Search

Топ-6 страхів вступу до університетів Австрії й Німеччини

Зміни лякають майже всіх, тим паче такі кардинальні, як вступ до університету за кордоном. Незнайомий соціум, невідомі правила гри — усе не так, як у нас. Але найголовніше навіть не це. Утратити гроші — ось найбільший страх усіх, хто бажає випробувати свою долю в закордонному виші. Ми пропонуємо розібрати всі реальні й міфічні страхи та ризики абітурієнтів закордонних alma mater і визначити оптимальні шляхи для вступу.

1. Австрійські й німецькі університети — це дорого

Для декого буде приємним сюрпризом, що вища освіта в Німеччині повністю безплатна. У цій країні студенту треба оплачувати тільки семестровий унесок — приблизно 300 євро. Це вартість підручників, роздаткових матеріалів та інших «смаколиків», що їх забезпечує університет.

Щодо Австрії, то тут умови трохи суворіші: навчання коштуватиме майже 740 євро. Але ж усе пізнається в порівнянні: скажімо, вартість семестру в Київському національному економічному університеті (КНЕУ) або Національному технічному університеті (КПІ) становить у середньому приблизно 500 доларів. Тобто за різницю у 250 доларів ви здобудете освіту, що не йде в жодне порівняння з українською.

2. Проживання у Європі — це дорого

Звісно, оренда житла у Відні або Дрездені обійдеться трохи дорожче, ніж у Пирятині чи Шепетівці. Наприклад, у Бамберзі (Німеччина) винайняти квартиру коштує від 400 євро (до речі, ціни не набагато вищі за київські). Тому ми вирішили взяти на себе гарантію поселення наших клієнтів. Це може бути гуртожиток, апартаменти або квартира. І головне, укластися вийде у 270—330 євро на місяць. У такий спосіб вийде заощадити приблизно 1000 євро на рік.

3. Через неправильно заповнені документи можуть відмовити у вступі

Дійсно, у Європі панує її величність Бюрократія, тому з документами можуть виникнути труднощі. Щоб подати заявку на вступ до університету, доведеться заплатити грошовий унесок. Якщо вступити не вдасться, унесок вам не повернуть.

Але боятися однаково не слід, адже у вас є цілих два шляхи обходу цієї перепони. Перший — знайти когось, хто вже навчається там, і заповнити документи самостійно. Другий — звернутися за допомогою до агенції, яка займається цим професійно. Ми щороку більше ніж сто разів заповнюємо документи для вступу. Кожен документ прискіпливо перевіряємо декілька разів, тож шансу на помилку немає!

4. Можуть не дати візу

Не слід забувати, що український безвіз працює лише для туристичних подорожей, тож для офіційного навчання в Німеччині чи Австрії потрібно отримати візу відповідної країни. Для цього треба показати 9000 євро на рахунку. Це доволі відчутна сума для більшості українських громадян. Водночас на ділі проживання може коштувати й дешевше. Так, у Дрездені цілком можливо прожити рік на 7000 євро. Тобто різниця між потрібним для бюрократів і потрібним для вас суттєва, але це вимога тамтешнього законодавства.

Окремо варто зазначити, що гроші мають лежати в німецькому банку. Для цього треба відкрити там блокований рахунок. Дистанційне відкриття вартує орієнтовно 150 євро, обслуговування — ще майже 100 євро на рік. Переказ SWIFT теж з’їсть 1-2% (приблизно 150 євро). Якщо у візі відмовлено, потрібно переказувати гроші назад: ще 150 євро. Тобто під час подавання на візу ризик становить 450—500 євро. Це робить особливо важливим ідеальне оформлення решти потрібних для візи документів. Не те, щоб європейці нас не любили, але насправді були випадки відмови у візі дуже забезпеченим абітурієнтам лише через бюрократичні нюанси. Наша команда має достатній досвід у цьому питанні. Тому ми забезпечуємо позитивне рішення у візових питаннях у 99% випадків. На жаль, стовідсоткової гарантії вам не дасть ніхто.

5. Навчання буде занадто складним

Як і в будь-якому українському університеті, у західноєвропейських  ЗВО найскладнішим є перший семестр. І річ не в тому, що саме тоді викладають найскладніші предмети: просто ви потрапляєте в незнайомий світ, до того ж дуже цікавий. Крім навчання, у ньому є велика кількість знайомств, вечірок і тусовок. Це реальна небезпека 🙂 Для того щоб у цьому вирі не забути про навчання, заздалегідь напрацьовуйте внутрішню дисципліну. І не забувайте, що спочатку справи, а вже потім тусня. Тоді успіх гарантовано.

Крім того, порадившись із нашими спеціалістами, ви зможете обрати найцікавіший для вас університет. Це дуже допоможе в навчанні, адже здобуття знань цінне саме собою тільки тоді, коли викликає у вас інтерес. Та й мудрі люди кажуть, що досягти успіху можна лише в царині, яка вас надихає.

6. У Європі, особливо в Німеччині, небезпечно через засилля мігрантів

Це радше міф. Статистичні дані від Федерального управління кримінальної поліції Німеччини свідчать про небувале зниження рівня кримінальних злочинів у цій країні. На сьогодні ситуація зі злочинами в Німеччині найспокійніша з 1992 року. Тому не варто боятися того, чого немає.

Такий він, топ шість ризиків, що найчастіше непокоять абітурієнтів під час  вступу до Австрії й Німеччини. Але що складніше завдання, то бажаніший результат. Тим паче, що серед усіх ризиків немає жодного, який не можна було б подолати.

Якщо не хочете стикатися з усіма проблемами наодинці, зверніться за консультацією до нас. Ми з усім допоможемо й зробимо процес вступу для вас простішим.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет