Все про Віденський ветеринарний університет: вартість навчання, умови та факультети
Оригінальна назва: | Veterinärmedizinische Universität Wien |
Кількість студентів: | ≈ 2400 |
Кількість факультетів: | 5 |
Кількість навчальних програм: | 9 |
Рейтинг в Австрії: | 16 |
Вартість навчання: | ≈ 380 €/семестр |
Рік заснування: | 1765 |
Країна: | Австрія |
Місто: | Відень |
Офіційний сайт: https://www.vetmeduni.ac.at
Віденський ветеринарний університет (Veterinärmedizinische Universität Wien), або коротко німецькою Vetmeduni Vienna, є одним із найстаріших університетів ветеринарної медицини і в Європі, і загалом у світі. Це єдиний австрійський навчальний заклад, який спеціалізується на підготовці ветеринарів. Саме тут отримують вищу освіту та проводять наукові дослідження в області здоров’я тварин найкращі ветеринари німецькомовного простору. При університеті функціонують відомі у всій Австрії клініки для тварин, де студенти мають можливість проходити практику та навчання.
Історія університету
Нещодавно Віденський ветеринарний університет відсвяткував 250-річчя! Історія університету починається у XVIII столітті, а саме 24 березня 1765 року, коли ерцгерцогиня Австрії Марія Терезія постановила заснувати школу “для лікування хвороб домашньої худоби”. Імпульсом до створення такого освітнього закладу стало бажання нарешті розібратися з постійними епідеміями серед домашніх тварин та забезпечити нагляд і піклування коням, які використовувалися для участі у війні.
Vetmeduni Vienna став третім з найперших ветеринарних навчальних установ світу після французьких шкіл, відкритих у Ліоні (1762) та Альдорфі (1765), а також — першою школою ветеринарної медицини у всій німецькомовній Європі. Спочатку університет розташовувався в третьому окрузі Відня — Ландштрассе (Landstraße). На нову локацію в Флорідсдорф (Floridsdorf ) ВНЗ переїхав 1996 року.
Переваги навчання у Віденському ветеринарному університеті
Кампус Віденського ветеринарного університету — куточок із особливою атмосферою, пронизаною любов’ю то тварин: постійний потік людей зі своїми улюбленцями, що прямують на прийом в клініки, мальовничі зелені зони з озерами, і багато студентів і практикуючих викладачів-ветеринарів, які обожнюють свою справу. Комплекс університетських будівель займає площу 15 гектарів, де розміщується цілих 47 корпусів — лекторії, дослідницькі центри, клініки тощо. Викладацький склад університету налічує близько 1300 працівників, більшість з яких — науковці, в тому числі, 39 професорів.
Наразі в університеті навчається близько 2400 студентів, і практично половина з них — іноземці. Головна особливість Vetmeduni Vienna — власні ветеринарні клініки, створені на базі університету, які діють цілий рік. Безумовно, їх наявність є величезним плюсом і надає студентам багато переваг під час навчання: під керівництвом викладачів вони регулярно проводять діагностику і лікування “хвостатих” клієнтів, суміщуючи таким чином теоретичні і практичні знання, і отримуючи безцінний досвід контакту з живими тваринами.
Загалом на території університету працює 5 вузькоспеціалізованих клінічних лікарень для тварин:
- університетська клініка з птахівництва і рибної медицини;
- університетська клініка дрібних тварин;
- кінна університетська клініка;
- університетська клініка для свиней;
- університетська клініка для жуйних тварин;
Саме сюди місцеві ветеринари направляють тварин зі складними та незрозумілими випадками захворювань. Тому часто у процесі лікування здійснюються нові наукові відкриття. Хворим тваринам в лікарнях забезпечують цілодобовий догляд.
Викладання в університеті регулярно перевіряється Європейською асоціацією установ ветеринарної освіти (EAEVE) — з 1997 року. Окрім навчання студентів, Віденський ветеринарний університет проводить дослідження в галузі ветеринарії і біомедицини. В рамках ВНЗ працюють інститути анатомії, біохімії, гібридології, паразитології, фізіології, харчування, генетики, вірусології та утримання тварин.
