]
Віденський університет економіки та бізнесу (Wirtschaftsuniversität Wien)
ВУЗ у цифрах:
- Віденський економічний університет – Wirtschaftsuniversität Wien, WU (нім.) засновано у 1898 році
- Кількість студентів складає близько 22 тисяч, чверть з яких – іноземні студенти з усього світу.
- Має потрійну акредитацію від EQUIS, AACSB и AMBA, якою може похизуватися лише 1 % всіх ВУЗів світу.
- 2 програми бакалаврату та 15 магістерських програм.
- 2 напрями докторантури та 3 напрямки для здобуття звання доктора філософії.
- Має найвищі рейтинги у Австрії – зокрема, магістерська програма з міжнародного менеджменту посідає 2 місце в німецькомовному середовищі та 8 місце у світовому рейтингу серед 90 інших програм.
- Головна резиденція – місто Відень, столиця Австрії.
- Вартість навчання на бакалавраті та основних магістерських програмах складає 750 євро/семестр
Що відрізняє професіонала? Спеціалізація! Тому якщо прийнято рішення про майбутню професію – слід шукати спеціалізований заклад. Там, де навчальна програма не міститиме переважно інформації для загального розвитку, а викладачі мають за плечима практичний досвід у своєму предметі.
Хіба не лячно, коли, скажімо, хірург вивчатиме математику більшу частину навчання, та ще й під керівництвом викладача, що тримав скальпель лише під час своєї навчальної практики багато років тому? А хіба ж у інших професіях така штука лякає менше? Ото ж бо й воно!
Тому вирішуючи пов’язати своє професійне життя з економікою, варто вчитися там, де економічна спеціалізація є основою усього навчального процесу – а саме у Віденському економічному університеті (WU).
Історія Віденського університету економіки та бізнесу
Барвиста історія закладу розпочалась під назвою Експортна академія. Сьогодні WU є найбільшим економічним університетом Європи та Австрії. Професорсько-викладацький штат складає близько півтисячі наукових співробітників, що, окрім викладання, практикують дослідницьку роботу та, головне, суміщають її з безпосередньою працею в реальному бізнесі.
У створені нового університетського кампусу брали участь відомі архітектори Великобританії, Німеччини, Іспанії та інших країн. Один з найновіших корпусів спроектувала Заха Мохаммад Хадид – архітектор, відома своїми революційними поглядами на традиції геометрії та званням першої жінки, яка отримала Прітцкерівську премію.
Переваги навчання у Віденському університеті економіки та бізнесу
Найкрутіша фішка навчання – можливість проходити практику в провідних компаніях з подальшим працевлаштуванням. Причому заявки на практикантів та випускників WU подають не тільки австрійські компанії, а й міжнародні гіганти. Тож студентський квиток WU сміливо можна вважати перепусткою до гарантованого робочого місця після отримання диплому.
Сильною стороною WU, окрім прославленої економічної спеціалізації, є дослідницькі програми, яким приділяється значна увага і результати яких є визнаними у світі. Тому ще однією з ключових переваг для студентів є можливість участі в семестрових програмах обміну із провідними ВУЗами світу. Обмінюються студентами у WU, на хвилиночку, із двома сотнями навчальних закладів світового рівня.
Безпосередня участь в економічних дослідженнях дає студентам не тільки безцінний досвід систематизації своїх знань, а ще й дозволяє зарекомендувати себе перспективним фахівцем у вченому та діловому світі. А така репутація вже відкриває перед студентами двері до міжнародних «професійних тусовок» на кшталт Всесвітнього економічного форуму або Європейського банку реконструкції та розвитку.
Також серед смачних «плюшок» для студентів – паралельне навчання у двох університетах з отриманням двох дипломів. Одночасне освоєння економічних знань в різних країнах та гнучкість таких навчальних програм дозволяють випускникам WU тримати пальму першості серед найбажаніших кандидатів на міжнародному ринку праці.
Гордість WU – найповніша бібліотека економічної літератури на німецькомовному просторі – доступна студентам разом із найновітнішим оснащенням комп’ютерних лабораторій. Поєднання ґрунтовної теоретичної підготовки із можливістю практики в реальному бізнес-середовищі якраз і гарантує WU успіх у «вирощенні» першокласних економістів.
Інтернаціоналізація – один із пріоритетів WU, саме тому заклад має низку англомовних магістерських програм. Для ділового спілкування, окрім німецької та англійської, доступні іспанська, російська, італійська та ряд інших мов. До речі, при університеті діє мовна школа, висока якість навчання у якій підтверджується численністю іноземних студентів, що успішно долають мовні бар’єри.
