Все про Віденський Університет: вартість навчання, умови та факультети Університети

Все про Віденський Університет:вартість навчання, умови та факультети

Оригінальна назва:Universität Wien

Кількість студентів: 80 000

Кількість факультетів: 18

Кількість навчальних програм: 181

Рейтинг в Австрії: 1

Вартість навчання: 380 $/міс

Рік заснування: 1365

Країна: Австрія

Місто: Відень

Офіційний сайт: https://www.univie.ac.at

Віденський Університет входить в трійку найстаріших вищих навчальних закладів Центральної Європи. Тут навчаються студенти і ведуть викладацьку діяльність вчені із більше, ніж 120 країн світу. Диплом університету завжди високо цінувався  в європейських країнах, а про науково-дослідницьку діяльність його студентів ходять легенди. Кілька десятків бібліотек, сучасні лабораторії і дослідницькі центри, - все тут створено для того, щоб студент отримав максимум теоретичних і практичних знань.

Історія університету

Віденський університет є найстарішим університетом німецькомовного простору. Він був заснований 12 березня 1365 року, герцогом Рудольфом IV та його братами. Свою першу назву “Alma Mater Rudolphina” навчальний заклад отримав саме на честь засновника. Протягом історії свого розвитку університету довелося пережити нелегкі часи: досягнувши небувалого розвитку (в 1450 році тут навчалося 6000 студентів), після облоги Відня в 16 столітті заклад спіткав справжній крах: були роки, коли тут  навчалося і 30 студентів. Відновлення ВНЗ стартувало лише з початком володарювання Марії Терезії і Йосифа ІІ в 18 столітті. Цікаво, що перші студенти і викладачі закладу були звільнені від податків і військової служби, а жінок вперше допущено до навчання в університеті - у 1897 році.

Переваги навчання у Віденському Університеті

Окрім освітніх програм високого європейського рівня та якісної викладацької роботи (переважна більшість викладачів тут мають вчений ступінь), університет надає велику кількість можливостей для самостійного вдосконалення знань студентів. На території Віденського університету розташований великий лінгвістичний центр, де студенти мають можливість вивчати іноземні мови: як найбільш популярні європейські, на кшталт англійської, французької чи італійської, так і східні, зокрема, арабську, китайську, японську тощо. Загалом в центрі проводяться курси з вдосконалення і вивчення близько 30 мов.

Однією із найбільших переваг Віденського Університету є робота центру розвитку кар’єри, що діє при навчальному закладі. Тому студенти в будь-який час можуть отримати допомогу в пошуку підробітку, роботи чи стажування. До того ж диплом Віденського Університету високо цінується в світі, тому у випускників зазвичай не виникає проблем і з самостійним пошуком роботи.

Студенти гуманітарних напрямків Віденського університету часто працюють в міжнародних організаціях, на кшталт, ООН, ОБСЄ тощо, штаб-квартири яких є у Відні. Природничих – в фармакологічних компаніях та дослідницьких центрах Vienna Bio Center St.Marx, Center for Brain Research, Kurt Gödel Research Center (KGRC) for Mathematical Logic тощо.

Віденський Університет - це найпотужніший науково-дослідницький центр в Австрії. В 50 бібліотеках і добре оснащених лабораторіях закладу студенти можуть професійно працювати зі своїми проектами, отримуючи чудові практичні навички. Крім того, університет має власний видавничий центр, де випускаються наукові альманахи і газета. В них публікуються новини з життя університету, та інформація про останні відкриття і результати досліджень викладачів та студентів.

Віденський Університет є найпрестижнішим університетом Австрії. Він займає перше місце в рейтингу вищих навчальних закладів країни. Тут навчалися такі знані діячі науки, культури і політики, як Зигмунд Фрейд, Грегор Мендель, Стефан Цвейг, а також відомі всім українцям Лесь Курбас і Іван Франко.

Життя студентів у Віденському Університеті

Навчання на бакалавраті у Віденському Університеті триває 6 семестрів, магістратура - 4 семестри. Навчальний заклад пропонує багато можливостей для відпочинку і саморозвитку. У студентів, які займаються дослідницькою роботою, є змога брати участь і в міжнародних програмах, один чи кілька семестрів навчаючись за кордоном. Організацією таких міжнародних дослідницьких поїздок займається Міжнародний центр, який діє при університеті.

Усі бажаючі можуть у вільний час вивчати мови в лінгвістичному центрі. При навчальному закладі також діє спортивний центр, де студентам та співробітникам університету пропонуються недорогі курси з різноманітних видів спорту: від футболу і аеробіки, до йоги і медитації. Крім того, регулярно проводяться спортивні змагання і табори. Для студентів діє хороша знижка на харчування в університетській їдальні.

Терміни подання документів та вступу у Віденському Університеті

Для вступу на ОКР “Бакалавр”:

  • Зимовий семестр 2017/18: з 3 липня до 30 листопада 2017.
  • Літній семестр  2018: з 8 січня до 30 квітня 2018.

Для вступу на ОКР “Магістр”:

  • Зимовий семестр 2017/18: з 3 липня до 5 вересня 2017.
  • Літній семестр  2018: з 8 січня 5 лютого 2018.

Умови вступу та вартість навчання у Віденському Університеті

Для того, щоб мати можливість вступити у Віденський Університет, необхідно:

  • Володіти німецькою мовою на рівні не менше B1. Абітурієнти, які проходять мовні курси при університеті, вступають без співбесіди.
  • Мати атестат про закінчену середню освіту або диплом. Якщо ви бажаєте вступати на постдипломні програми, зверніть увагу на те, що диплом про закінчення вищого навчального закладу має відповідати спеціальності, на яку подається заявка.
  • Довідка (Nachweis der besonderen Universitätsreife), яка підтверджує право абітурієнта вступати в український вищий навчальний заклад на спеціальність, яку він планує здобувати в Австрії. Надається вищими навчальним закладом України, в якому можна вступити та той самий факультет, що і у австрійському ВНЗ.
  • Довідка про фінансову спроможність покрити всі витрати на навчання і проживання. Оформлюються під час отримання візи.
  • Для навчання на англомовних програмах необхідно надати сертифікат IELTS Academic з результатом 7.5 чи мінімум 7.0 з кожної частини тесту, або TOEFL IBT з результатом не менше110 балів.

Вартість навчання у Віденському Університеті складає близько 380 $ в семестр. На житло в середньому потрібно буде витрачати приблизно 360$ на місяць, на їжу і проїзд - ще мінімум 200$.

Відгуки про навчання у Віденському Університеті:

UA Ru