Search

Як жити у Відні, якщо ви не Габсбург

Якщо ви обрали майбутню alma mater у Відні, то вам пощастить як слід дослідити столицю Австрії та проникнутися духом колишньої імперії. Всі чули про віденську оперу, бали, картинні галереї, концертні зали, але чи справді Відень — місто для артистократів? І що робити, якщо ви не Габсбург, але хочете доторкнутися до прекрасного і вчитися в університеті, з якого випустився Папа Римський Пій II.

Ми зібрали путівник пам’ятками, цікавими місцями для роботи й відпочинку у Відні для того, хто хоче не лише вчитися, а й пізнавати нову країну та культуру.

Місця для роботи й відпочинку у Відні

Про Австрію добре піклувалися Габсбурги, які збудували монаршу імперію, що проіснувала з 14 по 19 ст. Їхні сліди не лишилися непомітними. Сповна відчути, що таке непорушність імперії можна в резиденції Хофбург: 2600 залів і кімнат. Обов’язково відвідайте кімнату зі скарбами монархів. Це місце сили Габсбургів.

Резиденція Хофбург
Путівники поведуть вас у ключові місця Відню: парламент, ратуша, оперний театр, два палаци — Шенбрунн і Бельведер, Церква Святого Петра, Іспанська школа верхової їзди. Це культові місця, а національним символом Відню є Собор святого Стефана. Гляньте, який красень. До нього можна безкоштовно зайти та роздивитися вражаючі розписи. Вхід до собору платний, але під час меси (неділя в 10:30) вас пустять безкоштовно.

Аби побачити головні місця Відня одним махом — запам’ятайте назву кільцевої вулиці Рінгштрасе. Вона оточує центральний район міста, а уздовж неї можна побачити багато гарних споруд: Віденський університет, оперу, парламент та ратушу.

Фото: Jacek Dylag на Unsplash

Але попри всі спроби обійти культові пам’ятки — Відень це місто, де ти поставив за мету дійти до одного собору, а дорогою зупинишся, щоб роздивитися той, на який ти натрапив. Весь центр заслуговує на увагу. Тут можна побачити можливі й неможливі стилі й напрямки майже всіх епох: від готики й бароко до авангарду і модерну. Якщо ви плануєте навчатися у Відні, то встигнете дослідити центр вздовж і впоперек, а збиті туристичні маршрути швидко набриднуть. Тому пропонуємо декілька цікавих місць Відню:

  • дім Фріденсрайха Хундертвассера, австрійського Гауді. Неймовірне можливе — архітектура без прямих ліній та гострих кутів. Будинку лише 32 роки, але він вже завоював славу найнезвичнішого будинку Європи. А Фріденсрайх став так само визначний як Гауді для Барселони чи Ейфель для Парижу.

дім Фріденсрайха Хундертвассера

  • після дому Фріденсрайха вам може захотітися ще. Дивовижного з надлишком можна побачити в музеї, який збудував художник — Kunst Haus Wien. Museum Hundertwasser. Нині це Віденський Будинок Мистецтв з регулярними експозиціями віденських митців.

 Віденський Будинок Мистецтв

  • башта дурнів Наррентурм — найстаріша в Європі психлікарня. Башта входить у комплекс Віденського університету, а всередині нині патолого-анатомічний музей із експозицією у 50 тис. артефактів. Заспиртовані тіла, органи й воскові моделі — не найприємніше видовище, однак така Кунсткамера слугувала медикам у навчанні. Вартість квитка у музей 6 євро.

башта дурнів Наррентурм

  • музей Зиґмунда Фрейда — будинок, у якому Фрейд прожив 47 років. Окрім його особистих речей ви знайдете тут найбільшу бібліотеку психоаналізу.
  • за екстремальним спускайтеся у віденське підземелля. Довжина катакомб майже в 3 рази довша за одеські. А під землею історія від давньоримьских склепів, секретних бункерів нацистів і до винних погребів останнього століття. Підземелля не поступається інтересом зовнішній архітектурі міста.

музей сучасного мистецтва Mumok

  • музей сучасного мистецтва Mumok. Готуйте свої голови та очі до прекрасного й невідомого: стилі поп-арт, флуксус, новий реалізм та віденський акціонізм.

Ціни, їжа, житло: скільки грошей брати, щоб вистачало на Захер

Відень десятиліттями не поступається іншим містам за рівнем комфортності міста для життя. І всі переконані, що ця першість дорого коштує. Попри стереотип про дорогий Відень (все ж таки місто-аристократ) — місто далеко не найдорожча столиця Європи. Поїздка в метро по ціні вуличного капучіно — 2,5 євро, гамбургер — 3,7 євро, недорогий обід — 11 євро, квиток у кіно — 9 євро, а середня вартість таксі по місту — 13 євро.

Житло

Студенти переважно знімають кімнату в гуртожитку: від 250 до 400 євро на місяць. Цікаво, що орендні договори у столиці майже ніколи не міняються. Тому, якщо ви зняли кімнату за 300 євро — то і через 10 років платитимете так само. Разовий проїзд у транспорті коштує 2.20 євро. Вигідніше одразу придбати проїзний на рік — для студентів до 24 років він коштує близько 70 євро на семестр.