Життя студентів Віденського університету економіки та бізнесу
Студентське містечко – кампус – являє собою окремий район Відня з неповторними архітектурними родзинками. Інфраструктура капмусу з численними ресторанчиками та іншими громадськими закладами має свою особливу атмосферу. Цьому сприяє й порівняно невелика кількість студентів. У такій свого роду елітній екосистемі квітнуть міцні професійні та дружні зв’язки, що допомагають випускникам на подальшому кар’єрному та життєвому шляху.
Сам кампус збудовано в 2013 році з використанням технологій «зеленого будівництва» і сьогодні він є не тільки найкльовішим у Європі, а ще й яскравим прикладом енергоефективності. Значний відкритий простір обладнано з урахуванням комфорту людей з особливими потребами. Уся територія, що зручно розташована між двома станціями метро, являє собою містечко із 6-ти будівель загальною площею понад 10 тис. кв.м. на ділянці площею майже 9 га з усім необхідним для навчання та життя. Приміщення з природним освітленням різного формату від конференц-залів до лабораторій обладнані найновітнішими ІТ-технологіями. На «розумних дошках» є змога презентувати будь-які матеріали, а «хай-текова» система спілкування уможливлює онлайновий інтерактив між викладачем та аудиторію – пультове голосування чи складання експрес-тестів.
Норми та правила для студентів зведено у Кодекс поведінки. Кожен, хто вступає до університету, стає членом національної спілки студентів, що відкриває додаткові можливості для корисного нетворкінгу та «прокачки» навичок для реалізації своїх суспільно-політичних амбіцій.
Слідкують в університеті і за здоров’ям студентів – заклад має власні програми соціального страхування та надання медичної допомоги.
Відпочинок у Віденському економічному університеті не менш яскравіший за навчальні програми. Навіть на території кампусу є все необхідне для занять спортом та активного відпочинку – тренажерні зали, бігові доріжки, ковзанки. Для тих, кому й цього замало, передбачено можливість пільгової сплати за тренування на просторах атлетичного інституту Віденського Університету (Universitätssportsinstitutportinstitut Wien).
Багато студентів знаходять собі і роботу прямо в WU або ж у кампусі. Без відриву від навчання найзавзятіші асистують викладачам у їхній дослідницькій роботі або ж влаштовуються до магазинів, закладів харчування та обслуговування чи інших об’єктів інфраструктури кампусу або прилеглих районів.
Окрім сплати за навчання, проживання та побут студентів вартує приблизно 500 євро на місяць.
Головні статті щомісячних витрат (євро):
Житло | Від 250 |
Страхування | 50 |
Їжа та особисті потреби | 220-300 |
Комунікації (телефон, інтернет) | 15-30 |
Розваги | 50-150 |
Раз на семестр доведеться також витратити (євро):
Транспорт | 75-150 |
Книжки | 75-150 |
Членський внесок до студентського об’єднання | 20 |
Терміни подання документів та вступу до Віденського університету економіки та бізнесу
Розклад прийому документів наведено на офіційній сторінці WU.
Для всіх спеціальностей передбачено вступний іспит, який проходить 1 раз на рік – у липні.
Успішне складання цього іспиту дозволяє подавати документи:
- на зимовий семестр – до 5 вересня;
- на літній семестр – до 5 лютого.
Ще трохи фактів про університет
- WU — найбільший економічний університет Європи. В ньому вчиться 20 000 студентів, чверть з яких іноземці.
- Він має три найголовніші бізнес-акредитації: AACSB, EQUIS і AMBA, а це велика рідкість.
- Він у партнерстві з 200 світовими вишами для обміну студентами. Зокрема, Мічиганським університетом, Копенгагенською бізнес-школою, HEC Paris.
- Його закінчили один президент Австрії, один президент Нацбанку і два міністри фінансів.
- Окрім цього: генеральні директори компаній Nestlé AG, Western Union, Siemens AG, Red Bull й інших не менш поважних.
- Австрійські й світові корпорації часто подають заявки, щоб взяти студентів до себе на практику.
- Викладачі є не лише викладачами, а й успішними бізнесменами зі своїми реальними кейсами.
2019 року разом з «Дивись ширше» більшість студентів вступала саме на економічні спеціальності, й, зокрема, до WU. Ми знаємо, як вам допомогти з зарахуванням до цього закладу, тож телефонуйте +38 (068) 624 93 00 або залишайте заявку: https://dyvys.org/