Університет протягом багатьох років бере активну участь в Eurasia-Pacific Uninet. Ця міжнародна мережа освітніх закладів створена в 2000 році. Діяльність EPU спрямована на підтримку наукового обміну, досліджень і контактів між університетами та академічними установами по всій Австрії і дослідницькими центрами Центральної Азії, Південної та Східної Азії, а також Тихоокеанського регіону.
150 членів EPU вважаються найбільшою суверенної мережею цього напрямку у всій Європі. До неї входять 50 австрійських організацій, які співпрацюють за різноманітними освітніми програмами з Китаєм і Монголією. Членами EPU є установи з Індії, Казахстану, Киргизстану, Непалу, Республіки Корея, Росії, Таджикистану, Узбекистану тощо. Іноземний досвід використовується під час організації навчання і практики студентів. До університету з тренінгами і лекціями часто приїздять закордонні спеціалісти.
Відомими викладачами на різних етапах роботи Віденського ветеринарного університету були професор з хвороб тваринництва Пол Адамі, який прийшов у ветеринарію зі медицини, Йоганн Готтліб Вольштейн, якого називають засновником ветеринаринарії в німецькомовних країнах.
Випускницею, а наразі і ректором Vetmeduni Vienna, є Петра Вінтер, президент Австрійського товариства ветеринарів, член австрійської групи експертів в галузі тварин, експерт Австрійської комісії із захисту тварин. Вона отримала премію Hermann Zittmayr за особливі наукові досягнення в молочній промисловості, і неодноразово визнавалася «Учителем року».
Життя студентів у Віденському ветеринарному університеті
Студенти Vetmeduni Vienna мають фантастичні можливості для вивчення предметів і формування професійних лікарських навичок. Навчальні центри і лабораторії університету оснащенні унікальним інноваційним обладнанням. Очевидно, що після теоретичного опрацювання, наприклад, хірургічних втручань, майбутні ветеринари не мають ні досвіду, ні впевненості для самостійного проведення подібних процедур. Навіть якщо вони спостерігали за реальними операціями – для тварин це може бути небезпечно.
Аби студенти мали змогу попрактикуватися роботі безпосередньо з тваринами, у Віденському ветеринарному університеті створили лабораторію-симулятор «VetSim – Simulating Vet’s Life». Тут студенти можуть відточувати проведення маніпуляцій від звичайних уколів до серйозних операцій на спеціальних тваринах-манекенах.
Навчання відбувається в невеликих групах, тож кожному студенту на заняттях приділяється максимум уваги. Класи в університеті – інтерактивні, оснащені мультимедійними пристроями, тож, на парах широко використовується візуалізація, що неймовірно важливо в медицині. Крім того, тут діє електронна система навчання на платформі Vetucation®.
Студенти мають можливість застосовувати свої знання не тільки в університетських клініках, а й під час поїздок на ферми підприємств-партнерів в складі мобільних клінік. Після закінчення ВНЗ багато з них отримують пропозиції з працевлаштування на посаду ветеринарів фермерських тварин.
Терміни подання документів та вступу у Віденському ветеринарному університеті
Для вступу на ОКР “Бакалавр” та ОКР “Магістр”:
- Зимовий семестр: до 5 вересня.
- Літній семестр: до 5 лютого.
Умови вступу та вартість навчання у Віденському ветеринарному університеті
Під час вступу на одне місце в Vetmeduni Vienna претендують зазвичай 3-4 абітурієнта. Крім результатів іспитів, необхідно надати інформацію про попередню успішність в школі. Документи повинні відповідати вимогам Федерального міністерства науки та досліджень Австрії.
Як і в багатьох вузах Австрії, академічний рік традиційно складається з двох семестрів. Англійською мовою пропонуються тільки магістерські програми та програми PhD. Мова навчання у всіх інших програмах – німецька. Тому абітурієнту необхідно володіти цією мовою на рівні, не нижчому за В2.
Вартість навчання у Віденському Університеті складає близько 380 євро на семестр. На житло в середньому потрібно буде витрачати приблизно 360 $ на місяць, на їжу і проїзд – ще мінімум 200$.
[:]