім студентам не шукати інформацію про вступ на форумах, є постійні зміни. Універи змінюють свій підхід до відбору, навіть окремі факультети можуть мати різні вимоги. Магістрат просить якісь нові довідки — або відмовляється від старих. Зрештою, змінюються закони; Законодавство кожної країни постійно обростає новими статтями та поправками.
Точно сказати, що актуально для вступу на сьогоднішній день можна, тільки якщо обертаєшся в цій темі постійно.
Коротко про те, що змінилося за минулий рік:
- Для більшості спеціальностей потрібно тепер здавати вступний іспит.
- При подачі документів обов’язково мати мовний сертифікат.
- Тепер треба проходити спецтести, які мають показати студентові, чи цікаво взагалі йому буде навчатися на цій спеціальності.
- Терміни подачі наступного року сплинуть раніше.
Що це означає на практиці? Більше складових вступного процесу, а отже, потрібно більше контролю та відповідальності.
У такі часи освітня компанія стає не тільки капітаном корабля, а одночасно й острівцем безпеки. Ми знаємо, що робити. Знаємо, чого не робити. Бачимо, до чого йти. Особливо це важливо в умовах невизначеності, як от під час карантину.
Тур до Відня Дивись Ширше
Офіційна співпраця з українськими вишами
На українських теренах цього року теж було активно.
Одна з особливостей вступу в Австрію полягає в тому, що для зарахування потрібно подати довідку з українського універа про навчання студента. Це один із основних документів, тому наголошуємо на його важливості.
Але якщо клієнт ще школяр, як він отримає таку довідку?
Відразу пропонуємо шляхи вирішення, зокрема, через співпрацю з українськими університетами, з якими Дивись Ширше цього року уклали договори про співпрацю. Це значно пришвидшує весь процесс та навіть протидіє корупції.
Всі завірення ми робимо напряму в МінОсвіти, що ще на кілька днів скорочує час подання повного пакету документів для наших клієнтів.
Дивись Ширше надто жорсткі
Цього року вперше почули від клієнтів, що конкуруючі компанії простіше відносяться до складання пакету документів. А ми, мовляв, занадто жорсткі та все ускладнюємо.
Але ми знаємо вимоги магістрату та знаємо ризики відмови.
Наприклад, одна єдина довідка про фінансову спроможність чи не щотижня вимагає нових підходів від команди. Часом дуже креативних. Індивідуально, з кожним клієнтом ми вибудовуємо стратегію, як правильно подати фінансові підтвердження.
Прискіпливе ставлення до фінпідтвердження продиктоване турботою про клієнтів — відмова по візі тягне за собою багато проблем і витрат: грошима, часом, нервами, зрештою. Це той випадок, коли краще “пере”, ніж “не до”. Ми не приховуємо складності візових процесів, але і не спрощуємо їх.
Війни престолів
З’явилася й негативна тенденція. Протягом сезону ми неодноразово чули від клієнтів, які (як в кожній нормальній країні з вільною конкуренцією) зверталися також до інших освітніх компаній, що колеги виливають на нас цілий баняк бруду. Мовляв, ми всіх страшимо довідками, в нас багато відмов по візах та й таке інше.
Дивись Ширше успішно працює на ринку освіти вже багато років. Мені, як директору, неприємно чути таку відверту брехню. Але пам’ятаю мудрість: пес гавкає, а караван іде.
Ми не опускаємося до рівня брехні та наклепів. Говоримо чесно та відкрито. Блог саме це і підтверджує 🙂
Колеги, ми завжди готові до діалогу, які б питання не виникали. Звертайтесь, поговоримо!
Будьте здорові та дивіться ширше 😉