Продукти

Продукти

Якщо ласувати Захером не щодня, а лише на свята — то мінімальні витрати на їжу в місяць — близько 200 євро. Закуповуватися можна в бюджетних мережах Penny Markt та Hofer або в дорожчих Billa і Spar. Найпопулярніше ринкове місце — Naschmarkt: дорого, але вартує того. А на Brunnenmarkt можна знайти рибу, м’ясо і сезонні овочі та фрукти за дешевшою ціною. Австрійці, як і німці, випивають достатньо багато пива, тому вас може здивувати і потішити, що в супермаркетах часто пиво дешевше за воду.

Де їсти

Відносно дешево можна пообідати у Wiener deewan. Щодо перекусу — то в центрі за піцу доведеться заплатити від 10 євро, а ближче до житлових кварталів вона коштує 6-7 євро. Окрім того, у Відні, як у Німеччині, варто бути готовим до великих порцій. Завжди дивіться на вагу страви, яку обираєте — подекуди краще взяти одну порцію на двох.

H&M

Одяг

За речима рушайте на вулицю Mariahilferstrasse, де розташовані різні магазини світових марок. Тут багато магазинів H&M.

Кіно, вино і полотно: вечір п’ятниці та вихідні у Відні

Щопонеділка і щосереди квитки в кіно обійдуться вам дешевше, ніж на вихідних — всього 6-7 євро. У неділю певні музеї безкоштовні. А якщо приходити на виставки у день відкриття — то вхід у галерею теж нічого не коштуватиме. В інші дні ви заплатите 8-12 євро. Радимо сходити в Museumsquartier — комплекс, в якому розташовані різні цікаві музеї. Вхід до нього безкоштовний, але до кожного музею платний. Там безліч експозицій і ви точно повернетеся туди не раз.

Під час навчання вам доведеться багато читати. Але якщо читати — то чому б не в найгарнішій бібліотеці Віденського університету — Universitätsbibliothek Wien, де старовинні книжки так і ваблять пізнавати історію. Місце сили, знань і тиші.

Бібліотека Віденського університету

Розслабитися та відпочити головою після навантажень можна гуляючи заповідником Лайнцер Тіргартен. 80% заповіднику — це казковий Віденський ліс: дуби й буки, яким близько 400 років. Тут зібрані рідкісні види птахів і тварин. Прогулюючись спеціальними тропами зможете натрапити на саламандру. Окрім того в заповіднику створили місця для пікніку, тому сміливо їдьте сюди разом із друзями. Можна піднятися на оглядову башту і охопити поглядом 2,5 тисячі гектарів зелені. Тут дійсно є що подивитися і це хороший спосіб освіжитися. До речі вхід на заповідник вільний.

заповідник Лайнцер Тіргартен

У «Храмі класичного живопису» (як називають Відень) знайшлося місце для потужної галереї стріт-арту. Надихнутися творчістю віденських вуличних художників можна в Inoperable. Тут часто проводять стріт-арт фестивалі та перформанси. Неочікувано як для аристократа-Відня, хіба не так?

 Impact Hub Vienna

Вчитися та працювати можна в коворкінгу Impact Hub Vienna. Але це не просто робоче місце — тут регулярно проводять лекції, воркшопи, тренінги та презентують нові міжнародні проекти, до яких можна долучитися. Impact Hub — це місце, яке об’єднує людей абсолютно різних професій та інтересів і ви можете підхопити нові ідеї для власної ініціативи.

коворкінг Impact Hub Vienna

Ну і куди ж без кав’ярень: де снідати і спілкуватися з друзями

Де снідати і спілкуватися з друзями в Відні

Одна з найкращих кав’ярень міста — Café Leopold Hawelka. Ціна на каву стартує від 2 євро. Українські студенти у Відні полюбляють ходити на сніданок у пекарню La Mercerie, на десерт у Cafe7stern, на душевні балачки у Cafe Telegraph, а на смачну вечерю у Ramasuri.

З десертів скуштуйте традиційні австрійські булочки Бухтельн, пиріг «Мавр у сорочці» і солодкий омлет кайзера Кайзершмаррн. Ну і звісно, торт Захер (радимо спробувати його у культовому кафе Mozart), який нагадує празьке тістечко, штрудель, а також віденські кнедлі, які не мають нічого спільного з чеськими.

Замість висновків

Тепер відчуваєте, що аристократичний Відень відкритий для всіх? І позірний він не через пиху, а від того, що урочисто зустрічає кожного нового гостя столиці Габсбургів.

Навчання проходить не лише в стінах університету й бібліотеки. Тому якщо ви вагаєтеся чи поступати у Відень — пам’ятайте, що опинитеся у колишньому серці імперії Габсбургів, які дуже любили місто і витончено прикрасили його. Обравши Відень — ви полюбите його як справжній Габсбург і проникнетеся його витонченою культурою, духом і настроєм.[:]

Підписатися на соцмережі:
Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

    Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

      Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

        Premium пакет
        Комфорт+ пакет
        Комфорт пакет
        Залиште телефон і ми вам зателефонуємо

          VIP пакет
          Преміум пакет
          Комфорт пакет